Budowa dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych (domów dziecka) na terenie Powiatu Nyskiego- wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej
Powiat Nyski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00137169
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00137169/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-15 13:31
- Lokalizacja
- Nysa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-51106e63-b281-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 7532132088
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00137169 z dnia 2023-03-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych (domów dziecka) na terenie Powiatu Nyskiego- wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nyski
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Nysie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastowska 33
1.5.2.) Miejscowość: Nysa
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774085065
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiat.nysa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.spnysa.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.spnysa.nv.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych (domów dziecka) na terenie Powiatu Nyskiego- wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51106e63-b281-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00137169
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00054746/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa dwóch placówek opiekuńczo - wychowawczych (domów dziecka) na terenie Powiatu Nyskiego - wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00105100
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.2.5.2023.RM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 204399,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Budowa dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych (domów dziecka) na terenie Powiatu Nyskiego – wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej”
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do obsługi placówki opiekuńczo – wychowawczej przy ul. Unii Lubelskiej w Nysie.
ZAKRES RZECZOWY INWESTYCJI
- rozdzielcza sieć wodociągowa z rur ciśnieniowych PEHD 90 mm dł. – 137,0m
- hydrant nadziemny żeliwny DN 80 il. – 1 szt.
- zbiorcza sieć kanalizacji sanitarnej z rur PVC 200 mm dł. – 132,5m
- studnie rewizyjne z kręgów betonowych o śr. 1000 mm il. – 4 kpl.
- przyłącze wodociągowe z rur ciśnieniowych PEHD 63 mm dł. – 7,4m
- przyłącze kanalizacji sanitarnej z rur PVC 160 mm dł. – 10,5m
Szczegółowy zakres robót zawiera:
1) przedmiar robót,
2) dokumentacja projektowa,
3) STWiOR
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do:
1) Zachowania przepisów BHP,
2) Obsługę geodezyjną należy ująć w kosztach wykonania robót.
W zakresie Wykonawcy jest wykonanie dokumentacji geodezyjnej powykonawczej (w 4-ch egz.) zgodnie z art. 57 ustawy Prawo budowlane. Inwentaryzację należy wykonać wraz z zestawieniem podstawowych robót,
(w tym 2 egz. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej w wersji analogowej oraz w wersji cyfrowej dla Sp. „AKWA” zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez w/w spółkę nr pisma TT/W/5721/2022 z dnia 01.09.2022r.),
3) Wykonawca we własnym zakresie opracuje projekt tymczasowej organizacji ruchu i uzyska jej zatwierdzenie .
Na podstawie zatwierdzonego projektu tymczasowej organizacji ruchu dokona zgłoszenia odpowiednim organom zmianę organizacji ruchu na czas prowadzonych robót,
4) Roboty na w/w zadaniu
- prowadzone na podstawie pozwolenia na budowę - decyzja nr 2/23 z dnia 02.01.2023r.
5) Wykonawca opracuje harmonogram finansowo - rzeczowy robót,
6) Wykonawca jako wytwórca odpadów powstających w trakcie w/w robót odpowiada za ich składowanie oraz w razie konieczności powinien uregulować stan formalno- prawny w zakresie gospodarki odpadami ( ustawa z dnia 14.12.2012r. o odpadach Dz. U. z 2018r.poz. 992 z póź.zm.),
7) Wykonawca sporządzi operat kolaudacyjny,
8) Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca winien zapoznać się z położeniem znaków geodezyjnych w obrębie obszaru inwestycyjnego w Powiatowym Ośrodku Geodezyjno- Kartograficznym w Nysie i zabezpieczyć je przed zniszczeniem,
9) Koszty utylizacji ziemi i gruzu na składowisku odpadów należy udokumentować poprzez przedłożenie inspektorowi nadzoru lub przedstawicielowi Zamawiającego kopii faktur lub innych dokumentów (oryginały do wglądu).
W przypadku braku udokumentowania utylizacji ziemi i gruzu z wykopu Wykonawca otrzyma zapłatę za wywóz ziemi i gruzu na odległość do 1,0 km bez kosztów utylizacji,
10) Wykonawca w kosztach oferty ujmie również koszty zajęcia pasa drogowego ( droga gminna nr 106751 ul. H. Pobożnego w Nysie).
11) Kosztorys ofertowy należy sporządzić metodą kalkulacji uproszczonej oddzielnie na:
a) budowę sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej,
b) budowę przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej.
12) Wykonawca ponosi odpowiedzialność prawną i materialną za stosowanie bezpiecznych metod pracy oraz za ewentualne uszkodzenia istniejących urządzeń, sieci czy budynków. Wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie straty powstałe w rezultacie realizacji robót lub spowodowane przez personel Wykonawcy.
13) Przed rozpoczęciem robót ziemnych Wykonawca dokona oceny stanu technicznego budynków położonych w odległości mniejszej niż 8 m – dokumentacja fotograficzna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.Zamawiający w swoim budżecie zabezpieczył kwotę brutto: 200 000,00 zł
Ponadto oferta najkorzystniejsza podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust.1 pkt.3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp..
W/w oferta złożona została w dniu 14.03.2023r. w postaci elektronicznej, ale nie została opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Oferta ,która została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym podlega odrzuceniu j/w.
Również oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust.1 pkt.14 Wykonawca nie wniósł wadium w kwocie 2 000,00 zł. Zgodnie z zapisami SWZ ( pkt. XV – Wymagania dotyczące wadium ) wadium należy wnieść przed upływem składania ofert tj. 14 marca 2023r. do godziny 10,00 i wnieść w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. Wadium w formie pieniężnej uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. W ofercie dołączono potwierdzenie wpłacenia wadium lecz nie wpłynęły środki na konto Zamawiającego do terminu składania ofert
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 177000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 247420,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-03-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |