„Podwyższenie bezpieczeństwa gospodarki wodno – ściekowej mieszkańcom Gminy Repki w formule zaprojektuj i wybuduj”

Związek Komunalny "PAPROTNIA"

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00120958
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00120958/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-03 14:48
Lokalizacja
Paprotnia, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e2e824a-a2e5-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
8212143174
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00120958 z dnia 2023-03-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Podwyższenie bezpieczeństwa gospodarki wodno – ściekowej mieszkańcom Gminy Repki w formule zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Związek Komunalny "PAPROTNIA"

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711659349

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: JANA PAWŁA II 20

1.5.2.) Miejscowość: Paprotnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-107

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: /25/63 121 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zkpaprotnia@post.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zkpaprotnia.nbip.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e2e824a-a2e5-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Podwyższenie bezpieczeństwa gospodarki wodno – ściekowej mieszkańcom Gminy Repki w formule zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e2e824a-a2e5-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120958

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 105000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest podwyższenie bezpieczeństwa gospodarki wodno – ściekowej mieszkańcom Gminy Repki w formule zaprojektuj i wybuduj. „Przebudowa i rozbudowa SUW Skrzeszew gm. Repki”
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie na jej podstawie pozwolenia na budowę, a następnie wykonanie na jej podstawie robót budowlanych polegających na przebudowie i rozbudowie SUW
Skrzeszew gm. Repki w ramach realizacji zadania pod nazwą: „Podwyższenie bezpieczeństwa gospodarki wodno – ściekowej mieszkańcom Gminy Repki w formule zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiotowa inwestycja będzie realizowana na działkach ewidencyjnych nr 448, 452/4, 513/1 obr. 0029 Skrzeszew, jedn. ewid. 142906_2 Repki, położonych w miejscowości Skrzeszew.
Zakres przedmiotu zamówienia PFU (projekt i wykonanie):
1. Przebudowę obudów 2 sztuk studni głębinowych na Stacji Uzdatniania Wody,
2. Wymiana zbiornika na ścieki z chlorowni i ścieki sanitarne,
3. Przebudowa zbiornika popłuczyn z montażem nowego wyposażenia,
4. Wymiana instalacji technologicznej uzdatniania wody wewnątrz budynku: wymiana układu
napowietrzania filtrów na nowe, dostawa i załadowanie złoża do filtrów,
5. Wymiana rurociągów i kanałów międzyobiektowych Stacji Uzdatniania wody i Ujęcia wody,
6. Wymiana okablowania zasilającego i sterowniczego,
7. Wymiana rurarzu na nierdzewny, zastosowania armatury zaporowej i automatycznego układu
płukania filtrów,
8. Wykonanie nowej szafy elektrycznej rozdzielni głównej i szafy sterowniczej technologii SUW,
9. Zlokalizowanie zewnętrznego agregatu prądotwórczego,
10. Przebudowa pomieszczeń sanitarnych i technologicznych, ogólnobudowlany budynku z
termomodernizacją i wymianą dachu,
11. Wymiana urządzeń grzewczych, instalacji sanitarnych i elektrycznych, wymiana urządzeń
technologicznych chlorowni,
12. Przebudowa wentylacji i ogrzewania elektrycznego z wykonaniem instalacji osuszania,
13. Wykonanie instalacji alarmowej, monitoringu CCT,
14. Budowa instalacji PV – Fotowoltaiki na terenie SUW do 50 kWp,
15. Wykonanie utwardzeń terenowych – drogi wewnętrzne i komunikacja,
16. Wymiana bram wjazdowych, demontaż furtki na teren SUW,
17. Przebudowa oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego na energooszczędne,

Zamówienie należy wykonać w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, który szczegółowo opisuje przedmiot zamówienia. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej (projektów budowlanych i wykonawczych) SUW, a także uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień, zatwierdzeń i decyzji administracyjnych związanych z wykonaniem i przekazaniem do użytkowania przedmiotu zamówienia, wytyczenie, roboty budowlane, wykonanie prób końcowych, organizację oraz uprzątnięcie terenu budowy, usunięcie wad oraz działania niezbędne do przejęcia robót przez Zamawiającego wraz dostarczeniem wymaganych dokumentów odbiorowych. Do Wykonawcy należy także uzgodnienie dokumentacji z Zamawiającym, uzgodnienie ze służbami / rzeczoznawcami wymaganymi Prawem budowlanym i przepisami związanymi, uzyskanie w imieniu Zamawiającego wymaganych opracowań, decyzji, pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia o zakończeniu budowy wraz z poniesieniem kosztów z tym związanych. Nadzór autorski będzie pełniony przez pobyty na budowie upoważnionych przedstawicieli Wykonawcy - projektantów poszczególnych branż (sanitarnej, budowlanej, elektrycznej, drogowej), po uprzednim wezwaniu przez Zamawiającego. Jako nadzór autorski uwzględnia się także wszelkiego rodzaju zmiany wprowadzane do dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
W postępowaniu złożono jedną ofertę Wykonawcy – Przedsiębiorstwo Inżynieryje San-System Sp. z o.o., ul. Mazurska 30B, 19-400 Olecko za kwotę 4 243 500,00 zł brutto (kwota przeznaczona przez Zamawiającego na realizację zamówienia: 105 000,00 zł)

Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia posiadanych środków do wysokości cen w złożonych ofertach. W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4243500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4243500,00 PLN

2023-03-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane