Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Andrychów – etap I w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych

GMINA ANDRYCHÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00130752
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00130752/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-10 14:09
Lokalizacja
Andrychów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d6adb2a7-b2d1-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
5510013406
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy mostówRoboty w zakresie instalacji elektrycznychUliczne słupy oświetleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00130752 z dnia 2023-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Andrychów – etap I w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ANDRYCHÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182031

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 15

1.5.2.) Miejscowość: Andrychów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-120

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@andrychow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.andrychow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Andrychów – etap I w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6adb2a7-b2d1-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00130752

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00063390/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Andrychów – etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00106283

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn.: Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Andrychów – etap I w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych .
5.2 Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa odcinków dróg na terenie Sołectw Gminy Andrychów, obejmująca:
5.3 Przebudowę ul. Radosnej w Inwałdzie.
5.3.1 Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe.
5.3.2 Roboty ziemne.
5.3.3 Kanalizacja deszczowa.
5.3.4 Elementy krawędziowe.
5.3.5 Konstrukcja jezdni, zjazdów, chodnika, pobocza, placu, zatoki parkingowej.
5.3.6 Regulacja i zabezpieczenia.
5.3.7 Budowa oświetlenia.
5.4 Przebudowę ul. Granicznej Górnej w Roczynach
5.4.1 Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe.
5.4.2 Roboty ziemne.
5.4.3 Regulacja i zabezpieczenia
5.4.4 Odwodnienie.
5.4.5 Krawężniki, obrzeża i ściek.
5.4.6 Konstrukcja jezdni, zjazdów, pobocza, dojść dla pieszych
5.4.7 Budowa oświetlenia drogowego.
5.5 Przebudowę drogi os. Młocki Górne do os. Za Kościołem w Rzykach wraz z budową mostu na potoku Wieprzówka
5.5.1 Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
5.5.2 Roboty ziemne.
5.5.3 Regulacja i zabezpieczenia
5.5.4 Odwodnienie.
5.5.5 Obrzeża, korytka.
5.5.6 Konstrukcja jezdni, zjazdów, pobocza, dojść dla pieszych.
5.5.7 Budowa mostu o konstrukcji ramowej żelbetowej, demontaż istniejącej kładki.
5.6 Przebudowę łącznika od os. Wawrzynówka do ul. Zarzecznej i do ul. Floriańskiej w Targanicach
5.6.1 Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
5.6.2 Roboty ziemne.
5.6.3 Regulacja i zabezpieczenia.
5.6.4 Odwodnienie.
5.6.5 Krawężniki, obrzeża i korytka.
5.6.6 Konstrukcja jezdni, zjazdów, pobocza, dojść dla pieszych
5.6.7 Budowa oświetlenia drogowego.
5.7 Przebudowę drogi bocznej od ul. Biadasowskiej w Zagórniku.
5.7.1 Roboty ziemne.
5.7.2 Regulacja i zabezpieczenia
5.7.3 Odwodnienie.
5.7.4 Konstrukcja jezdni, pobocza.
5.8 Inne prace i roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w tym między innymi:
5.8.1 oznakowanie opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ,
5.8.2 wykonanie wszelkich robót przygotowawczych (oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót), demontażowych, wyburzeniowych i odtworzeniowych, porządkowych, zagospodarowania terenu budowy,
5.8.3 opracowanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót,
5.8.4 organizację i utrzymanie zaplecza,
5.8.5 wytyczenie geodezyjne, obsługę geodezyjną,
5.8.6 organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót,
5.8.7 zajęcie pasa drogowego, dozorowanie budowy, likwidację terenu budowy, wywóz nadmiaru gruntu oraz materiałów nadających się z rozbiórki do ponownego użytku w miejsce wskazane przez Zamawiającego, wywóz odpadów z rozbiórki i gruzu na wysypisko wraz z opłatą za utylizację (jeżeli dotyczy),
5.8.8 zapewnienie nadzoru specjalistycznych zarządców sieci i nadzoru archeologicznego wynikające z uzgodnień,
5.8.9 wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót, badań, pomiarów, prób /gdy wymagana/,
5.8.10 wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej bieżącej (roboty zanikowe) i końcowej powykonawczej,
5.8.11 zapewnienie badania zagęszczenia warstw konstrukcyjnych gruntu, podbudowy i nawierzchni,
5.8.12 bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy,
5.8.13 wykonanie robót naprawczych dla osób trzecich i infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych.
5.8.14 uzyskanie pozwolenia na użytkowanie mostu.
5.9 Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony określony został w załączonej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarze robót.
5.10 Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami i wiedzą techniczną, określonymi m.in. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.) przy zachowaniu należytej staranności, właściwej organizacji pracy oraz zasad BHP.
5.11 W przypadku wystąpienia w materiałach przetargowych jednoznacznych nazw patentów, znaków towarowych, materiałów, wyrobów lub urządzeń wskazujących na producenta i konkretnych typów katalogowych – wszystkie takie nazwy każdorazowo należy czytać z klauzulą „lub równoważne” o takich samych lub nie gorszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz estetycznych. Jeżeli w w/w dokumentach podano konkretne typy materiałów, wyrobów i urządzeń, należy to traktować jako pomocnicze wskazanie minimalnego poziomu jakościowego (standardu). Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów jakościowych i cech użytkowych co najmniej na poziomie wskazanego produktu. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygadniających te materiały lub urządzenia w celu udowodnienia, że oferowane parametry jakościowe i cechy użytkowe są równoważnie lub lepsze od złożonych w dokumentacji. Udowodnienie, że zastosowane materiały, przedmioty lub towary mają parametry równe lub lepsze niż materiały, przedmioty lub towary powołane w opisie przedmiotu zamówienia spoczywa na Wykonawcy. Nie dopuszcza się wprowadzania zmian w zakresie założeń dokumentacji projektowej, których skutki miałyby wpływ na przyjęte w projekcie warunki architektoniczne oraz parametry technologiczne. Koszty związane z wykazaniem równoważności rozwiązań ponosi Wykonawca. Wykonawca składający ofertę równoważną ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań technicznych przewidzianych w dokumentacji projektowej.
Minimalny okres gwarancji wymagany przez Zamawiającego wynosi 60 miesięcy i jest jednym z kryteriów oceny ofert zgodnie z zapisem rozdziału 19 pkt 19.1 niniejszej SWZ. Jeżeli Wykonawca w Formularzu Ofertowym nie poda terminu gwarancji lub zadeklaruje okres gwarancji krótszy niż 60 miesięcy, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na podstawie z art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.) unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po zbadaniu swoich możliwości finansowych ustalił, iż na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie tego zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8485885,94 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12289289,89 PLN

2023-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane