Modernizacja odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Borek, Bytnik, Przedmoście, Serby, Szczyglice, Turów, Wilków i Zabornia

Gmina Głogów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00125259
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00125259/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-08 09:13
Lokalizacja
Głogów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-50eecc74-a79b-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
6931940487
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00125259 z dnia 2023-03-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Borek, Bytnik,
Przedmoście, Serby, Szczyglice, Turów, Wilków i Zabornia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Głogów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647311

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piaskowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Głogów

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 76 836 55 55

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gminaglogow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaglogow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-50eecc74-a79b-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Borek, Bytnik,
Przedmoście, Serby, Szczyglice, Turów, Wilków i Zabornia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50eecc74-a79b-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00125259

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044712/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Borek, Bytnik, Przedmoście, Serby, Szczyglice, Turów, Wilków i Zabornia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00086659

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5098224,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Modernizacja odcinków dróg gminnych
w miejscowościach: Borek, Bytnik, Przedmoście, Serby, Szczyglice, Turów, Wilków i Zabornia”
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) remont drogi gminnej w m. Borek, ul. Jagodowa o długości 470m, szerokości 4m w granicy działek o numerze ewidencyjnym gruntu 37/24, 37/13, 37/40, obręb 0002 Borek -Zabornia, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
2) remont drogi gminnej w m. Zabornia, ul. Przylesie o długości 500m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 328/22, obręb 0002 Borek -Zabornia, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
3) remont drogi gminnej w m. Zabornia, ul. Pod Dębami o długości 250m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 90, obręb 0002 Borek -Zabornia, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
4.1) remont drogi gminnej w m. Bytnik, o długości 95m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 525/1, obręb 0009 Przedmoście, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
4.2) remont drogi gminnej w m. Bytnik, o długości 135m, szerokości 4m w granicy działek o numerze ewidencyjnym gruntu 525/1, 523, obręb 0009 Przedmoście, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
4.3) remont drogi gminnej w m. Bytnik, o długości 65m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 525/1, obręb 0009 Przedmoście, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
5) remont drogi gminnej w m. Przedmoście, ul. Młyńska o długości 430m, szerokości 4-5m w granicy działek o numerze ewidencyjnym gruntu 539/1, 530, obręb 0009 Przedmoście, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
6) remont drogi gminnej w m. Przedmoście, ul. Spacerowa o długości 90m, szerokości 5,5m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 529/1, oraz ul. Długa o długości 90m, szerokości 5,5m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 524, obręb 0009 Przedmoście, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
7) remont drogi gminnej w m. Szczyglice, ul. Akacjowe Wzgórze, o długości 200m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 235, obręb 0014 Szczyglice, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
8) remont drogi gminnej w m. Szczyglice, ul. Zielone Wzgórze, o długości 350m, szerokości 4m w granicy działek o numerze ewidencyjnym gruntu 136, 50/15, 50/10, 47/3, obręb 0014 Szczyglice, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
9) remont drogi gminnej w m. Szczyglice, ul. Źródlana, o długości 210m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 143, obręb 0014 Szczyglice, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
10) remont drogi gminnej w m. Szczyglice, ul. Ku Dolinie , o długości 200m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 138, obręb 0014 Szczyglice, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
11) remont drogi gminnej w m. Szczyglice, ul. Na Rozstaju , o długości 130m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 96/8, obręb 0014 Szczyglice, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
12) remont drogi gminnej w m. Turów, o długości 85m, szerokości 4m w granicy działki o numerze ewidencyjnym gruntu 161, obręb 0014 Szczyglice, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
13) remont drogi gminnej w m. Wilków, ul. Polna, o długości 730m, szerokości 4m w granicy działek o numerze ewidencyjnym gruntu 331, 149/11, obręb 0017 Wilków, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów,
14) remont drogi gminnej w m. Serby, ul. Dębowa, o długości 340m, szerokości 4m w granicy działek o numerze ewidencyjnym gruntu 556/23, 557/8, 570, obręb 0012 Serby, jednostka ewidencyjna 020302_2 Gmina Głogów.
1.3. Remont dróg gminnych będzie obejmowała wymianę istniejącej nawierzchni na kostkę brukową. Remont nie będzie obejmować zmiany parametrów użytkowych i technicznych istniejących dróg gminnych oraz nie będzie obejmować zmiany granic pasa drogowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba
że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne.
W terminie do 03.03.2023 r., do godz. 8:00 w przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 4 oferty. Oferty zostały złożone przez:
1) Przedsiębiorstwo Budowlane "DROMAR" Zygmunt Marszałek, ul. Przemęcka 41A,
64-234 Nowa Wieś:
– cena ryczałtowa oferty brutto: 6.701.163,59 zł,
2) BRUKOM Sp. z o.o., ul. Głogowska 42, 67-222 Jerzmanowa:
– cena ryczałtowa oferty brutto: 8.877.364,24 zł,
3) NIXUS sp. z o.o., ul. Pawia 20A/6, 52-235 Wrocław:
– cena ryczałtowa oferty brutto: 5.670.005,15 zł,
4) Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o., ul. Mickiewicza 63, 67-200 Głogów
– cena ryczałtowa oferty brutto: 8.593.718,11 zł.

Natomiast kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 5.260.000 zł brutto. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia.
2023-03-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane