Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uniejów
Gmina Uniejów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00130789
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00130789/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-10 14:14
- Lokalizacja
- Uniejów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb0615c9-b1f7-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 8281356737
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00130789 z dnia 2023-03-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uniejów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Uniejów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Błogosławionego Bogumiła 13
1.5.2.) Miejscowość: Uniejów
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-210
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@uniejow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uniejow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminauniejow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uniejów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb0615c9-b1f7-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00130789
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00047827/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Uniejów- w ramch zadania " Przebudowa drogi wewnetrznej w miejscowości Uniejów"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00105694
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2023 ES
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych przy realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „ Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Uniejów”. Lokalizacja inwestycji obejmuje początek od drogi powiatowej Nr 3734E – ul. Targowej i biegnie dalej na odcinku około 211 mb, do drogi powiatowej nr 3730E ul. Kościelnickiej (działka nr 1515; 1516/2; 1517).Przedmiot inwestycji obejmuje wykonanie przebudowy drogi polegające na wykonaniu nawierzchni jezdni z masy mineralno-bitumicznej szerokości 5,0m oraz chodników z kostki betonowej o szerokości 2,0m. W ramach zadania zaplanowano wykonanie przejście dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, które zostanie oznakowane jako przejście dla pieszych aktywne (znaki na tle foli fluorescencyjnej). W ramach inwestycji zaplanowano także przebudowę skrzyżowania drogi z ul. Targową i ul. Kościelnicką poprzez prace związane z powiązaniem wysokościowo nowo przebudowywanej drogi z istniejącymi ulicami (ul. Targową ul. Kościelnicką). Nawierzchnię jezdni na skrzyżowaniu zaplanowano z SMA. Przedmiotowe prace przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.W celach udogodnień architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, na przejściach dla pieszych projektuje się obniżenie krawężników do poziomu 0-2cm ponad powierzchnię jezdni. W ramach zadania przewidziano modernizację istniejącego układu odwodnienia ulicy w postaci dostosowania lokalizacji wpustów do nowego układu jezdno-pieszego. Projektowaną kanalizację deszczową wykonać należy z rury PVC –U litej łączonej kielichowo z uszczelkami gumowymi o średnicy 160mm. Wykonawca przedstawi zatwierdzoną stałą organizację ruchu dla drogi publicznej.W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona tablice informacyjną o wymiarach 180x120cm jednostronną (nadruk wskazany przez Zamawiającego).Zamawiający złożył wniosek o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz własnych Gminy. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z przedmiarem stanowiącym załącznik Nr 9 do SWZ, z zachowaniem norm i standardów jakościowych odnoszących się do tego typu robót, w sposób zgodny z przepisami prawa oraz uzyskanymi decyzjami administracyjnymi oraz zgodnie z ustaleniami zawartymi w SWZ, przy zachowaniu terminów na wykonanie robót, określonych w umowie; Organizowanie i prowadzenie spotkań koordynacyjnych (narad roboczych)
w siedzibie Zamawiającego w celu weryfikacji postępu i zaawansowania robót, weryfikacji przyjmowanych rozwiązań a także zgodności wykonania zadania z dokumentacją projektową w siedzibie Zamawiającego lub na terenie placu budowy w celu weryfikacji postępu i zaawansowania robót budowlanych, weryfikacji przyjmowanych rozwiązań i dostarczanych materiałów a także zgodności wykonania zadania z zatwierdzoną dokumentacją projektową. Wykonawca sporządza na bieżąco protokoły z narad roboczych i przekazuje je zainteresowanym stronom.Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz gwarancji na dostarczone elementy wyposażenia budowlanego i instalacyjnego na warunkach zawartych w załączniku do SWZ tj. wzorze umowy, w wymiarze wskazanym w Formularzu oferty zgodnie z deklaracją wykonawcy, tj. nie mniej niż 60 miesięcy. Gwarancja jest udzielana na warunkach określonych we wzorze umowy. Na okres gwarancji wykonawca wydłuża termin rękojmi. Ponadto Wykonawca zobowiązuje się do:a) zapewnienia na własny koszt obsługi geodezyjnej w pełnym zakresie wynikającym z realizacji przedmiotu zamówienia; b)urządzenia zaplecza budowy dla potrzeb własnych; c)zapewnienia we własnym zakresie i na własny koszt dostawy energii elektrycznej, wody (i odprowadzenia ścieków) ciepła i innych mediów, a także usunięcia i utylizacji odpadów w okresie realizacji robót będących przedmiotem zamówienia - Zamawiający wskaże i udostępni opomiarowane miejsca poboru mediów; doprowadzenie wymaganego zasilania na potrzeby zaplecza budowy oraz zgodne z przepisami zagospodarowanie odpadów pozostaje po stronie Wykonawcy; zapewnienia odzieży ochronnej zgodnej z wymaganiami BHP dla czasowo przebywających na terenie realizacji prac w ramach przedmiotu zamówienia przedstawicieli Zamawiającego oraz organów kontrolujących realizację robót budowlanych;utrzymywania terenu i zaplecza budowy w należytym porządku, w stanie wolnym od przeszkód oraz usuwania na bieżąco odpadów i śmieci - miejsce tymczasowego składowania odpadów i śmieci, które zostanie uzgodnione z Zamawiającym; zabezpieczenie terenu i zaplecza budowy, teren prac winien być wygrodzony, zabezpieczony przed dostępem dla osób postronnych; sposób wygrodzenia placu budowy należy uzgodnić z przedstawicielami Zamawiającego; Wykonawca ma obowiązek uzgadniania z Zamawiającym proponowanych do zastosowania w ramach inwestycji rozwiązań funkcjonalnych, technicznych i materiałowych na każdym etapie wykonywania zadania, pod warunkiem nie odebrania zadania, o ile okaże się, że roboty budowlane zostały zrealizowane niezgodnie z wytycznymi Zamawiającego.bezzwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich potencjalnych zagrożeniach dla realizacji Przedmiotu Umowy, dotyczących zarówno terminów i zakresu rzeczowego jak i przewidywanych standardów wykonawczych Inwestycji.Materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego,( po stronie Wykonawcy jest przewóz materiału na miejsce wskazane przez Zamawiającego, z zastrzeżeniem iż odległość od miejsca budowy do składowania nie przekracza 3km).Zaleca się oferentom szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Warunków Zamówienia, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz sprawdzenie i zweryfikowanie udostępnionych przez Zamawiającego informacji oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i/lub przeoczeniach.Dodatkowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie uwarunkowań realizacji robót został określony przez Zamawiającego w dokumencie pn: Szczegółowa Specyfikacja Technicznej /SST/.Zamawiający informuje, że wskazane w SWZ i jej załącznikach (w tym w dokumentacji projektowej, SST) pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 p.z.p., – Zamawiający dopuszcza możliwość wykorzystania produktów równoważnych. I tak:
Pod pojęciem równoważności należy rozumieć, iż zagwarantują one realizację zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej. Założone urządzenia winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami tak aby zespół urządzeń dawał zamierzony (zaprojektowany) efekt oraz nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych;
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że proponowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Ocena możliwości zastosowania proponowanego rozwiązania równoważnego powinna zawierać dla każdego urządzenia minimum analizę: parametrów technologicznych proponowanych rozwiązań równoważnych, zgodność parametrów technologicznych proponowanych rozwiązań równoważnych z pozostałymi zaprojektowanymi rozwiązaniami technologicznymi, gabarytów, kształtów i rozwiązań konstrukcyjnych proponowanych rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych gabarytów, kształtów i rozwiązań itp., rozwiązań materiałowych,
e) innych informacji potwierdzających równoważność proponowanych rozwiązań równoważnych. Koszty związane z wykazaniem równoważności rozwiązań ponosi Wykonawca Nie wykazanie produktów równoważnych traktowane będzie, jako deklaracja dostarczenia produktów wymienionych w dokumentacji przetargowej.Zaoferowanie rozwiązań równoważnych nie może prowadzić do zdefiniowania nowego, w kluczowych elementach niezgodnego z dokumentacją projektową, opisu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:dostarczenia Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy, oświadczenia o podjęciu obowiązków kierownika budowy potwierdzonych „za zgodność z oryginałem” przez Wykonawcę, kopii zaświadczeń o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzających wpis tej osoby na listę członków odpowiedniej izby oraz potwierdzonych „za zgodność z oryginałem” przez Wykonawcę kopii uprawnień budowlanych,kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o przedmiary dołączone do SWZ na kwotę zgodną ze złożoną ofertą i załącznikiem nr 1a do oferty tj. zbiorczym zestawieniem kosztów,
c zapewnienia kierowania robotami budowlanymi przez pracowników Wykonawcy, posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane oraz kwalifikacje zawodowe,uzyskania każdorazowo akceptacji i zatwierdzenia przez Zamawiającego zmiany kierownika budowy w stosunku do osoby wskazanej w ofercie,uzyskania na własny koszt ubezpieczeń i zabezpieczeń należytego wykonania umowy,wykonania i ustawienia tablic informacyjnych wynikających z Prawa Budowlanego,oznaczenia terenu budowy, odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymi przepisami bhp,zagospodarowania terenu budowy i zaplecza socjalnego dla potrzeb własnych – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, utrzymania porządku na terenie budowy w czasie realizacji inwestycji, zgłaszania Inspektorowi nadzoru robót ulegających zakryciu lub zanikających,wywozu i utylizacji odpadów i gruzu, zgłoszenia wykonanych robót do odbioru,przedłużenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w przypadku wydłużenia terminu realizacji umowy oraz w przypadkach określonych postanowieniami niniejszej umowy,uczestniczenie w przeglądach, w okresie rękojmi i gwarancji, na każde wezwanie Zamawiającego, Uzyskanie od właściwego zarządcy drogi zgody na zajęcie pasa drogowego m opracowanie i uzyskanie zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas prowadzonych robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
34953300-5 - Chodniki
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Zamawiający przed otwarciem ofert, które nastąpiło w dniu 10.03.2023 o godz. 10:00 opublikował informację, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 350 000,00 zł brutto.
W postępowaniu oferty złożyli następujący Wykonawcy:
1. Firma Handlowo Usługowa Wiesława Łuczak Jan Łuczak s.c. ul. Łęczycka 2, 99-210 Uniejów za cenę brutto 1 394 055,92 zł
2. P.P.H.U „EKOINŻBUD” Piotr Peraj, ul. Targowa 54, 99-210 Uniejów za cenę brutto 1 344 524,21 zł.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. Z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.)
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
| 2023-03-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |