Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Gminy Osiek

GMINA OSIEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00132651
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00132651/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-13 13:15
Lokalizacja
Osiek, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-682c3ede-ac73-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
8741687632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie mostówRoboty w zakresie budowy drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00132651 z dnia 2023-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Gminy Osiek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OSIEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118448

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 85

1.5.2.) Miejscowość: Osiek

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-340

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 56 493 81 21

1.5.8.) Numer faksu: +48 56 493 81 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@gminaosiek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminaosiek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminaosiek/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Gminy Osiek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-682c3ede-ac73-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00132651

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030413/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Gminy Osiek

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00095368

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KPFZ.271.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 9759651,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest opracowanie na podstawie Programów Funkcjonalno-Użytkowych (dalej: PFU) pełnych dokumentacji projektowych (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę - jeżeli będzie wymagane) i na ich podstawie wykonanie robót budowlanych dla zadania „Poprawa infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Gminy Osiek” (jeżeli będzie wymagane to po zakończeniu robót budowlanych i towarzyszących Wykonawca winien uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego prawomocne pozwolenie na użytkowanie), tj.: opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych dotyczących:
1) przebudowy części drogi gminnej nr 080824C w miejscowości Kolonia Osiek - działka 45 o orientacyjnej długości 996,63 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (1),
2) przebudowy części drogi gminnej nr 080814C w miejscowości Kolonia Osiek - działka 85 o orientacyjnej długości 262,01 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (2),
3) przebudowy części drogi gminnej Nr 080802C w miejscowości Kretki Duże - działka 176 o orientacyjnej długości 569,99 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (3),
4) przebudowy części drogi gminnej nr 080830C w miejscowości Kujawa - działki 50/1 i 111/1 o orientacyjnej długości 987,54 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (4),
5) przebudowy części drogi gminnej nr 080806C w miejscowości Jeziorki - dz. nr 25/2, 2/1, 3/1 o orientacyjnej długości 983,06 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (5),
6) przebudowy części drogi gminnej nr 080806C w miejscowości Łapinóż - dz. nr 137/1, 141/1 o orientacyjnej długości 452,15m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (6),
7) przebudowy wewnętrznej drogi gminnej w miejscowości Osiek - działka 369, 400 o orientacyjnej długości 315,43 m – na podstawie PFU (9),
8) przebudowy wewnętrznej drogi gminnej w miejscowości Osiek - działka 407/1, 431 o orientacyjnej długości 310,14 m – na podstawie PFU (10),
9) przebudowy części drogi gminnej nr 080826C w miejscowości Strzygi - działka 2/1 o orientacyjnej długości 211,88 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (11),
10) przebudowy części drogi gminnej nr 080849C w miejscowości Tomaszewo - działka 31/2 o orientacyjnej długości 186,91 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (12),
11) przebudowy części drogi gminnej 080813C w miejscowości Kretki Małe - działka 208/3 o orientacyjnej długości 686,50 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (13),
12) przebudowy części drogi gminnej 080827C w miejscowości Obórki - działka 96 o orientacyjnej długości 470,50 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (14),
13) przebudowy części drogi gminnej 080827C w miejscowości Obórki - działka 217 o orientacyjnej długości 231,32 m, w istniejącym pasie drogowym – na podstawie PFU (15),
14) przebudowy mostów w miejscowości Tomaszewo i miejscowości Łapinóż na podstawie PFU „Poprawa infrastruktury drogowo – mostowej na terenie Gminy Osiek – zakres mostowy”.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki umowy zawierają załączniki do SWZ (OPZ/PFU oraz wzór umowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE:
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty).

UZASADNIENIE FAKTYCZNE:
Bezpośrednio przed otwarciem ofert na stronie postępowania zamieszczona została informacja, że kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia wynosi 10.500.000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono 1 ofertę na kwotę 13.162.299,15 zł brutto.
Cena oferty złożonej w postępowaniu przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie nie jest możliwe zwiększenie przez Zamawiającego tej kwoty do ceny przedstawionej w ofercie – tj. do kwoty 13.162.299,15 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13162299,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13162299,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane