Przebudowa dróg gminnych nr 103594L, 103573L, 103599L i 103610L w Gminie Ostrów Lubelski

GMINA OSTRÓW LUBELSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00128659
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00128659/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-09 14:04
Lokalizacja
Ostrów Lubelski, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0cbb0bb6-97db-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
7141874472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneWznoszenie barier drogowychInstalowanie znaków drogowychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNALubartów, PL · lot 0
7 583 964,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00128659 z dnia 2023-03-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych nr 103594L, 103573L, 103599L i 103610L w Gminie Ostrów Lubelski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OSTRÓW LUBELSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020167

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Partyzantów 1

1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Lubelski

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-110

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 818520003

1.5.8.) Numer faksu: 81 8520642

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ostrowlubelski@lubelskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umigostrowlubelski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0cbb0bb6-97db-11ed-94da-6ae0fe5e7159

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych nr 103594L, 103573L, 103599L i 103610L w Gminie Ostrów Lubelski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0cbb0bb6-97db-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00128659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038520/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa dróg gminnych nr 103594L, 103573L, 103599L i 103610L w Gminie Ostrów Lubelski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW 2014-2020)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00045236

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PUI.271.1.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5457662,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa dróg gminnych nr 103594L, 103573L, 103599L i 103610L w Gminie Ostrów Lubelski”.
Inwestycja obejmuje: - przebudowę drogi gminnej nr 103594L (ul. Partyzantów) na odcinku od Parku Miejskiego do ul. Batalionów Chłopskich oraz drogi gminnej 103573L (ul. Batalionów Chłopskich) na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Słonecznej, od km 0+000 do km 0+780; - przebudowę drogi gminnej nr 103573L w m. Bójki od km 3+330 do km 4+005; - przebudowę dróg gminnych nr 103599L (ul. Pod Lipami) i nr 103610L (ul. Zagłoby) w Ostrowie Lubelskim. Wymienione drogi odgrywają znaczącą rolę w sieci drogowej Gminy – powiązane są bezpośrednio z drogą wojewódzką nr 813 oraz z drogami powiatowymi przez co występuje na nich duże natężenie ruchu. Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowań, jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych i publicznych, ścieżki rowerowej oraz budowę kanału technologicznego. Wzmocniona zostanie podbudowa i wykonane zostaną nowe nawierzchnie bitumiczne oraz nawierzchnie z kostki brukowej. Przedmiot zamówienia szczegółowo opisują: dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna oraz przedmiary robót, które są w posiadaniu Gminy Ostrów Lubelski. Prace będą prowadzone pod nadzorem inspektora nadzoru inwestorskiego. Po wykonaniu robót Wykonawca wykona geodezyjną inwentaryzacje powykonawczą. Łączna długość wnioskowanych do przebudowy dróg wynosi około 1,7 km.
2. Przedmiotem zamówienia jest:
Zadanie 1 – Przebudowa drogi gminnej nr 103594L – ul. Partyzantów w Ostrowie Lubelskim
Zadanie obejmuje przebudowę ul. Partyzantów na odcinku od Parku Miejskiego do ul. Batalionów Chłopskich (od km 0+000 do km 0+368). Prace związane z inwestycją należy prowadzić pod nadzorem archeologicznym. Całe zadanie należy wykonać w pierwszym etapie rozliczeniowym (łącznie z wykonaniem odrębnej geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej).
Wykonawca przed rozpoczęciem robót musi przeprowadzić badania archeologiczne na odcinku w świetle pasa drogowego (dz. nr ew. 539 i 448). W tym celu Wykonawca zobowiązany jest do ubiegania się o wydanie decyzji w której ustalony zostanie zakres i rodzaj niezbędnych badan archeologicznych (zgodnie z pismem znak sprawy: IA.5183.7.1.2023 wydanym przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków). Za wyżej wymienione prace Wykonawca nie może ubiegać się o dodatkowe wynagrodzenie.
Zadanie 2 – Przebudowa drogi gminnej nr 103573L – ul. Batalionów Chłopskich w Ostrowie Lubelskim.
Zadanie obejmuje przebudowę ul. Batalionów Chłopskich na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Słonecznej (od km 0+368 do km 0+780).
Zadanie 3 – Przebudowa drogi gminnej nr 103573L w m. Bójki
Zadanie obejmuje przebudowę drogi gminnej nr 103573L w m. Bójki od km 3+330 do km 4+005 (do granicy Gminy Ostrów Lubelski).
Zadanie 4 – Przebudowa dróg gminnych nr 103599L i 103610L (ul. Pod Lipami i Zagłoby) w Ostrowie Lubelskim.
W związku z przebudową drogi powiatowej (ul. Żabia dz. nr ew. 910) przez Zarząd Dróg Powiatowych w 2021 roku, w trakcie której zostało wykonane włączenie do drogi gminnej ul. Pod Lipami, zakres zadania dotyczy jedynie działek gminnych (dz. nr ew. 984, 980 i 927).

Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę skrzyżowań, jezdni, chodników, zjazdów indywidualnych i publicznych, ścieżki rowerowej oraz budowę kanału technologicznego. Wzmocniona zostanie podbudowa i wykonane zostaną nowe nawierzchnie bitumiczne oraz nawierzchnie z kostki brukowej. Prace będą prowadzone pod nadzorem inspektora nadzoru inwestorskiego. Po wykonaniu robót Wykonawca wykona geodezyjną inwentaryzację powykonawczą (dla zadania 1 odrębną). Wykonawca uwzględni w wycenie wykonanie Czasowej Organizacji Ruchu oraz ewentualną aktualizację Stałej Organizacji Ruchu na wszystkie zadania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7583964,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8473064,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7583964,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 430941540

7.3.3) Ulica: ul. Krańcowa 7

7.3.4) Miejscowość: Lubartów

7.3.5) Kod pocztowy: 21-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7583964,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

2023-03-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane