Remonty dróg gruntowych i tłuczniowych na terenie Gminy Busko-Zdrój
Gmina Busko-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00133132
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00133132/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-13 14:40
- Lokalizacja
- Busko-Zdrój, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f684e3d-9c8d-11ed-b4ea-f64d350121d2
- Identyfikator
- 6551879646
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00133132 z dnia 2023-03-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty dróg gruntowych i tłuczniowych na terenie Gminy Busko-Zdrój
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Busko-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009716
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Mickiewicza 10
1.5.2.) Miejscowość: Busko-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-100
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: (41) 370-52-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.busko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.busko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f684e3d-9c8d-11ed-b4ea-f64d350121d21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty dróg gruntowych i tłuczniowych na terenie Gminy Busko-Zdrój2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f684e3d-9c8d-11ed-b4ea-f64d350121d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00133132
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00025337/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remonty dróg gruntowych i tłuczniowych na terenie Gminy Busko-Zdrój
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00056428
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z dyspozycją art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, (Dz. U. z 2021 r. Nr poz. 1129 z późn. zm. – dalej ustawa) Zamawiający zamierza udzielić zamówienia z wolnej ręki, gdyż została spełniona przesłanka ustawowa to jest, Gmina jest w 100% właścicielem spółki wskazanej w pkt. V oraz spółka w ramach prowadzonej działalności w ponad 90% wykonuje zadania powierzone jej przez Gminę.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RSID.271.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 242500,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Na podstawie zawartej umowy wykonawca wykona bieżący remont dróg, które są w zasobach Zamawiającego, szacowany zakres:
L.p. 1. Rodzaj robót - Wykonanie nawierzchni z kruszywa frakcji 0/31,5 mm, o grubości około 10
cm. , Planowana ilość - 17 000 m2;
Lp. 2. Rodzaj robót - Wykonanie nawierzchni z kruszywa frakcji 0/63mm, o grubości około 10 cm., Planowana ilość - 3 000 m2;
L.p. 3. Rodzaj robót - Wykonanie robót ziemnych koparko-ładowarką pod ułożenie warstw konstrukcyjnych, Planowana ilość - 100 rg.
2) Parametry jakim powinno odpowiadać kruszywo użyte do remontu dróg gruntowych i tłuczniowych:
- kruszywo musi spełniać wymagania przedstawione w PN-EN 13043:2004 oraz być dopuszczone do powszechnego stosowania w budownictwie,
- musi posiadać orzeczenie o jakości kruszywa do podbudów stabilizowanych mechanicznie wydane przez certyfikowaną jednostkę badawczą.
- kruszywo nie może zawierać w swoim składzie dodatków: gliny, piasku, itp.
3) Kruszywo to będzie wykorzystywane na remonty nawierzchni gruntowych i tłuczniowych (uzupełnianie miejscowych ubytków) oraz ewentualnie wykonywanie podbudowy dróg.
4) Kruszywo powinno być dostarczone środkiem transportu o ładowności poniżej 20 ton i na bieżąco wbudowane.
5) Każda dostawa winna być udokumentowana dowodem WZ wraz z wydrukiem z wagi wystawionym przez kopalnię lub magazyn (skład).
6) Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać świadectwo jakości kruszywa. W przypadku stwierdzenia dostawy partii kruszywa niespełniającej warunków
Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do jego usunięcia z drogi i poniesienie wszystkich kosztów związanych z dostawą takiej partii kruszywa.
7) Ponadto, jeżeli na skutek działania opadów atmosferycznych (deszcz) okaże się, że niepożądane frakcje gliniaste zawarte w tłuczniu wpływają na strukturę drogi w taki sposób, że korzystanie z niej jest uciążliwe, stanowić to będzie podstawę do żądania natychmiastowego usunięcia partii wadliwego kruszywa.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 305052,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 305052,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 305052,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o .
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 655 193 50 66
7.3.4) Miejscowość: Busko-Zdrój
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 305052,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
| 2023-03-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |