MODERNIZACJA KLUCZOWEJ GMINNEJ INFRASTRUKTURY DROGOWO-MOSTOWEJ NA TERENIE GMINY PORĄBKA - ETAP I, W RAMACH RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD
Gmina Porąbka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00136680
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00136680/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-15 11:51
- Lokalizacja
- Porąbka, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed2633b3-b096-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 9372667573
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00136680 z dnia 2023-03-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MODERNIZACJA KLUCZOWEJ GMINNEJ INFRASTRUKTURY DROGOWO-MOSTOWEJ NA TERENIE GMINY PORĄBKA - ETAP I, W RAMACH RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Porąbka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 3
1.5.2.) Miejscowość: Porąbka
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-353
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.omasta@ug.porabka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.porabka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ed2633b3-b096-11ed-9236-36fed59ea7dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
MODERNIZACJA KLUCZOWEJ GMINNEJ INFRASTRUKTURY DROGOWO-MOSTOWEJ NA TERENIE GMINY PORĄBKA - ETAP I, W RAMACH RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed2633b3-b096-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00136680
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00048899/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja kluczowej gminnej infrastruktury drogowo-mostowej na terenie Gminy Porąbka - etap I, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00102519
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 11851131,13 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4720219,35 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: Przebudowa drogi gminnej ulicy Zielonej oraz przebudowa dróg wewnętrznych ulicy Zielonej (bocznej) i ulicy Brzoskwiniowej na terenie sołectwa Czaniec Gmina Porąbka.4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 4191315,80 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Budowa oświetlenia ulicy Zielonej, ulicy Kęckiej oraz ulicy Zagłębocze na terenie sołectwa Czaniec Gmina Porąbka4.5.3.) Główny kod CPV: 45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych
4.5.5.) Wartość części: 528903,55 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć maksymalnie kwotę w wysokości 5.094.731,23 zł brutto, w tym na realizację część 1 założył - 4.361.062,65 zł, a części 2 –733.668,58 zł.
W postępowaniu złożono trzy oferty: dwie na realizację części 1 oraz jedną na realizację części 2. Wstępnie najwyżej oceniona w ramach kryteriów oceny ofert - cena oferty najkorzystniejszej na realizację części drogowej inwestycji (części 1) niestety znacznie przekracza zakładany przez Zamawiającego budżet zadania (o około 600 000,00 zł brutto). Cena jedynej oferty na realizację części 2 teoretycznie mieści się w granicach zakładanego budżetu dla tej części, jednak z uwagi na fakt finansowania całej inwestycji w 95% ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Zamawiający musi objąć wyznaczonym budżetem w wysokości 5.094.731,23 zł brutto – całość inwestycji.Rozważanie przez Zamawiającego możliwości przesunięcia środków potencjalnych „oszczędności” po przyjęciu tylko oferty na realizację części 2 (oszczędności na tej części zadania w wysokości około 145 000 złotych) nadal w żaden sposób nie poprawią sytuacji finansowej zamawiającego; nie dysponuje on bowiem kwotą 500 000,00 zł, aby móc podpisać umowy z wykonawcami. Tymczasem z uwagi na udział w finansowaniu inwestycji środków z Funduszu Polski Ład – Zamawiający może podpisać umowę na realizację części 2, tylko w sytuacji wyboru wykonawcy także na realizację części 1. W przeciwnym razie środki dotacyjne w ogóle nie zostaną mu wypłacone.
Jedyną możliwością pozostaje w tej sytuacji unieważnienie procedury w zakresie obu części zamówienia oraz ponowne wszczęcie postępowania, po wprowadzeniu ograniczeń w zakresie przedmiotowym inwestycji.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4983086,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5990100,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć maksymalnie kwotę w wysokości 5.094.731,23 zł brutto, w tym na realizację część 1 założył - 4.361.062,65 zł, a części 2 –733.668,58 zł. W postępowaniu złożono trzy oferty: dwie na realizację części 1 oraz jedną na realizację części 2. Wstępnie najwyżej oceniona w ramach kryteriów oceny ofert - cena oferty najkorzystniejszej na realizację części drogowej inwestycji (części 1) niestety znacznie przekracza zakładany przez Zamawiającego budżet zadania (o około 600 000,00 zł brutto). Cena jedynej oferty na realizację części 2 teoretycznie mieści się w granicach zakładanego budżetu dla tej części, jednak z uwagi na fakt finansowania całej inwestycji w 95% ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Zamawiający musi objąć wyznaczonym budżetem w wysokości 5.094.731,23 zł brutto – całość inwestycji. Rozważanie przez Zamawiającego możliwości przesunięcia środków potencjalnych „oszczędności” po przyjęciu tylko oferty na realizację części 2 (oszczędności na tej części zadania w wysokości około 145 000 złotych) nadal w żaden sposób nie poprawią sytuacji finansowej Zamawiającego; nie dysponuje on bowiem kwotą 500 000,00 zł, aby móc podpisać umowy z wykonawcami. Tymczasem z uwagi na udział w finansowaniu inwestycji środków z Funduszu Polski Ład – Zamawiający może podpisać umowę na realizację części 2, tylko w sytuacji wyboru wykonawcy także na realizację części 1. W przeciwnym razie środki dotacyjne w ogóle nie zostaną mu wypłacone. Jedyną możliwością pozostaje w tej sytuacji unieważnienie procedury w zakresie obu części zamówienia oraz ponowne wszczęcie postępowania, po wprowadzeniu ograniczeń w zakresie przedmiotowym inwestycji.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 588718,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 588718,05 PLN
| 2023-03-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |