Przebudowa Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie - budowa budynku społecznego przy ul. Przechodniej

Miasto Chełm

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00125109
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00125109/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-08 08:33
Lokalizacja
Chełm, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e2693e7a-ac37-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
5632167582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty malarskieSprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringoweMaszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowaniaSprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobnyPakiety oprogramowania i systemy informatyczneMebleSprzęt zimowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00125109 z dnia 2023-03-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie - budowa budynku społecznego przy ul. Przechodniej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chełm

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198238

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lubelska 65

1.5.2.) Miejscowość: Chełm

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umchelm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umchelm.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie - budowa budynku społecznego przy ul. Przechodniej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2693e7a-ac37-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00125109

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00022449/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie-budowa budynku społecznego przy ul. Przechodniej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 13 Infrastruktura Społeczna, działanie 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00093803

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.5.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie - budowa budynku społecznego przy ul. Przechodniej” w ramach realizacji zadania pn.: „Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie” - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich. Zakres zamówienia obejmuje budowę budynku społecznego (kulturalno - oświatowego) wraz z rozbiórką stalowej wiaty nad istniejącym wejściem do podziemi przy Placu dr. Edwarda Łuczkowskiego, róg ul. Przechodniej oraz dostawę wyposażenia.
Szczegółowy zakres robót budowlanych, warunki oraz sposób ich wykonania określają:
1) przedmiary robót – załącznik nr 7 do SWZ;
2) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 8 do SWZ,
3) Dokumentacja projektowa (projekt budowlany, projekt budowlany zamienny, projekty wykonawcze, projekty wykonawcze zamienne) - załącznik nr 9 do SWZ.
Pełny opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy zostały przedstawione w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 472 774,37 PLN brutto.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442100-8 - Roboty malarskie

39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe

30000000-9 - Maszyny biurowe i liczące, sprzęt i materiały, z wyjątkiem mebli i pakietów oprogramowania

32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

39100000-3 - Meble

37411000-2 - Sprzęt zimowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły2 oferty:
1. Andrzej Wróbel Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Jaszczów 238, 21-020 Milejów z ceną ofertową 2 966 116,01 zł
2. ASECO Construction LTD reprezentowany przez ASECO CONSTRUCTION Sp. z o.o. ODDZIAŁ W POLSCE, ul. Pijarska 8, 22-100 Chełm z ceną ofertową 1 870 462,64 zł– oferta odrzucona

Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 1 472 774,37 zł brutto.

Biorąc pod uwagę odrzucenie oferty nr 2 złożonej przez Wykonawcę ASECO Construction LTD reprezentowany przez ASECO CONSTRUCTION Sp. z o.o. ODDZIAŁ W POLSCE, ul. Pijarska 8, 22-100 Chełm, ważną ofertą pozostała oferta nr 1 opiewająca na kwotę 2 966 116,01 zł.
Dokonano analizy możliwości zwiększenia środków w budżecie do cen ważnej oferty w przedmiotowym postępowaniu. Cena określona w tej ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pokrycia finansowego.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2966116,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2966116,01 PLN

2023-03-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane