Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kudowa-Zdrój od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i miejsc nieprzeznaczonych do składowania oraz prowadzenie PSZOK w 2025 r.
Gmina Kudowa-Zdrój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00052141
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00052141/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-21 12:44
- Lokalizacja
- Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-26be38dc-acaf-46f3-9c78-37957ee1473a
- Identyfikator
- 8831679903
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00052141 z dnia 2025-01-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kudowa-Zdrój od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i miejsc nieprzeznaczonych do składowania oraz prowadzenie PSZOK w 2025 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24
1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycj@kudowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kudowa-Zdrój od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i miejsc nieprzeznaczonych do składowania oraz prowadzenie PSZOK w 2025 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26be38dc-acaf-46f3-9c78-37957ee1473a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00052141
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00070188/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.2 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kudowa-Zdrój od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i miejsc nieprzeznaczonych do składowania oraz prowadzenie PSZOK w 2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00649216
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawę prawną udzielnie zamówienia stanowią przepisy art. 6c i 6d ust. 1 oraz 6f ustawy
z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 399) w związku z art. 214 ust. 1 okt.11 ustawy z dnia 11 września 2019r. PzP (Dz.U. z 2024r. poz. 1320), zwana dalej ustawa PzP.
Wszczęcie postępowania dla przedmiotowego zadania wynika z faktu, iż ustawodawca nałożył na gminy obowiązek zapewnienia czystości i porządku na swoim ternie oraz obowiązek zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, którzy zamieszkują na terenie gminy ( art.3 ust. 2 oraz art. 6c, 6d i 6f ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
UWAGA!
Ciąg dalszy uzasadnienia faktycznego i prawnego w Informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.17.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 4767214,03 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4479671,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w 2025 roku w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Kudowa-Zdrój w terminie
od 01-01-2025 roku do 31-12-2025 roku.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje realizację 2 zadań w tym:
Zadanie 1 - Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na której nie mieszkają mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, na których świadczone są usługi hotelarskie z terenu Gminy Kudowa-Zdrój, zagospodarowania odpadów zebranych w PSZOK, usuwania odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do składowania,
I. ZAKRES USŁUGI - Zadanie 1
1. Cykliczny odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na której nie mieszkają mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, na których świadczone są usługi hotelarskie z terenu Gminy Kudowa-Zdrój;
2. Cykliczny odbiór i zagospodarowanie odpadów segregowanych (zmieszane odpady opakowaniowe – tworzywa sztuczne i metale) pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na której nie mieszkają mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, na których świadczone są usługi hotelarskie z terenu Gminy Kudowa-Zdrój oraz z PSZOK;
3. Cykliczny odbiór, doczyszczanie i zagospodarowanie odpadów segregowanych (szkło, papier i tektura, opakowania z papieru i tektury) pochodzących
z nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na której nie mieszkają mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, na których świadczone są usługi hotelarskie z terenu Gminy Kudowa-Zdrój oraz z PSZOK;
4. Usuwanie odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do składowania (dzikie wysypiska);
5. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych z punktów odbioru wskazanych przez mieszkańców, w ramach cyklicznej „Wystawki” organizowanej przez gminę Kudowa-Zdrój dwa razy w roku oraz z PSZOK;
6. Odbiór i zagospodarowanie odpadów biodegradowalnych odbieranych
z brązowych pojemników z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Kudowa-Zdrój;
7. Odbiór i zagospodarowanie odpadów zielonych, trawy, gałęzi;
8. Zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 01 07 – zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, zbieranych na PSZOK w Kudowie-Zdroju polegać ma na wykorzystaniu tych odpadów do utwardzania lub niwelacji terenu na obszarze gminy Kudowa-Zdrój lub przetransportowaniu ich do uprawnionej instalacji przetwarzającej odpady.
9. Zagospodarowanie odpadów następuje na uprawnionej instalacji przetwarzającej odpady tj. prowadzącej odzysk lub unieszkodliwianie odpadów, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, o których mowa w ustawie
o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
10. Odpady należy przetwarzać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, o których mowa w art. 3b ust.1 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie i rozporządzeniach wykonawczych do ustawy. Zamawiający dopuszcza odzysk odpadów budowlanych i rozbiórkowych poza instalacjami i urządzeniami do przetwarzania odpadów na warunkach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach.
11. Każdorazowo, na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedstawi dowody potwierdzające poddanie odpadów zagospodarowania tj. kart przekazania odpadów wystawionych przez Wykonawcę i potwierdzonych przez uprawnioną instalację jeżeli Wykonawca przekazuje odebrane odpady do zagospodarowania innemu podmiotowi lub oświadczenie Wykonawcy o poddaniu odpadów zagospodarowaniu na własnej instalacji.
12. Dbałość o prawidłową ilość, stan i rozmieszczenie pojemników i worków przeznaczonych na odpady komunalne, w tym:
1) zakup worków i pojemników,
2) przemieszczanie pojemników na terenie Gminy,
3) wymiana pojemników uszkodzonych lub zniszczonych na nowe, w razie konieczności,
4) zmniejszenie lub zwiększenia ilości pojemników w poszczególnych punktach zbiórki odpadów komunalnych,
5) magazynowanie wolnych pojemników,
13. zakup nowych pojemników w przypadku: konieczności wymiany pojemników uszkodzonych lub zniszczonych na nowe, zwiększenia ilości pojemników w poszczególnych punktach zbiórki odpadów komunalnych, rozstawianie, przemieszczanie i utrzymanie sanitarne pojemników na terenie miasta, magazynowanie wolnych pojemników oraz zakup nowych pojemników i worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ilościach zgodnie z OPZ
14. Zagospodarowanie odpadów tekstylnych.
15. Zagospodarowanie zużytych opon.
Zadanie 2 - Prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-u) na terenie Gminy Kudowa-Zdrój zlokalizowanego przy ul. Fredry 8 w Kudowie-Zdroju.
I. ZAKRES USŁUGI - Zadanie 2
Obsługa PSZOK-u winna odbywać się zgodnie z:
1. zasadami określonymi Zarządzeniem Nr 152/17 Burmistrza Miasta Kudowy-Zdroju z dnia 09 sierpnia 2017r. w sprawie nadania „Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na terenie bazy Kudowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. przy ul. Fredry 8”;
2. aktami prawa miejscowego określającymi funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami na terenie Gminy Kudowa-Zdrój;
3. obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2024r. poz. 399).
II. W ramach prowadzenia Punktu Doczyszczania Odpadów Komunalnych zebranych selektywnie Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do:
1. Wydzielenia następujących frakcji odpadów:
- szkło kolorowe,
- odpady opakowaniowe z papieru i tektury,
2. Przyjmowania i ewidencjonowania odpadów zbieranych w sposób selektywny wytworzonych przez osoby prywatne z terenu Gminy Kudowa-Zdrój
w podziale na rodzaje odpadów określone w/w zarządzeniem Burmistrza Miasta Kudowa-Zdrój;
3. Sporządzania comiesięcznych raportów dot. ilości odebranych w PSZOK-u odpadów wraz z ewidencją osób przekazujących odpady do Punktu i przekazywania w/w raportów Zleceniodawcy w terminie do 20-go dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni;
4. Wydawania w formie papierowej właścicielom nieruchomości przekazującym odpady do PSZOK-u, potwierdzeń przyjęcia odpadów wg wzoru zatwierdzonego przez pracownika Urzędu Miejskiego; (na żądanie)
5. Przekazywania odpadów do odzysku lub unieszkodliwiania uprawnionym podmiotom z częstotliwością zapewniającą odpowiednie utrzymanie czystości i porządku na terenie PSZOK-u;
6. Utrzymywania w odpowiednim stanie technicznym i higieniczno-sanitarnym kontenerów, pojemników oraz terenu całego PSZOK-u;
7. Sporządzenia sprawozdania zgodnie z art. 9na ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
8. Z tytułu realizacji niniejszego zadania Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie ryczałtowe miesięczne, obejmujące wszelkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu umowy wraz z wkalkulowanym ryzykiem Wykonawcy, związanym z przyjętą formą rozliczenia w okresie 12 miesięcy od 01.01.2025r. do 31.12.2025r.
9. Termin płatności do 30 dni od dnia wystawienia faktury.
Cena za realizację przedmiotu zamówienia musi uwzględniać cały zakres zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, warunki zawarte w istotnych postanowieniach umowy, oraz winna obejmować wszystkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji opisanego przedmiotu zamówienia oraz przepisami BHP.
Zobowiązuje się Wykonawcę do realizacji obowiązku zagospodarowania odpadów zgodnie z hierarchią postepowania z odpadami opisaną w Rozdziale 2 art. 17, 18, 19 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2023r. poz. 1587). Ewentualne uzasadnione zmiany instalacji w trakcie obowiązywania umowy nie będą miały wpływu na koszty wykonania usługi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wymogi w zakresie zgodności realizacji usług z obowiązującymi przepisami prawa, zakresy oraz zalecenia i dla wykonawcy dotyczące realizacji poszczególnych zadań zawierają załączniki do niniejszego Zaproszenia - pliki w formacie pdf.:
1) Załącznik nr 1 do Zaproszenia - Opis przedmiotu zamówienia(OPZ), plik zawierający szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
2) Załącznik nr 2 do Zaproszenia - wzór umowy (IPU), plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5354659,73 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5354659,73 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kudowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 883-16-65-605
7.3.3) Ulica: Fredry
7.3.4) Miejscowość: Kudowa-Zdrój
7.3.5) Kod pocztowy: 57-350
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5354659,73 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający będąc Jednostką Samorządu Terytorialnego należy do grona jednostek sektora finansów publicznych, o których mowa w art. 9 pkt 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2024r.,poz. 1530).Zamawiający, w związku z treścią ww. przepisów podjął decyzję o udzieleniu Wykonawcy zamówienia publicznego na usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Kudowa-Zdrój od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i miejsc nieprzeznaczonych do składowania oraz prowadzenie PSZOK w 2025 roku w terminie od 01-01-2025 roku do 31-12-2025 roku.
Spełnione są warunki udzielenia niniejszego zamówienia w trybie zamówienia publicznego z wolnej ręki, na podstawie art. art. 214. ust. 1. pkt 11 Ustawy PZP, ponieważ:
a) zamawiający sprawuje nad Wykonawcą kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) z analizy wynika, że ponad 90% działalności Wykonawcy dotyczy wykonywania zadań powierzonych mu przez Zamawiającego (procent działalności, o którym mowa: w art. 214. ust. 1. pkt 11 lit. b Ustawy PZP, obliczony uwzględnieniem średniego przychodu osiągniętego przez Wykonawcę w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowlanych za 3 lata poprzedzające udzielenie zamówienia oraz
c) w kapitale Wykonawcy brak jest bezpośredniego udziału kapitału prywatnego
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 213 ust. 1 oraz w nawiązaniu do art. 214. ust. 1, pkt 11 ustawy prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 1320), zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą, których przedmiotem będzie ustalenie warunków przyszłej umowy na realizację zamówienia.
Przesłanka: art. 214. ust. 1. pkt 11 Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego;
Okres realizacji zamówienia - 12 miesięcy od 01-01-2025r do 31-12-2025r
| 2025-01-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |