Zakup subskrypcji danych z badania "Target Group Index (TGI)" w terminie 36 miesięcy
Telewizja Polska S.A. w likwidacji
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00445064
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00445064/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-08-05 13:20
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-787059ae-95a7-11ee-ba3b-4e891c384685
- Identyfikator
- 5210412987
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00445064 z dnia 2024-08-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zakup subskrypcji danych z badania "Target Group Index (TGI)" w terminie 36 miesięcy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Telewizja Polska S.A. w likwidacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01041897300000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: J.P. Woronicza 17
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-999
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatbzizp@tvp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tvp.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
media
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup subskrypcji danych z badania "Target Group Index (TGI)" w terminie 36 miesięcy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-787059ae-95a7-11ee-ba3b-4e891c384685
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00445064
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00054168
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
TVP S.A. od lat wykorzystuje dane z badania Target Group Index (TGI), dostarczających szczegółowych informacji o widzach poszczególnych stacji ich cechach demograficznych, zwyczajach zw.z korzystaniem z mediów, preferowanych wartościach, opiniach i sposobach spędzania wolnego czasu oraz konsumpcji ponad 3 500 marek w około 300 kat. produktowych.
Wyniki tego badania są szczególnie użyteczne w komunikacji z reklamodawcami:informacja o użytkownikach ponad 3 500 marek, powiązana z informacją o korzystaniu z mediów, dostarcza Zamaw. argumentacji sprzedażowej w kontaktach z reklamodawcami.
Badanie TGI(20 000wywiadów rocznie) jest uznawane za standard badawczy i jedno z podstawowych narzędzi w planowaniu sprzedaży czasu reklamowego i mediów.
Dalszy ciąg uzasadnienia w sekcji VI "NFORMACJE DODATKOWE".
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/TBPR/116/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 421200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup subskrypcji danych z badania "Target Group Index (TGI)" w terminie 36 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79320000-3 - Usługi badania opinii publicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kantar Polska S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 526-021-18-19
7.3.3) Ulica: Plac Konesera 9
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 03-736
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 613902,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-03-01SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzupełnienie uzasadnienia trybu zamówienia z wolnej ręki z sekcji IV pkt 4.2.): Badanie TGI realizowane przez Kantar Polska S.A. na licencji Kantar Media (Kantar Media UK Ltd, Ealing Gateway, 26-30 Uxbridge Road, W5 2AU London, UNITED KINGDOM, GB495344222) jest jedynym tego typu badaniem konsumpcji dóbr, usług i mediów oraz stylów życia, realizowanym w PL nieprzerwanie od 1998 roku na próbie maksymalnie n=30 000 osób rocznie (od 2015 r. n=20 000). Kantar Polska S.A. jako jedyna firma w Polsce ma wyłączną licencję zakupioną od firmy Kantar Media, będącej właścicielem metodologii badawczej, przy czym wyłączne prawo do sprzedaży danych i wyników badania ma w Polsce Kantar Polska S.A. Kantar Polska S.A. nie udzieliła i nie zamierza udzielać sublicencji na badanie TGI żadnemu innemu podmiotowi w Polsce. Unikatowy produkt jest chroniony prawami autorskimi i prawami szczególnymi co powoduje, że firma Kantar Polska S.A. jest jedynym wykonawcą i dostawcą z uwagi na przysługujące jej prawa autorskie w tym zakresie tj. wypełnione zostały przesłanki z artykułu 305 pkt 1 w zw. z 214 ust. 1 pkt. 1 litera a) i b) ustawy Pzp.| 2024-08-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |