Przebudowa drogi gminnej nr 070288C w Ryńsku
Gmina Ryńsk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00120447
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00120447/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-03 12:55
- Lokalizacja
- Wąbrzeźno, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a92af5fa-a931-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 8781752040
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00120447 z dnia 2023-03-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 070288C w Ryńsku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ryńsk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118827
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 21
1.5.2.) Miejscowość: Wąbrzeźno
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-200
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.domeradzka@gminarynsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminarynsk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7267021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 070288C w Ryńsku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a92af5fa-a931-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120447
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00007020/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi gminnej nr 070288C w Ryńsku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00096132
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.ZP.271.1..2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1081424,49 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 070288C w miejscowości Ryńsk.
2. W ramach zamówienia wykonana zostanie przebudowa drogi na odcinku o długości 968,00 m. Droga ma swój początek na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1717C w km 0+000,00. Zaprojektowano jezdnię o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 5,0 m, obustronne pobocza o szerokości 0,75 m i zjazdy do nieruchomości o nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie.
3. Zakres robót w ramach przebudowy drogi gminnej nr 070288C obejmuje m.in.:
1) wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni poprzez wykonanie podbudowy z kruszywa łam. stab. mechanicznie frakcji 0/31,5 o grub. 20 cm (w miejscach poszerzenia jezdni zaprojektowano podbudowę jezdni z kruszywa łam. stab. mechanicznie frakcji 0/31,5
o łącznej grubości 35 cm z warstwą odsączająca z piasku 0/20 mm o grub. 20 cm), ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16 W o grub. 5 cm oraz warstwy ścieralnej
z betonu asfaltowego AC 11 S o grub. 4 cm;
2) wykonanie po obu stronach jezdni poboczy o szerokości 0,75 m, częściowo umocnionych kruszywem łamanym stab. mechanicznie o frakcji 0/31,5 o grub. 15 cm z podsypką piaskową na szerokości 0,50 m i gruntowych na szerokości 0,25 m,
3) wykonanie zjazdów o nawierzchni z kruszywa łam. stab. mechanicznie frakcji 0/31,5 o grub. 20 cm warstwą odsączającą z piasku;
4) wykonanie oznakowania pionowego drogowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego do upływu terminu składania ofert wyznaczonego przez Zamawiającego tj.: do dnia 03.03.2023 r. do godz. 9:00 złożono 4 oferty.Przed otwarciem ofert Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poinformował na stronie internetowej prowadzonego postępowania, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 1.080.000,00 zł brutto.
Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Mając na uwadze, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty postanowiono jak na wstępie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1457689,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1992100,36 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie zakończone unieważnieniem| 2023-03-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |