Budowa zadaszenia amfiteatru w Szczebrzeszynie
GMINA SZCZEBRZESZYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00113690
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00113690/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-02-28 11:43
- Lokalizacja
- Szczebrzeszyn, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d85307d0-8829-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 9222699726
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00113690 z dnia 2023-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zadaszenia amfiteatru w Szczebrzeszynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZEBRZESZYN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368606
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 1
1.5.2.) Miejscowość: Szczebrzeszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-460
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szczebrzeszyn.pl um@szczebrzeszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szczebrzeszyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.szczebrzeszyn.pl/przetargi,9_20221.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zadaszenia amfiteatru w Szczebrzeszynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d85307d0-8829-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00113690
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00012884/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Budowa zadaszenia amfiteatru w Szczebrzeszynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Poddziałanie 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00526318
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.2.30.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa zadaszenia amfiteatru w Szczebrzeszynie”.
Przedmiot zamówienia:
Zakres prac do wykonania:
- Rozebranie bruku pod fundamenty;
- Rozbiórka/ likwidacja miejsc widowni;
- Przygotowanie podłoża pod fundamenty;
- Wykonanie fundamentów;
- Wykonanie posadzki nad fundamentami z bruku;
- Wykonanie konstrukcji stalowej zadaszenia;
- Usunięcie barierek na scenie amfiteatru;
- Likwidacja części drewnianej sceny pod ściany murowane;
- Wykonanie trzpieni żelbetowych pod ściany murowane na scenie;
- Murowanie ścian;
- Uzupełnienie drewnianych elementów sceny wokół ścian murowanych;
- Tynkowanie ściany, obróbki blacharskie;
- Montaż membrany pcv;
- Obsługa geodezyjna inwestycji.
Szczegółowe rozwiązania wykonania robót zawiera dokumentacja projektowo-kosztorysowa będąca załącznikiem do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262522-6 - Roboty murarskie
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dokonując analizy ofert stwierdził, że w dokumentacji przetargowej w kryteriach określonych w rozdziale 17 Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert SWZ pkt 17.3 oraz z formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ rozdział C. Zawarte były błędne opisy kryteriów oceny ofert, tj. w sposób nieprecyzyjny i jednoznaczny. W SWZ pozacenowe kryterium oceny ofert brzmi: "Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane" natomiast w formularzu ofertowym: "Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały". Naprawienie błędu nie może polegać na wezwaniu Wykonawców do podania informacji na temat oferowanego okresu gwarancji, ponieważ takie działanie stanowiłoby niedozwoloną ingerencję w treść ofert oraz miało charakter negocjacji dotyczących złożonych ofert pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami co jest wprost zakazane na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp.Przepis art. 239 ust. 1 ustawy Pzp nakłada na Zamawiającego obowiązek wyboru najkorzystniejszej oferty na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w dokumentach zamówienia. Natomiast na podstawie art. 240 ust. 2 ustawy Pzp kryteria oceny ofert i ich opis nie mogą pozostawiać zamawiającemu nieograniczonej swobody wyboru najkorzystniejszej oferty oraz umożliwiają weryfikację i porównanie poziomu oferowanego wykonania przedmiotu zamówienia na podstawie informacji przedstawionych w ofertach.
Swoboda zamawiającego w zakresie stosowania i określania pozacenowych kryteriów oceny ofert jest ograniczona jedynie z uwagi na konieczność zapewnienia, aby te kryteria odnosiły się do przedmiotu zamówienia oraz były zgodne z zasadą wyrażoną w art. 16 pkt 1) ustawy Pzp, w myśl której postępowanie przygotowuje się i przeprowadza w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie Wykonawców. Zamawiający, który w sposób nieprecyzyjny i jednoznaczny opisuje pozacenowe kryterium oceny ofert, a następnie doprowadza do wyboru oferty ocenianej według tych założeń, w ocenie UZP oraz KIO naraża się na naruszenie przepisów ustawy Pzp.
Zaistniała rozbieżność dotyczy istotnego elementu jakim jest oferta Wykonawcy – czyli jego zobowiązanie względem Zamawiającego. Rozbieżność ta nie wynika z błędu Wykonawcy, lecz jest omyłką Zamawiającego. Nie można w tym przypadku ani poprawić oferty, ani też jej wyjaśnić, gdyż w samej SWZ (na którą składają się zarówno opis jak i formularz oferty) dla kryteriów pozacenowych wskazano rozbieżne wymagania. Próba wyjaśnienia tej sytuacji doprowadziłaby do nieuprawnionych negocjacji treści oferty w zakresie parametrów oferowanego przedmiotu zamówienia. Z kolei wyłonienie wykonawcy może doprowadzić do sytuacji, że wybrana zostanie oferta, która jest sprzeczna z SWZ w zakresie opisu przedmiotu zamówienia.
Uwzględniając zaistniały stan faktyczny należy stwierdzić, że:
- postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą zidentyfikowaną na etapie badania i oceny ofert, tj. obciążająca postępowanie w sposób nieodwracalny – po terminie składania ofert,
- powyższa wada uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 457 ust. 1 ustawy Pzp); unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia z powołaniem się na art. 255 pkt 6) w zakresie nieusuwalnej wady postępowania
i wpływu na umowę w sprawie zamówienia publicznego należy ocenić biorąc pod uwagę konieczność odniesienia jej skutków do istotnych elementów postępowania o udzielenie zamówienia, wpływających na przestrzeganie podstawowych zasad udzielenia zamówienia publicznego, tj. przejrzystości, uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, związanych z wyborem najkorzystniejszej oferty.
| 2023-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |