„Modernizacja elewacji basztowej wieży szybowej szybu Budryk wraz z budynkiem przy wieży” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KWK „Centrum”

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00120152
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00120152/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-03 11:51
Lokalizacja
Bytom, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b2eeba65-76f8-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
6262619005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00120152 z dnia 2023-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja elewacji basztowej wieży szybowej szybu Budryk wraz z
budynkiem przy wieży” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział
KWK „Centrum”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207

1.5.2.) Miejscowość: Bytom

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@srk.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.srk.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


górnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja elewacji basztowej wieży szybowej szybu Budryk wraz z
budynkiem przy wieży” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział
KWK „Centrum”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2eeba65-76f8-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120152

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00485280

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-C-0028/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przewidziany do remontu obiekt to wieża szybowa typu basztowego. Wzniesiono ją w konstrukcji żelbetowej, wykonanej najprawdopodobniej metodą ślizgowa. Wieża ma formę prostopadłościanu, o wymiarach podstawy: 15.35 x 18.35 m i wysokości 64.8 m. Od strony wschodniej i zachodniej monotonię prostopadłościennej bryły przerywają przeszklone, owalne wykusze. Poniżej wykuszu na elewacji wschodniej, znajdują się otwarte pomosty komunikacyjne, zabezpieczone barierkami. Powyżej wykuszu stalowa ślusarka okienna. W tej samej formie stolarka znajduje się na elewacji zachodniej, natomiast poniżej wykuszu pomosty komunikacyjne w większej części przesłonięte są betonowymi płytami. Od strony południowej do obiektu przylega murowany budynek o wysokości ok. 17 m. Powyżej budynku znajduje się na elewacji sześć rzędów okien (stalowych), ułożonych poziomo, zabezpieczonych żaluzjami. Nad nimi ustawione wertykalnie osiem rzędów stalowych okien. Bliźniacze okna występują na elewacji północnej a w budynku w elewacji południowej znajdują się wrota. Od strony wschodniej do wieży szybowej przyłączony jest zabudowany pomost, prowadzący do pomostu przy szybie „Skarga”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

unieważnienie w oparciu o zapisy art. 310 pkt 1) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz.2019 z późn. zm.), ze względu na fakt, iż środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości, nie zostały mu przyznane a możliwość unieważnienia postępowania została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2495000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2499999,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Tak

2023-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane