Przebudowa drogi powiatowej nr 2583W Olszewka–Przystań w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych zlokalizowanego w km około 0+015 w msc. Olszewka wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych

Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00134968
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00134968/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-14 13:18
Lokalizacja
Ostrołęka, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e066b757-aea8-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
7581838894
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00134968 z dnia 2023-03-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2583W Olszewka–Przystań w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych zlokalizowanego w km około 0+015 w msc. Olszewka wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarzad Dróg Powiatowych w Ostrołęce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550670938

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lokalna 2

1.5.2.) Miejscowość: Ostrołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-410

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 769 26 21; +48 29 769 49 20

1.5.8.) Numer faksu: +48 29 769 49 28

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpo-ka@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.ostroleka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/726158

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2583W Olszewka–Przystań w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych zlokalizowanego w km około 0+015 w msc. Olszewka wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e066b757-aea8-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00134968

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00014950/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na 1 przejściu dla pieszych w Olszewce na drodze nr 2583W w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00100163

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT.252.I.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 322750,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Przebudowa drogi powiatowej nr 2583W Olszewka – Przystań w obszarze oddziaływania przejścia dla pieszych zlokalizowanego w km około 0+015 w msc. Olszewka wraz z budową oświetlenia przejścia dla pieszych.

Zamówienie obejmuje:
A. BRANŻA DROGOWA
1. ROBOTY POMIAROWE
2. ROBOTY ROZBIÓRKOWE
3. ROBOTY ZIEMNE
4. PROJEKTOWANE CHODNIKI
5. JEZDNIA ASFALTOWA- NAKŁADKA
6. JEZDNIA ASFALTOWA -NOWA KONSTRUKCJA
7. ZJAZDY BETONOWE
8. POZOSTAŁE ROBOTY
9. OZNAKOWANIE

B. BRANŻA ELEKTRYCZNA

Uwaga!
Wszystkie materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Elementy betonowe nadające się ponownego użycia należy przetransportować na bazę ODM w Kadzidle, ul. Lokalna 14, 07-420 Kadzidło. Koszty związane ze składowaniem, załadunkiem, transportem i rozładunkiem tych materiałów obciążają Wykonawcę.

2. Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 2) w związku z art. 226 ust. 1 pkt 3), 6), 14) ustawy Pzp.

Uzasadnienie faktyczne:
Do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 06.03.2023 r., do godz. 10:00 wpłynęła 1 oferta. Oferta złożona przez: MAR-BUD Mariusz Kamrat, ul. Padlewskiego 35, 07-410 Ostrołęka, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3), 6) ustawy Pzp, ponieważ jest niezgodna z przepisami ustawy oraz nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego. Złożony przez Wykonawcę formularz ofertowy został sporządzony w pliku .pdf i nie został podpisany żadnym z podpisów wymaganych przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Zamawiający postawił wymagania dotyczące form oraz podpisu ofert, co zostało opisane w: Rozdziale XIV. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT ORAZ WYMAGANIA FORMALNE DOTYCZĄCE SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, ust. 4 SWZ. Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp, w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Oznacza to, że w przypadku braku odpowiedniego podpisu elektronicznego złożona oferta będzie nieważna. Jak wyjaśnia KIO w wyroku z 18.06.2019 r. KIO 1029 /19: Brak właściwego podpisu pod ofertą skutkuje nieważnością oferty z mocy prawa, a złożenie oferty w innej formie niż wynika to z ustawy, stanowi podstawę do jej odrzucenia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp jako niezgodnej z ustawą. Bez znaczenia jest przy tym fakt czy brak podpisu pod formularzem ofertowym jest zaniechaniem zawinionym czy też nie oraz której stronie można przypisać winę za zaistniałą sytuację. Przepisy omawianej ustawy nie przewidują w tym przypadku możliwości konwalidacji.

Ponadto, oferta Wykonawcy: MAR-BUD Mariusz Kamrat, ul. Padlewskiego 35, 07-410 Ostrołęka, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy Pzp, z tego powodu, że Wykonawca nie wniósł wymaganego wadium. Zgodnie z zapisami Rozdziału XVI. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM SWZ, Zamawiający w niniejszym postępowaniu wymagał od Wykonawców zabezpieczenia swoich ofert wadium w wysokości 1 000,00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych). Wykonawcy zobowiązani byli wnieść wadium w jednej z form określonych w ust. 3 Rozdziału XVI SWZ. W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu Zamawiający zastrzegł, iż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania (zaksięgowania) kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego. W związku z powyższym wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. przed upływem godziny i dnia wyznaczonego, jako ostateczny termin składania ofert.
Wadium wnoszone w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego stanowi zabezpieczenie finansowe oferty Wykonawcy, a brak jego złożenia w ustawowo określonym terminie, tj. do upływu terminu składania ofert, stanowi podstawę do odrzucenia oferty (art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy Pzp).

Mając powyższe na uwadze, Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 477194,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 477194,49 PLN

2023-03-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane