"Modernizacja infrastruktury stadionu miejskiego w Czarnej Białostockiej” - w formule zaprojektuj – wybuduj. Przedsięwzięcie współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład
Gmina Czarna Białostocka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00128958
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00128958/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-09 15:05
- Lokalizacja
- Czarna Białostocka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bf32a3a1-a6e2-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 9661771733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00128958 z dnia 2023-03-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Modernizacja infrastruktury stadionu miejskiego w Czarnej Białostockiej” - w formule zaprojektuj – wybuduj. Przedsięwzięcie współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A
1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 857131340
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@czarnabialostocka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bf32a3a1-a6e2-11ed-9236-36fed59ea7dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Modernizacja infrastruktury stadionu miejskiego w Czarnej Białostockiej” - w formule zaprojektuj – wybuduj. Przedsięwzięcie współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bf32a3a1-a6e2-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00128958
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026787/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Modernizacja infrastruktury stadionu miejskiego w Czarnej Białostockiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00087090
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Or.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres prac określony w programie funkcjonalno – użytkowym obejmuje:
a) Projektowanie oraz decyzje administracyjne.
W ramach zadania należy między innymi sporządzić wszelkie opracowania, jakie mogą okazać się niezbędne dla zaprojektowania, budowy i użytkowania elementów wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Skład dokumentów powinien odpowiadać przepisom prawnym, aktualnym na dzień ich sporządzania, w randze ustaw oraz rozporządzeń, normom oraz swą zawartością obejmować wszelkie aspekty przedmiotu zamówienia. W trakcie opracowania dokumentów należy uwzględnić zapisy Prawa Budowlanego oraz jego aktów wykonawczych, a w szczególności:
• Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego;
• Rozporządzenie ministra rozwoju i technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego
• Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 23 listopada 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
Wszystkie obiekty i urządzenia lekkoatletyczne muszą spełniać wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki - kat. VA, zawarte w wytycznych Ministerstwa Sportu – Departamentu Infrastruktury Sportowej ze stycznia 2021 r pn.”Budowa i przebudowa zewnętrznych obiektów lekkoatletycznych „ a także w założeniach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z dnia 25 lutego 2015 pn.”Założenia dla projektantów stadionów LA”
Wszystkie obiekty i urządzenia piłkarskie muszą spełniać wymogi przepisów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej dla IV ligi piłkarskiej, zawarte w „Przepisach licencyjnych dla klubów IV ligi i klas niższych na sezon 2019/2020 i następne” z dnia 21 lutego 2020 r.
Zamierzeniem inwestycyjnym jest wykonanie i przekazanie do użytkowania infrastruktury sportowej składającej się z boiska piłkarskiego z wyposażeniem, stadionu lekkoatletycznego z wyposażeniem, rozbudowy i remontu z przebudową sali gimnastycznej, skateparku, boiska wielofunkcyjnego oraz terenu pod lodowisko mobilne a także dróg, dojazdów, dojść i parkingów na terenie kompleksu sportowego tzw. stadionu miejskiego . W tym celu należy przeprowadzić stosowne procedury administracyjne dostosowując do nich kształt i zawartość sporządzanej dokumentacji projektowej. Zakres prac projektowych zlecanych Wykonawcy określony niniejszym programem obejmuje w szczególności, lecz nie wyłącznie:
• Wykonanie mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych;
• Inwentaryzację terenu wraz z inwentaryzacją przyrodniczą;
• Sporządzenie wielobranżowego Projektu Budowlanego:
• Projekt architektoniczno-budowlany;
• Projekt budowlany;
• Projekt techniczny;
• Uzgodnienie projektów w zakresie przyjętych rozwiązań ze stosownymi służbami;
• Sporządzenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia;
• Sporządzenie wielobranżowego Projektu Wykonawczego;
• Sporządzenie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót;
• Sporządzenie wniosku o wydanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego, w tym operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego (o ile zajdzie taka konieczność);
• Sporządzenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę;
• Sporządzenie dokumentacji powykonawczej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Powyższy zakres dokumentów nie stanowi zamkniętego spisu dokumentów, a Wykonawca jest odpowiedzialny za pozyskanie decyzji administracyjnych pozwalających na rozpoczęcie prac budowlanych oraz skuteczne przekazanie obiektu do użytkowania.
b) Modernizację infrastruktury sportowej na stadionie miejskim w Czarnej Białostockiej - dz. nr geod. 1071 obręb 0044 Czarna Białostocka - kat obiektu – V/XXV w postaci:
a/ Remont i przebudowa istniejącego budynku sali sportowej
b/ Rozbudowa sali sportowej
c/ Remont i modernizacja boisk lekkoatletycznych
d/ Remont i modernizacja boiska piłkarskiego
e/ Przebudowa trybun stałych z wykonaniem częściowego zadaszenia
f/ Wykonanie zadaszenia dla zawodników rezerwowych i punktu pomocy medycznej
g/ Ustawienie trybuny systemowej dla zorganizowanej grupy kibiców gości
h/ Wykonanie skateparku wraz placem utwardzonym i stojakami na rowery
i/ Wykonanie boiska wielofunkcyjnego
j/ Wykonanie lodowiska mobilnego
k/ Wykonanie drogi lokalnej „L1”
l/ Wykonanie drogi lokalnej „L2”
ł/ Wykonanie dojść i placów utwardzonych
m/ Wykonanie oświetlenia dróg, dojść oraz skateparku
n/ Wykonanie ogrodzenia
Ogólne właściwości funkcjonalno – użytkowe.
Istniejący budynek sali sportowej – remont i przebudowa.
- rozbiórka parkietu,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- przebudowa węzłów sanitarnych ,
- przebudowa pomieszczeń towarzyszących sali sportowej,
- dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych ( podjazd zewnętrzny, sanitariat
na parterze),
- ocieplenie ścian zewnętrznych budynku,
- ocieplenie ścian fundamentowych i ścian piwnic,
- wykonanie nowej posadzki sportowej,
- remont ścian wewnętrznych,
- wykonanie nowej instalacji sanitarnej ( wod. – kan. i c.o.),
- wykonanie nowej instalacji elektrycznej oświetlenia podstawowego i awaryjnego,
- wykonanie nowej instalacji monitoringu,
- wykonanie nowej instalacji systemu alarmowego.
Rozbudowa sali sportowej.
- budowa budynku parterowego, bez podpiwniczenia ze stropodachem ,
- przeznaczenie budynku: pomieszczenia szatniowo – sanitarne i magazynowe.
Remont i modernizacja boisk lekkoatletycznych.
- rozbiórka bieżni żużlowej,
- rozbiórka widowni betonowej,
- wycinka drzew - wg inwentaryzacji drzew przeznaczonych do wycinki przedstawionej na rys. I/6 pfu,
- budowa nowej bieżni 6-torowej o nawierzchni z pełnego poliuretanu do biegu na 100 m i 110 m przez płotki,
- budowa nowej bieżni okrężnej, 4-torowej o nawierzchni z pełnego poliuretanu do biegu na 400 m,
- budowa rozbiegu o nawierzchni z pełnego poliuretanu i zeskoku dla skoków w dal i do trójskoku,
- budowa rozbiegu o nawierzchni z pełnego poliuretanu do skoku wzwyż,
- budowa rzutni betonowej do pchnięcia kulą,
- budowa rzutni betonowej do rzutu młotem i rzutu dyskiem z wkładką redukcyjną ( wraz z siatkami ochronnymi rzutni),
- budowa rzutni o nawierzchni z pełnego poliuretanu do rzutu oszczepem,
- budowa systemu mobilnego nagłośnienia stadionu oraz systemu mobilnej tablicy wyników.
Remont i modernizacja boiska piłkarskiego.
- wykonanie drenażu boiska,
- wykonanie instalacji automatycznego nawodnienia boiska,
- zdjęcie murawy i wyrównanie nawierzchni z zachowaniem spadków,
- wykonanie nowej murawy,
- osadzenie tulei do montażu bramek i chorągiewek,
- zakup i montaż sprzętu do wyposażenie boiska.
Przebudowa trybun stałych.
- rozbiórka istniejących trybun betonowych,
- wykonanie nowych trybun żelbetowych, systemowych,
- montaż siedzisk plastikowych z oparciem dla 525 widzów,
- wykonanie zadaszenia o konstrukcji stalowej, nad centralną częścią trybun.
Zadaszenia i ławki dla zawodników rezerwowych i punktu pomocy medycznej.
- zakup i montaż systemowych zadaszeń i ławek dla 13 osób – szt.2,
- zakup i montaż systemowych zadaszeń i ławek dla 3 osób – szt.1.
Trybuny systemowa dla zorganizowanej grupy kibiców gości.
- zakup i montaż systemowej trybuny mobilnej dla 30 osób,
- zakup i montaż sanitariatów przenośnych, kontenerowych – 2 kabiny.
Skatepark wraz placem utwardzonym i stojakami na rowery.
- wykonanie żelbetowej płyty jezdnej,
- zakup i montaż wyposażenia typu: duża rampa startowa wykonana z polietylenu, ranpage dublo wykonany z polietylenu, rampa do deskorolki i hulajnogi wykonana z betonu, rampa do BMX i hulajnogi wykonana z betonu,
- wykonanie oświetlenia zewnętrznego,
- wykonanie utwardzonego placu z kostki betonowej ze stojakami na rowery ( 8 szt. stojaków podwójnych),
- zakup i montaż ławek i koszy na śmieci – mocowanych do podłoża – 2 ławki , 1 kosz na śmieci.
Boisko wielofunkcyjne i przygotowanie miejsca na lodowisko
- wykonanie boiska o nawierzchni poliuretanowej do gier zespołowych o wym. 24,0 m x 46,0 m na podbudowie istniejącego boiska asfaltowego,
- przygotowanie miejsca na lodowisko o wymiarach ok. 10,0 x 20,0 m an podbudowie jw.,
- wykonanie nasadzeń ekranu akustycznego z żywotnika kolumnowego,
- ogrodzenie boiska,
- montaż piłko chwytów.
Droga lokalna „L1” o dopuszczalnej nośności obciążeniowej na oś – pow. 100 kN.
- wykonanie drogi lokalnej wraz z zatoką postojową dla autokarów
Droga lokalna „L2”.
- wykonanie drogi lokalnej wraz z dojazdem i zatokami postojowymi dla samochodów
osobowych
Dojścia i place utwardzone.
- wykonanie dojść i placów utwardzonych
Ogrodzenia.
- ogrodzenie boiska piłkarskiego po zewnętrznej stronie bieżni okrężnej
( w tym budowa 4 bram) - wys. ogrodzenia - 1,20 m - długość - 455,0 m
- ogrodzenie stadionu ( istniejące, wymagające remontu) w tym budowa
2 bram przesuwnych, 2 bram rozwieranych i 2 furtek - długość ogrodzenia - ok.500,0 m
- ogrodzenie – (wydzielenie sektora kibiców gości) o wys. 2,20 m w tym
1 brama długość - 42,0 m
- ogrodzenie boiska wielofunkcyjnego - wys. ogrodzenia – 4,00 m
( w tym 1 brama rozwierana i 1 furtka) - długość - 140,0 m
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki i sposób jego realizacji, wymagany przez zamawiającego, zawiera Opis przedmiotu zamówienia (zwany także OPZ), stanowiący Załączniku nr 1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45262310-7 - Zbrojenie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45262522-6 - Roboty murarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45410000-4 - Tynkowanie
45422100-2 - Stolarka drewniana
45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45432210-9 - Wykładanie ścian
45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie inwestycji kwotę 5.500.000,00 zł brutto. Wszystkie złożone prawidłowo oferty, zawierają ceny brutto w wysokości przekraczającej kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na realizację w/w zamówienia.Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najniższej oferty
Z uwagi na zaistniałe okoliczności, wobec ziszczenia się przesłanek wskazanych w art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 1710 z późń. zm. ), postępowanie zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9345799,53 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21402000,00 PLN
| 2023-03-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |