Wymiana i montaż dwóch nowych urządzeń dźwigowych

Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00120211
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00120211/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-03 12:04
Lokalizacja
Pabianice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-951c2a7b-6f19-11ed-aea3-5a7c432eaced
Identyfikator
7312002395
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

WindyInstalowanie windRoboty instalacyjne elektryczneRoboty remontowe i renowacyjneUsługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

Wykonawcy

1 przyznane

ZEMM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRząska, PL · lot 0
723 240 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00120211 z dnia 2023-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana i montaż dwóch nowych urządzeń dźwigowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100682491

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 68

1.5.2.) Miejscowość: Pabianice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pcmnzoz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcmnzoz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://pcmnzoz.pl/index.php/roboty-budowlane/aktualne

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana i montaż dwóch nowych urządzeń dźwigowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-951c2a7b-6f19-11ed-aea3-5a7c432eaced

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120211

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dostępność Plus dla zdrowia, Na podstawie umowy nr: UM.SZP.W-4956.2022-00/2063/502

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00463236/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 61/ZP/TP1/RB/22

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia m in. jest:
• Sporządzenie projektu wymiany dźwigów zgodnie z wytycznymi zawartymi w PFU i obowiązującymi przepisami prawa wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego;
• Demontaż dwóch dźwigów: osobowego oraz osobowo – towarowego;
• Dostawa i montaż nowych dźwigów z wykorzystaniem istniejących szybów dźwigowych;
• Roboty budowlane i adaptacyjne towarzyszące wymianie dźwigów;
• Przekazanie przez Wykonawcę dźwigów z wszelkimi dokumentami koniecznymi dla prawidłowego użytkowania;
• Rejestracja dźwigów w Urzędzie Dozoru Technicznego wraz z dopuszczeniem ich do eksploatacji,
• Przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi w siedzibie Zamawiającego
• Przekazanie kompletnej dokumentacji odbiorowej.
• Serwis gwarancyjny, przeglądy, konserwacja.
Wymiana dwóch dźwigów (w formie zaprojektuj i wybuduj): osobowego (symbol dźwigu W2 wg Programu funkcjonalno - użytkowego stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ) oraz osobowo towarowego (symbol dźwigu W3 wg Programu Funkcjonalno - Użytkowego stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ) w zespole budynków PCM w Pabianicach przy ul. Jana Pawła II 68. Wykonawca wykona dokumentację projektową i na jej podstawie zrealizuje wymianę ww. dźwigów. Program funkcjonalno - użytkowy stanowiący załącznik nr 2 do SWZ obejmuje wymianę siedmiu dźwigów osobowo – towarowych. Zamawiający w niniejszym postępowaniu zamierza dokonać wymiany tylko dwóch dźwigów, o których mowa w niniejszym rozdziale.
Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, opublikowanymi normami, zasadami najlepszej wiedzy technicznej oraz z zachowaniem zasady należytej staranności Wykonawcy. Wykonawca samodzielnie określi sposób wymiany dźwigu. Zamawiający wymaga, by gwarantował on osiągnięcie celu zamówienia. Dźwigi po wymianie muszą zostać dopuszczone do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT), powinny spełniać wymagania Zamawiającego określone w niniejszym Programie funkcjonalno – użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz przepisy i wymogi w określone w „Standard dostępności Szpitali” stanowiących załącznik nr 11 do SWZ.
Wszystkie działania modernizacyjne będące przedmiotem zamówienia, mają na celu dostosowanie nowych wind do warunków umożliwiających korzystanie osobom chorym i niepełnosprawnym zgodnie ze STANDARDEM DOSTĘPNOŚCI DLA SZPITALI oraz PN-EN 81-70:2005

Zamawiający wymaga, aby dźwigi posiadały klasę energetyczną A wg ISO 25745.

Zamawiający wymaga wyposażenia obu dźwigów w kamery monitoringu (wraz z ich podłączeniem do systemu monitoringu Zamawiającego) zgodne z systemem posiadanym przez Zamawiającego, tj. systemem UBIQUITI.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca odpowiednio obniżył cenę oferty o koszt złomu uzyskanego podczas robót budowlanych.

Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42416100-6 - Windy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45313100-5 - Instalowanie wind

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 723240,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 909216,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 723240,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zemm Sp. z o. o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Zakład Elektromechaniczny Marian Młynarczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5130260618

7.3.3) Ulica: Sucha

7.3.4) Miejscowość: Rząska

7.3.5) Kod pocztowy: 30-199

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 723240,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 130 dni

2023-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane