Rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj”
GMINA MUCHARZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00121399
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00121399/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-06 08:31
- Lokalizacja
- Mucharz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-460a4287-9654-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 5512618591
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00121399 z dnia 2023-03-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MUCHARZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182083
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 226
1.5.2.) Miejscowość: Mucharz
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-106
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 8761483
1.5.8.) Numer faksu: 33 8739005
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@mucharz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mucharz.ezamawiajacy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mucharz.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-460a4287-9654-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00121399
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00035923/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania wody w Świnnej Porębie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00038411
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6761066,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Prace związane z technologią, wyposażeniem oraz rozruchem SUW4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45232151-5 - Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323200-0 - Projektowe usługi inżynieryjne w zakresie zakładów
4.5.5.) Wartość części: 5423430,89 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty remontowe i budowlane4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45232151-5 - Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323200-0 - Projektowe usługi inżynieryjne w zakresie zakładów
4.5.5.) Wartość części: 1337544,72 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu na rozbudowę i modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp dla części I: Prace związane z technologią, wyposażeniem oraz rozruchem SUW do upływu terminu składania ofert tj. do 10 lutego 2023 r. do godz. 10:00, ofertę złożył następujący wykonawca:
Konsorcjum firm:
1. PBC spółka z o.o. z siedzibą w 32-700 Bochnia przy ulicy Brodzińskiego 68 – Lider Konsorcjum (Pełnomocnik).
Wartość oferty: 11 297 550,00 złotych brutto.
Bezpośrednio przed upływem terminu składania ofert zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację, że na sfinansowanie zamówienia dla części I: Prace związane z technologią, wyposażeniem oraz rozruchem SUW zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 6 337 119,00 złotych brutto.
Wobec tego, że cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu na rozbudowę i modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” dla części I: Prace związane z technologią, wyposażeniem oraz rozruchem SUW przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie dla części I: Prace związane z technologią, wyposażeniem oraz rozruchem SUW na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11297550,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 11297550,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu na rozbudowę i modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp dla części II: Roboty remontowe i budowlane do upływu terminu składania ofert tj. do 10 lutego 2023 r. do godz. 10:00, ofertę złożył następujący wykonawca:
DMB-BUD Spółka Cywilna Dariusz Pietraszek, Mateusz Fujawa:
Dariusz Pietraszek z siedzibą w 34-120 Andrychów, Inwałd przy ulicy Zamkowa 50 – Właściciel,
Mateusz Fujawa z siedzibą w 34-120 Andrychów, Roczyny przy ulicy Zarzeczna 51A - Właściciel
Wartość oferty: 1 747 830,00 złotych brutto.
Bezpośrednio przed upływem terminu składania ofert zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację, że na sfinansowanie zamówienia dla części II: Roboty remontowe i budowlane zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 1 562 881,00 złotych brutto.
Wobec tego, że cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu na rozbudowę i modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Świnna Poręba wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” dla części II: Roboty remontowe i budowlane przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie dla części II: Roboty remontowe i budowlane na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1747830,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1747830,00 PLN
| 2023-03-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |