Modernizacja 14 przepompowni ścieków na terenie gminy Dąbrówno
GMINA DĄBRÓWNO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00122602
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00122602/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-06 14:21
- Lokalizacja
- Dąbrówno, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69571855-aec1-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 7412093983
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00122602 z dnia 2023-03-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja 14 przepompowni ścieków na terenie gminy Dąbrówno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBRÓWNO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743210
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 21
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrówno
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-120
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dabrowno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dabrowno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamowienia/693ef229-ba26-4086-af3f-1e2067144aaf1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja 14 przepompowni ścieków na terenie gminy Dąbrówno2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69571855-aec1-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00122602
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00027334/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja 14 przepompowni ścieków na terenie gminy Dąbrówno.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00100809
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DRZ.271.2.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja 14 przepompowni ścieków na terenie gminy Dąbrówno.
1. Zakres realizacji prac obejmuje m. in.:
1) trzy przepompownie w miejscowości Dąbrówno: dz. nr 605/10, dz. nr 117/2, dz. nr 8/30
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej oraz piaskownika
2) dwie przepompownie w miejscowości Dąbrówno dz. nr 312 i 579/11 oraz dz. 579/11
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej, montaż piaskownika, sondy hydrostatycznej i pływaków, wymiana szafy sterowniczej wraz z automatyką i wpięciem w monitoring
3) Trzy przepompownie w miejscowości Leszcz: dz. nr 119/65, dz. nr 119/61 i 119/59, dz. nr 28/1
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej oraz piaskownika
4) Przepompownia Leszcz - Kalbornia dz. nr 166/31
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej oraz piaskownika.
5) Przepompownia Leszcz - Dąbrówno dz. nr 392/24
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym oraz piaskownika.
6) Przepompownia Stare Miasto dz. nr 5/10.
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej, montaż piaskownika.
7) Przepompownia Wierzbica dz. nr 5/81.
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej, montaż piaskownika, sondy hydrostatycznej i pływaków, wymiana szafy sterowniczej wraz z automatyką i wpięciem w monitoring.
8) Przepompownia Marwałd dz. nr 262.
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż wentylacji wraz z filtrem węglowym ze stali nierdzewnej, montaż: piaskownika, sondy hydrostatycznej i pływaków, wymiana szafy sterowniczej wraz z automatyką i wpięciem w monitoring.
9) Przepompownia Tułodziad dz. nr 12/1.
Renowacja zbiornika, wymiana pomp i armatury wraz z orurowaniem i prowadnicami, wykonanie zagospodarowania terenu wraz z remontem ogrodzenia, montaż: wentylacji wraz z filtrem węglowym, piaskownika, sondy hydrostatycznej i pływaków, wymiana szafy sterowniczej wraz z automatyką i wpięciem w monitoring.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym – rozdziale II i stanowi załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją).
1) Zakres zadania obejmuje:
2) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorys inwestorski) na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego oraz zgodnie z zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Dokumentacja projektowa musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego,
3) pozyskanie map do celów projektowych (o ile będzie to niezbędne dla realizacji przedmiotu umowy),
4) wykonanie badań geotechnicznych podłoża gruntowego (o ile będzie to niezbędne dla realizacji przedmiotu umowy),
5) uzyskanie decyzji administracyjnej – pozwolenia na budowę (jeżeli będzie niezbędne dla realizacji robót budowlanych) lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę (jeżeli decyzja administracyjna dotycząca pozwolenia na budowę nie będzie wymagana przepisami prawa),
6) uzyskanie wszelkich zgód, zezwoleń i pozwoleń niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy,
7) wykonanie robót budowlanych zgodnie z wcześniej opracowaną, zaakceptowaną przez Zamawiającego, dokumentacją techniczną,
8) pełnienie nadzoru autorskiego.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
3. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy, Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub/i podwykonawcę i/lub dalszego podwykonawcę wszystkich osób wykonujących czynności wymienione w ust. 5, określone w Opisie przedmiotu zamówienia. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia wykonywania robót budowlanych, Wykonawca będzie zobowiązany zatrudnić na czas realizacji zamówienia osoby wykonujące czynności, o których mowa w ust. 5, zwane dalej pracownikami, na podstawie umowy o pracę pod rygorem odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
4. Rodzaj czynności (niezbędnych do wykonania zamówienia), co do których wykonania Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących następujące czynności w trakcie realizacji zamówienia:
1) prace rozbiórkowe, prace montażowe, prace porządkowe – sprzątanie terenu, przygotowanie terenu, roboty instalacyjne oraz pozostałe roboty ogólnobudowlane i specjalistyczne,
2) operatorzy maszyn sprzętu i urządzeń (obsługa sprzętu, maszyn i urządzeń), obejmujące cały zakres rzeczowy zamówienia wskazany w SWZ, dokumentacji technicznej oraz niniejszej umowie
– których wykonanie zawiera cechy stosunku pracy określone w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przedłożył oświadczenie, iż osoby skierowane do realizacji zamówienia, o których mowa w ust. 5, są zatrudnione na umowę o pracę. Oświadczenie powinno być złożone najpóźniej w terminie 7 dni od dnia podpisania umowy i powinno zawierać co najmniej następujące dane: imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy, rodzaj zawartej umowy o pracę, okres zatrudnienia, stanowisko i zakres obowiązków pracownika, dla każdej osoby skierowanej do realizacji zamówienia. Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia może żądać kopii umów o pracę i/lub innych dokumentów, o których mowa w art. 438 ust. 2 ustawy, z których jednoznacznie będzie wynikać, iż skierowane do realizacji zamówienia osoby są zatrudnione na podstawie umowy o pracę.
6. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę oświadczenia lub dokumentów, o których mowa powyżej w terminie wskazanym przez Zamawiającego, będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę oraz skutkować będzie naliczeniem kar umownych w wysokości określonej w załączonym do SWZ wzorze umowy, a także zawiadomieniem Państwowej Inspekcji Pracy o podejrzeniu zastąpienia umowy o pracę z osobami wykonującymi pracę na warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy Kodeks pracy, umową cywilnoprawną.
7. Powyższe wymogi dotyczą również podwykonawców i dalszych podwykonawców wykonujących wskazane wyżej prace.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232421-9 - Roboty w zakresie oczyszczania ścieków
45000000-7 - Roboty budowlane
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45121000-1 - Próbne wiercenia
45122000-8 - Próbne wykopy
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.).
Uzasadnienie faktyczne:
W związku z ceną jedynej oferty złożonej w postępowaniu, która przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, podjęto decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania w oparciu o art. 255 pkt 3 ustawy. Zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do wysokości ceny oferty nie jest możliwe. Uwzględniając powyższe oraz konieczność unieważnienia postępowania odstąpiono od badania i oceny oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4500000,01 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4500000,01 PLN
| 2023-03-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |