Budowa Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II wraz z drogą dojazdową
POWIAT ZGORZELECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00133004
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00133004/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-13 14:16
- Lokalizacja
- Zgorzelec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-45f4dacb-ae98-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 6151811188
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00133004 z dnia 2023-03-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II wraz z drogą dojazdową
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ZGORZELECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821351
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 8 A
1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat.zgorzelec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatzgorzelecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiat-zgorzelec.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II wraz z drogą dojazdową2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-45f4dacb-ae98-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00133004
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00059813/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia w Bogatyni – Etap II wraz z drogą dojazdową
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00104470
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ.272.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 21636774,81 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 11476774,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie przewiduje wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą wyposażenia. Zakres etapu II obejmuje zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia:
- Budowę budynków wraz z łącznikiem od etapu stanu zamkniętego do kompleksowego wykończenia,
- wykonanie branży sanitarnej (budowa instalacji: wody zimnej, ciepłej oraz cyrkulacji, wody na cele ppoż., kanalizacji sanitarnej, kanalizacji technologicznej, centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, chłodu technologicznego, hydrantowej oraz budowa przyłączy do ww. instalacji.),
- wykonanie branży elektrycznej (instalacje części zewnętrznego oświetlenia wraz z okablowaniem i podłączeniem do rozdzielnicy głównej; montaż szafek i rozdzielni elektrycznych; wewnętrzne linie zasilające; instalacje zasilania i WLZ budynków wraz z rozdzielnicami w tym rozdzielnicy głównej; rozdzielnice główne nn; skrzynki wyłącznika pożarowego wraz z montażem; zasilanie urządzeń technologicznych budynku; instalacja: oświetlenia podstawowego i awaryjnego, ochrony przeciwprzepięciowej, ochrony od porażeń prądem elektrycznym; instalacje: siłowe, gniazd wtykowych ogólnych; sieć strukturalna (LAN); instalacja: telewizyjna (RTVSA) - zgodnie z dokumentacją zamienną, przywoławcza/przyzywowa, monitoringu wizyjnego (CCTV), systemu sygnalizacji pożaru (SSP), automatyki oddymiania klatek schodowych), montaż i uruchomienie 3 mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach,
- prace w zakresie otoczenia (wykonanie warstw wykończeniowych nawierzchni terenu wg projektu PZT wraz ze spadkami i odwodnieniem; wykonanie skarpy i skarp ostatecznych; wykonanie ochrony rowów melioracyjnych w pobliżu skarp oraz instalacji zewnętrznych zlokalizowanych na działkach; wykonanie toalety zewnętrznej; wykonanie parkingu naziemnego; wykonanie miejsca gromadzenia odpadów stałych – wiata śmietnikowa; dostosowanie, demontaż i ponowny montaż elementów kanalizacji deszczowej w zakresie kolizji z prowadzeniem robót budowlanych oraz dostosowaniem wpustów do wykonanych nawierzchni; zakup, dostawa wraz z montażem: zewnętrznych miejsc do grillowania, ławek, huśtawek zewnętrznych i mebli ogrodowych, oświetlenia zewnętrznego wg projektu PZT, nie uwzględniając oświetlenia terenu zawartego w etapie I wraz z przepięciem, podłączeniem do rozdzielnicy głównej
- dostawę wyposażenia,
- przebudowę drogi dojazdowej do ul. Kurzańskiej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45314310-7 - Układanie kabli
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
77315000-1 - Usługi w zakresie siewu
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
39330000-4 - Urządzenia dezynfekujące
39312000-2 - Urządzenia do przygotowania żywności
39221000-7 - Sprzęt kuchenny
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
39141400-6 - Kuchnie do zabudowy
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
39121000-6 - Biurka i stoły
39143110-0 - Łóżka i kanapy oraz specjalne meble tapicerowane
39134000-0 - Meble komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do dnia 10.03.2023 r. do godz. 12:30 wpłynęła jedna oferta od Wykonawcy “BEST-BUD” SPÓŁKA JAWNA TOMASZ I STANISŁAW BERNOLAK, Pisarzowice 204, 59-800 Lubań. Wykonawca do oferty załączył między innymi formularz oferty, który składał się z trzech stron: osobno pierwsza strona jako plik bez podpisu elektronicznego, osobno druga strona jako plik z kwalifikowanym podpisem elektronicznym i osobno trzecia strona jako plik bez podpisu elektronicznego. Nadmienić należy, że pierwsza niepodpisana strona oferty zawiera cenę ryczałtową brutto.Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm. – zwanej dalej „ustawą”) w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Ponadto zgodnie z opinią UZP „oferta złożona za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej powinna zostać opatrzona właściwym podpisem. Podpis może zostać złożony bezpośrednio na pliku z ofertą wykonawcy lub na „paczce” dokumentów elektronicznych zawierających ofertę wykonawcy. Opatrzenie właściwym podpisem oferty (lub paczki) następuje przed czynnością jej zaszyfrowania. Złożenie podpisu jedynie w innym miejscu nie jest równoznaczne ze złożeniem podpisu pod ofertą. Oferta, która została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp”.
W przedmiotowej sprawie Wykonawca złożył ofertę, która nie została podpisana w prawidłowy sposób. Wykonawca rozdzielił formularz ofertowy na trzy odrębne dokumenty elektroniczne z których każdy obejmował inną stronę tego formularza. W takiej sytuacji, aby zapewnić zgodność z przepisami, Wykonawca winien był opatrzyć każdy z ww. dokumentów podpisem elektronicznym albo tym podpisem opatrzyć tzw. "paczkę" dokumentów (plik archiwum w formacie ZIP). Wykonawca jednak tego nie dochował, w związku z czym oferta została złożona niezgodnie z art. 63 ustawy. Ponadto dokument jakim jest formularz oferty nie podlega uzupełnieniu, ponieważ stanowi część oferty, gdyż zawiera elementy przedmiotowo istotne jak np. cena, których uzupełnienie stanowiłoby istotną zmianę treści SWZ.
Biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy odrzucił ofertę Wykonawcy ponieważ była niezgodna z przepisami ustawy.
W związku z powyższym Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt. 2) ustawy unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ jedyna złożona oferta podlega odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2023-03-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |