„Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do pól Drużków Pusty - Słomiana”.
GMINA IWKOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00126647
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00126647/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-08 14:13
- Lokalizacja
- Iwkowa, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-01811c94-1247-11ed-8c68-c68bc3dc99bc
- Identyfikator
- 8691212363
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00126647 z dnia 2023-03-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do pól Drużków Pusty - Słomiana”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IWKOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660720
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 468
1.5.2.) Miejscowość: Iwkowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-861
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 6844010
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@iwkowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.iwkowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.iwkowa.pl/przetargi/v3/index.php?rok=2022&plik=202208drogi11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do pól Drużków Pusty - Słomiana”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-01811c94-1247-11ed-8c68-c68bc3dc99bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00126647
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034512/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej do pól Drużków Pusty - Słomiana
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00287953/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKZP.271.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) drogi dojazdowej Drużków Pusty – Słomiana, w miejscowości Drużków Pusty, gmina Iwkowa, powiat brzeski, województwo małopolskie.
Ogólny zakres robót dotyczy m.in.: robót remontowych – cięcie piłą nawierzchni bitumicznych, robót ziemnych, koryt wykonywanych mechanicznie, profilowania i zagęszczania mechanicznego podłoża, wykonania nawierzchni i podbudowy z kruszyw łamanych oraz wyrównania istniejącej podbudowy.
Szczegółowy zakres robót określają: dokumentacja projektowa, stanowiąca zał. 6 do SWZ, Specyfikacja Techniczna wykonania i odbioru robót, stanowiąca zał. 7 do SWZ, Przedmiar robót, stanowiący zał. 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 18.08.2022r. przed otwarciem ofert, Zamawiający zamieścił na stronie postępowania informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w wysokości 149 131,34 zł. brutto. W niniejszym postępowaniu dla zamówienia złożono 2 oferty:Oferta nr 1:
MK BUD SP. Z O.O. Bilsko 282, 33-314 Łososina Dolna, cena oferty: 238 295,03 zł.
Oferta nr 2:
„ROAD” Prace Ziemno – Drogowe Beata Czyżyka Dobrociesz 114, 32-862 Porąbka Iwkowska, cena oferty: 125 975,98 zł. (oferta odrzucona na mocy art. 224 ust. 6 ustawy Pzp)
Oferta MK BUD SP. Z O.O. zawiera cenę, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia. Po analizie możliwości finansowych, Zamawiający stwierdza, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
Zachodzi zatem przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Jednocześnie Zamawiający informuje wszystkich Wykonawców o odrzuceniu ofert.
Oferta nr 2:
„ROAD” Prace Ziemno – Drogowe Beata Czyżyka Dobrociesz 114, 32-862 Porąbka Iwkowska, cena oferty: 125 975,98 zł :
Podstawa prawna: art. 224 ust. 6 ustawy Pzp. Oferta odrzucona na podstawie art. 224 ust. 6 ustawy Pzp, który stanowi: Odrzuceniu, jako oferta z rażącą niską ceną lub kosztem, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia -w postaci elektronicznej – wyjaśnień w zakresie wyliczenia ceny. Wykonawca nie udzielił żadnych wyjaśnień. W takim przypadku oferta złożona przez Wykonawcę podlega odrzuceniu na podstawie art. 224 ust. 6 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2023-03-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |