Projektowanie i wykonawstwo linii światłowodowej w relacji; studnia kablowa SKO-4 nr 10 przy al. Wincentego Witosa w Rzeszowie - nowobudowany obiekt II Komisariatu Policji w Rzeszowie

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00135901
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00135901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-15 08:19
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38a6c129-a202-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
8130269288
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00135901 z dnia 2023-03-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Projektowanie i wykonawstwo linii światłowodowej w relacji; studnia kablowa SKO-4 nr 10 przy al. Wincentego Witosa w Rzeszowie - nowobudowany obiekt II Komisariatu Policji w Rzeszowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690316970

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dąbrowskiego 30

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-036

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 47 821 21 90

1.5.8.) Numer faksu: 47 821 21 93

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia-publiczne@rz.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.podkarpacka.policja.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://podkarpacka-policja.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Projektowanie i wykonawstwo linii światłowodowej w relacji; studnia kablowa SKO-4 nr 10 przy al. Wincentego Witosa w Rzeszowie - nowobudowany obiekt II Komisariatu Policji w Rzeszowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38a6c129-a202-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00135901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00089913

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/2/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest projektowanie i wykonawstwo linii światłowodowej w relacji: studnia kablowa SKO-4 nr 10 przy al. Wincentego Witosa w Rzeszowie – nowobudowany obiekt II Komisariatu Policji w Rzeszowie przy ul. Bł. Karoliny. 2. Realizację tego zadania należy wykonać w dwóch etapach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia: w zamieszczonej na stronie internetowej prowadzonego postępowania Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej „SWZ”), Zamawiający w § 3, w ust. 6 zawarł zapis o treści „Na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w ust. 5, Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej: a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzory wykazu robót i wykazu osób zostaną przekazane wraz z wezwaniem.” Jednakże w dalszych zapisach SWZ § 17 ust. 3 pkt 5) Zamawiający zawarł zapis o treści: „kserokopie poświadczeń bezpieczeństwa upoważniających do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą ZASTRZEŻONE (ważnych co najmniej do 31.12. 2020) dla wszystkich osób biorących udział w robotach montażowych, jak również projektanta i kierownika budowy. W wykazie osób musi znajdować się opis posiadanych poświadczeń bezpieczeństwa”. Ponadto Zamawiający w żądanym dokumencie (kserokopia poświadczeń bezpieczeństwa) wyznaczył nie właściwą datę jego obowiązywania (tj. 30.12.2020) i nie zmienił w tym zakresie treści SWZ przed otwarciem ofert, tym samym powyższy dokument jest nie właściwy. W związku z powyższym istnieje rozbieżność pomiędzy zapisami SWZ, która nie pozwala na prawidłową oceną złożonych na wezwanie dokumentów przez Wykonawcę. Zaistniała rozbieżność powoduje, iż postępowanie obarczone jest wadą niemożliwą do usunięcia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

2023-03-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane