Budowa dróg na terenie gminy Głogów Małopolski

GMINA GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00120229
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00120229/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-03 12:07
Lokalizacja
Głogów Małopolski, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ccf8203-90cd-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
5170038464
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie dróg pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO MOLTER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGłogów Małopolski, PL · lot 0
6 538 526,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00120229 z dnia 2023-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg na terenie gminy Głogów Małopolski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁOGÓW MAŁOPOLSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582074

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Głogów Małopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-060

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@glogow-mlp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.glogow-mlp.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/glogow-mlp

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg na terenie gminy Głogów Małopolski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ccf8203-90cd-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120229

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00051017/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Budowa dróg w gminie Głogów Młp. z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00026467

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa dróg na terenie gminy Głogów Małopolski w poniższym zakresie:
a) budowa dróg na os. Niwa w Głogowie Młp tj.
- Jodłowej,
- Dębowej,
- Wrzosowej,
- Skargi
- Świerkowej,
- Lubomirskiej, (Zamawiający jest na etapie pozwolenia na budowę)
- Moniuszki,
- Floriana,
- Głowackiego,
- Jagiełły
b) budowa dróg na os. Zabajka w Głogowie Młp. tj.
- Fiołkowej,
- Daliowej
2. Zakres robót określa przedmiar robót i dokumentacje projektowe w załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).

3. Zamawiający wymaga zaoferowania przez każdego z Wykonawców podstawowej gwaranci jakości na wykonany cały przedmiot zamówienia tj. 60 miesięcy (5 lat).
Istnieje możliwość zaoferowania dodatkowej gwarancji wraz z rozszerzoną rękojmią zgodnie z zapisami Rozdziału XIX, przez co można uzyskać dodatkowe 10 pkt w kryterium – Dodatkowa gwarancja wraz z rozszerzoną rękojmią.

4. Zamawiający informuje, iż zgodnie ze Wstępną Promesą dotyczącą dofinansowania inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja2/2021/68/PolskiLad dofinansowanie do ww. inwestycji opiewa na kwotę do 4 998 402,20 PLN (brutto). Po wyborze najkorzystniejszej oferty (przed podpisaniem umowy) Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu harmonogram rzeczowo – finansowy (HRF) – załącznik nr 11 do SWZ, (z uwzględnieniem poniższych etapów płatności i informacji od Zamawiającego o wysokości dofinansowania). Etapy płatności wynikają z uchwały nr 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. (zmieniona uchwałą 176/2021 z dnia 28 grudnia 2021r. oraz uchwałą Rady Ministrów nr 87/2022 z dnia 26 kwietnia 2022 r.) w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dostępnej na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-druga/ - na podstawie, której Wykonawca ma obowiązek realizować przedmiotową inwestycje

UWAGA: Kwota dofinansowania z Programu określona w promesie, (w zależności od wartości najkorzystniejszej oferty) może ulec zmniejszeniu przy zachowaniu poniższych transz płatności

Zgonie z „Programem” Zamawiający ustala, że wypłata wynagrodzenia dla Wykonawcy nastąpi wg poniższych transz płatności (niezależnie od etapów realizacji inwestycji) :
a) Pierwsze transze płatności (wkład własny Gminy) = wartość oferty brutto -/minus/ kwota dofinansowania z Programu tj. 4 998 402,20 PLN brutto
*( płatności (faktury) częściowe zgodnie z HRF na ww. kwotę ) - w ramach pierwszych transz płatności możliwość wystawienia kilku faktur częściowych.

b) Druga transza płatności (promesa z Banku BGK) w wysokości 50% kwoty dofinansowania z Programu tj. 2 499 201,10 PLN brutto
*(płatność ( faktura) częściowa po wykonaniu zakresu inwestycji zgodnie z HRF na ww. kwotę) - w ramach drugiej transzy płatności możliwość wystawienia tylko jednej faktury.

c) Trzecia transza płatności (promesa z Banku BGK) 50% kwoty dofinansowania z Programu tj. 2 499 201,10 PLN brutto
*(płatność ( faktura) końcowa po zakończeniu realizacji inwestycji) - w terminie do 30 dni od dnia odbioru inwestycji przez Zamawiającego - w ramach trzeciej transzy płatności możliwość wystawienia tylko jednej faktury końcowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6538526,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8052452,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6538526,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 813-03-34-181

7.3.3) Ulica: Rzeszowska 101

7.3.4) Miejscowość: Głogów Małopolski

7.3.5) Kod pocztowy: 36-060

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty kanalizacyjne, roboty teletechniczne, przebudowa sieci gazowej, roboty brukarskie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6538526,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2023-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane