Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Wierciszów, Czerniejów-Kolonia, Skrzynice-Kolonia, Skrzynice Drugie i Skrzynice Pierwsze - gmina Jabłonna

Gmina Jabłonna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00131638
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00131638/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-13 09:39
Lokalizacja
Jabłonna-Majątek, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-017de6ea-b2e0-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
7132892826
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00131638 z dnia 2023-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Wierciszów, Czerniejów-Kolonia, Skrzynice-Kolonia, Skrzynice Drugie i Skrzynice Pierwsze - gmina Jabłonna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jabłonna

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Jabłonna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019773

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jabłonna-Majatek 22

1.5.2.) Miejscowość: Jabłonna-Majątek

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-114

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@jablonna.lubelskie.pl; gmina@jablonna.lubelskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugjablonna.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-017de6ea-b2e0-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Wierciszów, Czerniejów-Kolonia, Skrzynice-Kolonia, Skrzynice Drugie i Skrzynice Pierwsze - gmina Jabłonna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-017de6ea-b2e0-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00131638

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00058237/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Wierciszów, Czerniejów-Kolonia, Skrzynice-Kolonia, Skrzynice Drugie i Skrzynice Pierwsze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00106303

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRO.271.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 7868251,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Wierciszów, Czerniejów-Kolonia, Skrzynice-Kolonia, Skrzynice Drugie i Skrzynice Pierwsze - gmina Jabłonna

Opis:
Inwestycja dotyczy przebudowy dróg gminnych na terenie gminy Jabłonna. Zakres
prac obejmować będzie:
1. Roboty pomiarowe.
2. Roboty przygotowawcze.
3. Roboty rozbiórkowe.
4. Zabezpieczenie sieci wodociągowej rurami dwudzielnymi.
5. Zabezpieczenie sieci energetycznej rurami dwudzielnymi.
6. Zabezpieczenie sieci teletechnicznej rurami dwudzielnymi.
7. Roboty ziemne, wykonanie koryta.
8. Wykonanie warstwy mrozoochronnej.
9. Wykonanie warstwy podbudowy.
10. Wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego.
11. Wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.
12. Wykonanie poboczy z kruszywa łamanego.
13. Wykonanie zjazdów.
14. Budowa chodnika w miejscowości Wierciszów.
15. Humusowanie skarp i poboczy z obsianiem trawą.
16. Oznakowanie dróg zgodnie z zatwierdzonymi stałymi organizacjami ruchu.
17. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
18. Aktualizacja elektronicznej ewidencji dróg wraz z fotorejestracją.
Przebudowane drogi otrzymają nawierzchnie o szerokości 3,5 m z mijankami, 4,0 m z mijankami, oraz o szerokości od 4,5 m do 5,0 m.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączona dokumentacja projektowa wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
• Pomocniczym przedmiarze robót, jednakże wskazuje się, że przedmiar został dołączony do SWZ wyłącznie pomocniczo i nie może stanowić jedynej podstawy wyceny oferty, co oznacza, że przy wykonywaniu zamówienia Wykonawca nie może powoływać się na braki (ilościowe, rodzajowe) w przedmiarach robót i na tej podstawie żądać dodatkowej zapłaty za roboty konieczne do wykonania, których nie przewidywały przedmiary robót. Oferta Wykonawcy powinna obejmować wszystkie niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia roboty zapewniające właściwe i efektywne jego funkcjonowanie. W przypadku dostrzeżenia rozbieżności pomiędzy poszczególnymi elementami dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego o ich wyjaśnienie przed złożeniem oferty. Zamawiający oczekuje wykonania w ramach wynagrodzenia za realizację zamówienia wszystkich robót koniecznych dla prawidłowego wykonania zamówienia, w szczególności w sytuacji, gdy w którymkolwiek z dokumentów przetargowych roboty te zostały przewidziane lub ich wykonanie wynika z przyjętej technologii albo z innych powodów jest niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia.
• Dokumentacji technicznej,
• STWiOR.
- które stanowią odpowiednio załącznik nr 8 do SWZ
• Informacji do przedmiotu zamówienia stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przed upływem terminu otwarcia ofert Zamawiający poinformował, że kwota brutto jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania stanowiącego przedmiot prowadzonego postępowania to 7 500 000,00 zł brutto. Po dokonaniu otwarcia ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówienia okazało się, że cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty. Mając na uwadze powyższe, zgodnie z art. 255 pkt. 3 Pzp Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8467320 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9669107,19 PLN

2023-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane