Modernizacja deszczowni i budowa ujęcia wód podziemnych do nawadniania pól i sadów doświadczalnych Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach

Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00125911
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00125911/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-08 11:40
Lokalizacja
Skierniewice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a65c3a98-a6ca-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
8361848508
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00125911 z dnia 2023-03-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja deszczowni i budowa ujęcia wód podziemnych do nawadniania pól i sadów doświadczalnych Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 101023342

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konstytucji 3 Maja 1/3

1.5.2.) Miejscowość: Skierniewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@inhort.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://inhort.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/instytut_ogrodnictwa/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Instytut badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja deszczowni i budowa ujęcia wód podziemnych do nawadniania pól i sadów doświadczalnych Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a65c3a98-a6ca-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00125911

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00085972

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 01/ZP/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj modernizacji deszczowni i budowa ujęcia wód podziemnych do nawadniania pól i sadów doświadczalnych Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach przy ul. Sobieskiego i ul. Rybickiego (obręb 04 i 05 m. Skierniewice).
2. Przedmiot zamówienia składa się z następujących etapów:
1) Etap I obejmujący:
a) prace przedprojektowe i projektowe obejmujące m. in. opracowanie projektu robót geologicznych, przygotowanie wniosku i innych dokumentów do uzyskania pozwolenia wodno-prawnego na planowane szczególne korzystanie z wód oraz na urządzenia wodne wraz z uzyskaniem tego pozwolenia, opracowanie dokumentacji na budowę nowego ujęcia wód podziemnych;
b) sporządzenie Dokumentacji Projektowej dla wszystkich robót wraz z uzyskaniem ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz skutecznym zgłoszeniem zamiaru wykonania robót budowlanych;
c) instalację nowych rurociągów zasilających wraz z końcówkami hydrantowymi zasilającymi przenośne lub przewoźne deszczownie polowe;
d) remont budynku istniejącej pompowni;
e) dostawę i montaż zestawu hydroforowego wraz z niezbędnymi urządzeniami do zapewnienia odpowiedniego ciśnienia, wydajności i jakości wody;
2) Etap II obejmujący:
a) remont istniejącego zbiornika wody (wykonanie nowej podbudowy płyty dennej oraz wyłożenie całości zbiornika membraną PEHD 2 mm w sposób szczelny, zabezpieczenie części dennej płytą betonową zbrojoną włóknem rozproszonym, skarpy umocnione płytami betonowymi ażurowymi, wymiana przyłączy zasilających i odprowadzających wodę, wykonanie ogrodzenia zbiornika);
b) wykonanie nowego ujęcia wody do zasilania zbiornika (w formie studni głębinowej, o zakładanej wydajności eksploatacyjnej 15-20 dm3/s tzn. 54 - 72 m3/h);
c) rozbiórka istniejącego budynku pompowni nr 2;
d) budowa kontenerowej stacji uzdatniania wody;
e) roboty końcowe.
3. Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zostały zawarte w załączniku nr 1 do SWZ „Program funkcjonalno-użytkowy”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu została złożona jedna oferta. Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty.
2023-03-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane