Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa
GMINA OLEŚNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00119807
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00119807/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-03 10:27
- Lokalizacja
- Oleśnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4aaa738b-a78f-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 9111777943
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00119807 z dnia 2023-03-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OLEŚNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934791
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 24
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 314 02 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@olesnica.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://olesnica.nowoczesnagmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-olesnica.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4aaa738b-a78f-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00119807
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053088/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Dąbrowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00087965
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9441807,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa” na podstawie Programu Funkcjonalno – Użytkowego (zwanego dalej PFU) oraz wykonanie robót budowlanych wg wykonanej dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa” - w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa gm. Oleśnica na podstawie PFU, którego przedmiotem jest określenie wymagań dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych w zakresie prac zawiązanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej w ramach zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa”.
2) Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej w m. Dąbrowa wraz z odprowadzeniem ścieków do kanalizacji sanitarnej w m. Jenkowice tj. ok. 7 km sieci o średnicy 200-250 mm, 2 km sieci o średnicy 160 mm – odrzuty do posesji, wraz z 3 przepompowniami i niezbędnym uzbrojeniem sieci oraz ok. 2,5 km sieci kanalizacji ciśnieniowej 90-160 PEHD. Niezbędne do wykonania będą również prace odtworzeniowe nawierzchni dróg oraz zapewnienie kierownika budowy i innych niezbędnych nadzorów m. in. archeologiczny, dendrologiczny i inne.
3. Przebudowa kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej.
Ewentualna przebudowa urządzeń obcych w niezbędnym zakresie zostanie przeprowadzona na podstawie warunków technicznych wydanych przez ich właścicieli na etapie projektu budowlanego, po ustaleniu ostatecznego przebiegu w planie budowanych sieci. W zestawieniu robót przedstawiono orientacyjne ilości robót niezbędne do wykonania. Podane ilości mają charakter poglądowy i nie uwzględniają kompletnego asortymentu robót niezbędnych do wykonania całości przedmiotu zamówienia, w związku z czym Wykonawca powinien je interpretować na własne ryzyko. Wszelkie różnice jakie wynikną w trakcie opracowywania przez Wykonawcę Projektu budowlanego i Projektu wykonawczego nie będą miały wpływu na Cenę Kontraktową oraz Czas na ukończenie robót.
4. Zakres zasadniczych usług i robót budowlanych przewidzianych do wykonania:
- obsługa geodezyjna w tym w szczególności pozyskanie materiałów geodezyjnych niezbędnych do realizacji dokumentacji projektowej, wytyczenie obiektu w terenie, inwentaryzacja powykonawcza,
- sporządzenie projektu budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń wraz z pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem robót,
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odrzutami do granic działek i min. 3 sieciowych przepompowni ścieków,
- przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem wykonanej kanalizacji sanitarnej w użytkowanie,
- nadzór autorski projektanta, nadzór kierownika budowy oraz w razie konieczności inne nadzory (np. nadzór archeologiczny, nadzór dendrologiczny, nadzór ornitologiczny),
- wszelkie inne roboty jakie okażą się niezbędne dla wykonania przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do dnia składania ofert, tj. do 24.02.2023 r. do godz. 10:00 do Zamawiającego wpłynęły trzy oferty z cenami: 22 755 000,00 zł, 20 620 950,21 zł, 14 592 720,00 zł.Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 pzp, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia tj. 5 100 000,00 zł (słownie: pięć milionów sto złotych 00/100).
Ponieważ najniższa cena spośród złożonych ofert wynosi 14 592 720,00 zł, która przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny oferty, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2023-03-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |