,,Budowa dróg gminnych w sołectwie Myszkowice: ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka – Polski Ład”

GMINA BOBROWNIKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00127494
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00127494/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-09 09:57
Lokalizacja
Bobrowniki, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-de24ae4c-a2cb-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
6252446477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00127494 z dnia 2023-03-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Budowa dróg gminnych w sołectwie Myszkowice: ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka – Polski Ład”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BOBROWNIKI

1.3.) Oddział zamawiającego: Referat ZP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257877

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 8

1.5.2.) Miejscowość: Bobrowniki

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-583

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48322877887

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@bobrowniki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bobrowniki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bobrowniki.logintrade.net/zapytania_email,114890,629d50b21bd25e27dcc1b84823c18404.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,,Budowa dróg gminnych w sołectwie Myszkowice: ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka – Polski Ład”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de24ae4c-a2cb-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00127494

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00046742/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa dróg gminnych w sołectwie Myszkowice: ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00078690

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6045127,56 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na zaprojektowaniu i budowie dróg gminnych w sołectwie Myszkowice: ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka - Polski Ład.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawia: Załącznik nr 4 do SWZ - Program funkcjonalno-użytkowy w zakresie budowy drogi wraz z mapą do celów projektowych, opinią geotechniczną, koncepcją Projektu Budowlanego, orientacyjnym przedmiarowym zakresem robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45000000-7 - Roboty budowlane

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawą prawną unieważnienia postępowania jest art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, który stanowi: ,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty ”.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie na składanie ofert, tj. do dnia 17.02.2023 r. do godz. 9:00 w przedmiotowym postępowaniu złożone zostały 3 oferty:
1. „COMPLEX Dąbrowa Górnicza” Sp. z o.o.
ul. Tysiąclecia 39, 41-303 Dąbrowa Górnicza
8 487 000,00 zł
2. HUCZ Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów
6 758 339,57 zł
3. P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika
ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów
5 783 790,46 zł
Zamawiający przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości
5 264 000,00 PLN.
Zamawiający w związku z zastrzeżeniem możliwości negocjowania, zgodnie z art. 289 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych zaprosił jednocześnie wszystkich Wykonawców do negocjacji ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, które odbyły się w siedzibie Zamawiającego w dniu 23 lutego 2023 r. Po zakończonych negocjacjach Zamawiający zaprosił Wykonawców do złożenia ofert dodatkowych.
W wyznaczonym terminie na składanie ofert dodatkowych, tj. do dnia 01.03.2023 r. do godz. 9:00 w przedmiotowym postępowaniu złożona została 1 oferta dodatkowa:
HUCZ Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów
6 649 000,00 zł
Ceny złożonych ofert znacznie przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i której nie może zwiększyć do ceny najkorzystniejszej oferty.
2023-03-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane