Remont nawierzchni dróg gminnych w zakresie robót brukarskich na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy –zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy WŁO/236/22 z dnia 28.09.2022r.
DZIELNICA WŁOCHY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00120425
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00120425/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-03 12:49
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09f53f3e-ac4d-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00120425 z dnia 2023-03-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont nawierzchni dróg gminnych w zakresie robót brukarskich na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy –zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy WŁO/236/22 z dnia 28.09.2022r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: DZIELNICA WŁOCHY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525966300179
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Krakowska 257
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-133
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 224434300
1.5.8.) Numer faksu: 224434203
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wlochy.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://wlochy.um.warszawa.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont nawierzchni dróg gminnych w zakresie robót brukarskich na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy –zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy WŁO/236/22 z dnia 28.09.2022r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09f53f3e-ac4d-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120425
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00035732/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Roboty brukarskie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
Uzasadnienie faktyczne w dalszej części ogłoszenia ze względu na ograniczenie liczby znaków.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZWR.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 203252,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1. Przedmiotem zamówienia jest Remont nawierzchni dróg gminnych w zakresie robót brukarskich na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy –zamówienie na roboty budowlane powtarzane do umowy WŁO/236/22 z dnia 28.09.2022r.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
- koryta wykonywane mechanicznie;
- wywóz ziemi;
- roboty rozbiórkowe: krawężniki, obrzeża, chodniki
- mechaniczne profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczanie nawierzchni z tłucznia;
- warstwa podbudowy z kruszyw łamanych i z kruszywa naturalnego
- warstwy pospółki;
- naprawy (przestawienia) krawężników betonowych;
- naprawy (przestawienia) betonowych obrzeży chodnikowych;
- remontu cząstkowego nawierzchni z betonowej kostki brukowej;
- remontu cząstkowego chodnika z płyt betonowych chodnikowych;
- remontu cząstkowego ścieku ulicznego z kostki brukowej;
- remontu cząstkowego nawierzchni z kostki granitowej
- ułożenie płyt ażurowych typu EKO
- remontu cząstkowego nawierzchni z trylinki
- wycięcie wystających prętów metalowych;
- regulacja pionowa studzienek;
- zabezpieczenie miejsca awarii.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do korekt ilości robót i materiałów (wynikających z bieżących potrzeb powstałych w trakcie realizacji umowy, a nie znanych w chwili jej zawarcia) w stosunku do ilości podanych w przedmiarze. Wynagrodzenie Wykonawcy nie może być wyższe niż kwota brutto określona w § 7 ust. 3 umowy.
Zamawiający planuje wykonać nie mniej niż 80% ilości robót wyszczególnionych w poszczególnych pozycjach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 238183,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 238183,35 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ANAT Witold Pociejewski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 123-004-39-01
7.3.3) Ulica: ul. Stołeczna 56
7.3.4) Miejscowość: Płochocin
7.3.5) Kod pocztowy: 05-860
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 238183,35 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
W związku z ograniczeniem liczby znaków - dokończenie z sekcji III ogłoszenia pkt. 3.1.1):Przesłanki faktyczne: W 2022 r. zostało przeprowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (TPBN 29.2022), w którego wyniku udzielono w dniu 28.09.2022 r. Wykonawcy ANAT Witold Pociejewski, ul. Stołeczna 56, 05-860 Płochocin NIP 123-004-39-01zamówienia na Remont nawierzchni dróg gminnych w zakresie robót brukarskich na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. W ogłoszeniu o zamówieniu nr 2022/BZP 00314793/01, opublikowanym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 22.08.2022 r., dotyczącym postępowania TPBN 29.2022, przewidziano możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w zakresie określonym w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót ujętych w zamówieniu podstawowym do wartości netto 203.252.00 zł. Zakres przedmiotowy zamówienia podstawowego oraz zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych są podobne – dotyczą wykonania prac obejmujących:
- koryta wykonywane mechanicznie;
- wywóz ziemi;
- roboty rozbiórkowe: krawężniki, obrzeża, chodniki
- mechaniczne profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne;
- mechaniczne profilowanie i zagęszczanie nawierzchni z tłucznia;
- warstwy podbudowy z kruszyw łamanych i z kruszywa naturalnego
- warstwy pospółki;
- naprawy (przestawienia) krawężników betonowych;
- naprawy (przestawienia) betonowych obrzeży chodnikowych;
- remont cząstkowy nawierzchni z betonowej kostki brukowej;
- remont cząstkowy chodnika z płyt betonowych chodnikowych;
- remont cząstkowy ścieku ulicznego z kostki brukowej;
- remont cząstkowy nawierzchni z kostki granitowej;
- ułożenie płyt ażurowych typu EKO;
- remont cząstkowy nawierzchni z trylinki;
- wycięcie wystających prętów metalowych;
- regulację pionową studzienek;
- zabezpieczenie miejsca awarii;
Wartość zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego. Jest to pierwsze zamówienie na roboty budowlane podobne od udzielenia zamówienia podstawowego.
Niniejsze zamówienie spełnia wszystkie przesłanki umożliwiające udzielenie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7ustawy Pzp.
| 2023-03-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |