Naprawa dróg o nawierzchni gruntowej lub gruntowej ulepszonej oraz dostawa kruszywa niezbędnego do naprawy dróg gruntowych na terenie gminy Tuchola w 2023 roku
Gmina Tuchola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00128420
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00128420/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-09 13:16
- Lokalizacja
- Tuchola, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-54095b65-ad0e-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 5611487583
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00128420 z dnia 2023-03-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa dróg o nawierzchni gruntowej lub gruntowej ulepszonej oraz dostawa kruszywa niezbędnego do naprawy dróg gruntowych na terenie gminy Tuchola w 2023 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuchola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351156
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Zamkowy 1
1.5.2.) Miejscowość: Tuchola
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-500
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi212@tuchola.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miasto.tuchola.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/tuchola1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa dróg o nawierzchni gruntowej lub gruntowej ulepszonej oraz dostawa kruszywa niezbędnego do naprawy dróg gruntowych na terenie gminy Tuchola w 2023 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54095b65-ad0e-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00128420
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033029/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Naprawa dróg o nawierzchni gruntowej lub gruntowej ulepszonej oraz dostawa kruszywa niezbędnego do naprawy dróg gruntowych na terenie gminy Tuchola w 2023 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00096218
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.3.2023.AS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.3. Opis część I: Naprawa dróg o nawierzchni gruntowej lub gruntowej ulepszonej na terenie gminy Tuchola w 2023 rokuPrzedmiot zamówienia obejmuje wykonanie naprawy dróg (wyboje, koleiny, dziury) o nawierzchni gruntowej, gruntowej ulepszonej: żużlem (frakcja 0-16mm), żwirem (frakcja 4-31,5mm), tłuczniem kamiennym: melafir, gabro (frakcja 0-31,5mm), tłuczniem betonowym (frakcja 0-31,5mm), tłuczniem wapiennym (frakcja 0-31,5mm), tłuczniem budowlanym: betonowo – ceglanym (frakcja 0-63mm wolna od odpadów: np. prętów, folii) wraz z ich mechanicznym zagęszczeniem walcem na terenie gminy Tuchola.
Przewidywana wielkość zamówienia:
L.p.
rodzaj kruszywa ilość [t]
2023
1 żużel 50
2 żwir 50
3 tłuczeń kamienny (melafir, gabro) 150
4 tłuczeń betonowy 400
5 tłuczeń wapienny 200
6 tłuczeń budowlany (gruz betonowo-ceglany) 400
Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia terenu wykonywanych robót i ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe w czasie wykonania robót, np. uszkodzenia urządzeń wod.-kan.
Wykonawca zapewni wykonywanie przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.
Zamawiający ma prawo wstrzymać roboty z uwagi na złą jakość wbudowywanego materiału (np. obecność materiałów obcych typu drewno, folia, elementy metalowe we wbudowanym materiale lub wbudowanie materiału nieodpowiedniej frakcji).
Materiał przed wbudowaniem musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego. W przypadku wbudowania materiału obarczonego wadą podlega on usunięciu / wymianie na koszt Wykonawcy.
Po wykonaniu naprawy:
1) droga podlega protokolarnemu odbiorowi przy udziale Zamawiającego i przedstawiciela Wykonawcy,
2) droga musi zostać uprzątnięta z luźnego, niewbudowanego kruszywa.
Zakres robót będzie ustalany sukcesywnie według wstępnego harmonogramu:
1) naprawy dróg w sezonie wiosennym należy wykonać w terminie od 15 marca do 15 maja(miasto i gmina),
2) naprawy dróg w sezonie jesiennym należy wykonać w terminie od 01 września do 31 października (miasto i gmina).
Po zakończeniu okresu zimowego Zamawiający dokona przeglądu nawierzchni dróg gruntowych na terenie miasta i gminy, na podstawie którego sporządzony zostanie szczegółowy harmonogram robót. Harmonogram zostanie przekazany pisemnie Wykonawcy. Zakres robót podlegać będzie dalszym aktualizacjom, o czym Wykonawca każdorazowo informowany będzie pisemnie.
Sprzęt, który Wykonawca powinien posiadać: Wykonawca zapewni zamawiającemu co najmniej 1 równiarkę wraz z walcem na realizację zamówienia obsługiwane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Oferent określi cenę netto bez podatku VAT i brutto z podatkiem VAT za naprawę nawierzchni gruntowej, gruntowej ulepszonej:
1) żużlem za 1 tonę wbudowanego materiału z mechanicznym zagęszczeniem,
2) żwirem za 1 tonę wbudowanego materiału z mechanicznym zagęszczeniem
3) tłuczniem kamiennym (melafir, gabro) za 1 tonę wbudowanego materiału z mechanicznym zagęszczeniem,
4) tłuczniem betonowym za 1 tonę wbudowanego materiału z mechanicznym zagęszczeniem.
5) tłuczniem wapiennym za 1 tonę wbudowanego materiału z mechanicznym zagęszczeniem.
6) tłuczniem budowlanym (gruz betonowo – ceglany wolny od odpadów) za 1 tonę wbudowanego materiału z mechanicznym zagęszczeniem.
Gotowość przystąpienia do robót: Wykonawca musi zapewnić wykonanie robót w ciągu 2 dni od daty powiadomienia o potrzebie ich wykonania (pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 87455,70 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.4. Opis części II: Dostawa kruszywa niezbędnego do naprawy dróg gruntowych na terenie gminy Tuchola w 2023 rokuDostawa żużlu (frakcja 0-16mm), żwiru (frakcja 4-31,5mm), tłucznia kamiennego: melafir, gabro (frakcja 0-31,5mm), tłucznia betonowego (frakcja 0-31,5mm), tłucznia wapiennego (frakcja 0-31,5mm), tłucznia budowlanego: betonowo – ceglanego (frakcja 0-63mm wolna od odpadów) niezbędnych do wykonania miejscowych napraw dróg gruntowych i gruntowych ulepszonych na terenie gminy Tuchola.
Przewidywana wielkość zamówienia:
L.p.
rodzaj kruszywa ilość [t]
2023
1 żużel 50
2 żwir 50
3 tłuczeń kamienny (melafir, gabro) 100
4 tłuczeń betonowy 200
5 tłuczeń wapienny 100
6 tłuczeń budowlany (betonowo-ceglany) 200
Oferent określi cenę netto bez podatku VAT i brutto z podatkiem VAT za dostawę 1 tony żużlu, żwiru, tłucznia kamiennego: melafir, gabro, tłucznia betonowego, tłucznia wapiennego oraz tłucznia budowlanego: betonowo – ceglanego na wskazane przez zamawiającego miejsce na terenie gminy Tuchola. Dostawy odbywać się będą wg aktualnych potrzeb zamawiającego.
Gotowość przystąpienia do robót: Wykonawca musi zapewnić wykonanie robót w ciągu 2 dni od daty powiadomienia o potrzebie ich wykonania (pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 45127,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” - art. 255 pkt. 3 p.z.p.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 61500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 61500,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty” - art. 255 pkt. 3 p.z.p.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 70110,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
-| 2023-03-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |