Rozbudowa budynku remizy OSP Ryn wraz z zagospodarowaniem terenu

Gmina Ryn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00129560
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00129560/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-10 09:51
Lokalizacja
Ryn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-438b77f2-ab8f-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
8451952586
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00129560 z dnia 2023-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa budynku remizy OSP Ryn wraz z zagospodarowaniem terenu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ryn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671290

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Ryn

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-520

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miastoryn@miastoryn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.miastoryn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miastoryn.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa budynku remizy OSP Ryn wraz z zagospodarowaniem terenu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-438b77f2-ab8f-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00129560

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00003118/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Rozbudowa budynku remizy OSP Ryn wraz z zagospodarowaniem terenu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00093448

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa wraz z nadbudową kondygnacji budynku remizy OSP Ryn, budowa budynku gospodarczego z miejscami garażowymi na sprzęt OSP oraz budowa wiaty zlokalizowanych na działce nr 87 w miejscowości Ryn. Zadanie obejmuje m.in.:
 rozbudowę poddasza budynku (pomieszczenia biurowo-socjalne), izolację fundamentów, termomodernizację, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
 roboty budowlane wewnętrzne i zewnętrzne budynku,
 roboty wykończeniowe,
 roboty instalacyjne wod-kan, sanitarne (biały montaż), wentylacyjne, centralnego ogrzewania,
 roboty instalacyjne elektryczne i teletechniczne (RTV, SAT, LAN zbiorcze, zasilanie pomieszczeń 230V, instalację siłową, instalację FV, instalację odgromową).
 budowę budynku gospodarczego z miejscami garażowymi na sprzęt OSP,
 ciągi pieszo-jezdne,
 budowę altany,
 instalacje fotowoltaiczne oraz pompa ciepła.

Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik nr 11 do SWZ składający się z:
- dokumentacji projektowej – projekt budowlany i wykonawczy,
- specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
- przedmiaru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45216000-4 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych oraz wojskowych obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:

Zamawiający zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania (https://miastoryn.logintrade.net/zapytania_email,118018,492dc21d92c48db0075ffeba5faba0f4.html) informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 4 000 000,00 złotych brutto. Udostępnienie informacji o minimalnej sumie gwarantowanej, najpóźniej przed otwarciem ofert, zapobiega bezzasadnemu unieważnieniu postępowania z powodu rzekomego braku środków. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, może zostać ujawniona przed upływem lub po upływie terminu składania ofert, lecz przed otwarciem ofert (art. 222 ust. 4 Pzp). W prowadzonym postępowaniu wpłynęły 2 oferty:
Oferta nr I wykonawca Spółdzielnia Wielobranżowa „NIEGOCIN” ul. Mazurska 3, 11-500 Giżycko z ceną 6 582 348,64 zł brutto,
Oferta nr II wykonawca Sztembud Łukasz Sztemberg ul. Jeziorna 16, 12-200 Pisz z ceną 6 990 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, z tego powodu postępowanie zostaje unieważnione.

Uzasadnienie prawne:

Unieważnienie postępowania wynika z regulacji art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6582348,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6990000,00 PLN

2023-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane