Remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Cieszkowskiego 4 w Sławnie na potrzeby Centrum Terapeutycznego

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00052791
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00052791/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-21 13:56
Lokalizacja
Sławno, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2552e9f-5db5-4b3e-9e9e-8ac60d15179c
Identyfikator
4990255450
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00052791 z dnia 2025-01-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Cieszkowskiego 4 w Sławnie na potrzeby Centrum Terapeutycznego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770983450

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Sempołowskiej 2a

1.5.2.) Miejscowość: Sławno

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.ruchniak@pcprslawno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcprslawno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2552e9f-5db5-4b3e-9e9e-8ac60d15179c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Cieszkowskiego 4 w Sławnie na potrzeby Centrum Terapeutycznego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2552e9f-5db5-4b3e-9e9e-8ac60d15179c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00052791

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00603851/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Cieszkowskiego 4 w Sławnie na potrzeby stworzenia Centrum Terapeutycznego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane w ramach projektu „Regionalna Sieć Diagnostyczno – Terapeutyczna” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021 – 2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00671816

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZOA.271.2.2024.4.AR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Cieszkowskiego 4 w Sławnie na potrzeby stworzenia Centrum Terapeutycznego. Zamówienie realizowane będzie w ramach projektu „Regionalna Sieć Diagnostyczno – Terapeutyczna” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego 2021 – 2027.
2. W ramach zamówienia należy wykonać następujące prace remontowe:
1) Wykonanie robót rozbiórkowych i wyburzeniowych,
2) Wykonanie nowych ścian działowych,
3) Przystosowanie i częściowa wymiana instalacji elektrycznej, logicznej, wodnej i centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników,
4) Wyrównanie ścian, nałożenie gładzi, malowanie dwukrotne ścian i sufitów,
5) Wykonanie nowych posadzek wraz z nową izolacją przeciwwilgociową i termiczną (styropian gr. 10 cm),
6) Wykonanie licowania płytek oraz terakoty (płytki antypoślizgowe min. R10),
7) Montaż przyborów sanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych,
8) Wykonanie nowych podłóg z wykładzin PCV;
9) Wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych,
10) Wymiana stolarki okiennej na okna PCV oraz ocieplenie elewacji styropianem gr. 15 cm
wraz z wykonaniem warstwy zewnętrznej tynkiem elewacyjnym silikonowym.
3. Przedmiot zamówienia ma być zgodny z następującymi wymaganiami projektowymi Zachodniopomorskiej Fundacji Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc” (partnera merytorycznego w projekcie):
1) Wykonawca zobowiązany jest do stosowania jasnej, pastelowej kolorystyki – dotyczy to m.in. kolorów ścian, podłóg, stolarki okiennej i drzwiowej,
2) W pomieszczeniach ma panować ciepłe światło,
3) Należy zamontować oświetlenie sufitowe panelowe,
4) Gniazda elektryczne mają być z zabezpieczeniem przed dziećmi (nie dotyczy biura),
5) Stałe łącze internetowe w pomieszczeniach.
4. Wymagania dotyczące poszczególnych pomieszczeń:
1) SALA II (pomieszczenie oznaczone numerem 9 na rzucie przyziemia) - ze względu na montaż interaktywnej podłogi, przyłącza prądu i internetu mają być umieszczone w suficie;
2) GABINET I (pomieszczenie oznaczone numerem 5 na rzucie przyziemia) - pomieszczenie to będzie pełnić rolę Gabinetu terapii słuchowych / logopedyczny – drzwi mają być wygłuszone (obite);
3) POCZEKALNIA (pomieszczenie oznaczone numerem 1 na rzucie przyziemia) – należy zamontować dwa gniazda elektryczne;
4) KORYTARZE I i II (pomieszczenia oznaczone numerami 2 i 3 na rzucie przyziemia) – należy zamontować kilka gniazd elektrycznych; w korytarzach będą zamontowane głośniki (sprzęt sterowany z gabinetów); należy zastosować jaśniejsze oświetlenie (ciepłe) odpowiednie do pomieszczeń bez okien.
5. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowlanych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia.
6. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi „towarzyszące" robót, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia w szczególności: koszty uzyskania niezbędnych badań, wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, wszystkie koszty wywozu materiałów pochodzących z rozbiórki wraz z ich utylizacją. Cena musi uwzględniać również koszty tablicy informacyjnej, a także podatek VAT. Z uwagi na to, że remont będzie się odbywał w budynku znajdującym się na terenie placówki oświatowej, wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia miejsca robót budowlanych (m.in. zapewnienie tymczasowego ogrodzenia). Wykonawca zobowiązany jest do założenia podliczników, koszty zużycia wody i energii elektrycznej po zakończeniu realizacji umowy pokryje Zamawiający.
7. Przedmiot zamówienia został określony w przedmiarze robót, który stanowi element pomocniczy przy określeniu ceny. Rozkład poszczególnych pomieszczeń zamieszczony jest w załączonym Rzucie przyziemia.
8. Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą specyfikacją warunkach.
9. Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych i kryteriami technicznymi określonymi w PN wyrobu i aprobatach technicznych.
10. Po zakończeniu budowy należy przedstawić - certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane.
11. Zwraca się uwagę, iż przy wynagrodzeniu ryczałtowym przedmiar robót nie jest podstawą do określenia zakresu robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze pozycje są jedynie pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego jest on jedynie dokumentem wspomagającym wycenę.
12. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kosztorysu ofertowego wraz z kalkulacją cen jednostkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z dokonanym ogłoszeniem zamówienia na „Remont pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ul. Cieszkowskiego 4 w Sławnie na potrzeby Centrum Terapeutycznego” Zamawiający po przeanalizowaniu dokumentacji stwierdził, że nieprecyzyjność opisu zamówienia stanowi przesłankę unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 ust. 6 Prawa zamówień publicznych. W ocenie Zamawiającego opis przedmiotu zamówienia okazał się obarczony takimi brakami, które prowadzą do nieporównywalności ofert oraz braku ustalenia prawidłowego zakresu robót, co z kolei stanowiłoby przesłankę unieważnienia umowy na podstawie art. 457 ust. 1 pkt 1 Prawa zamówień publicznych, jak również stanowiłoby to naruszenie przepisów dotyczących i mających znaczenie do sporządzenia ofert.
Zamawiający po pogłębionej analizie dokumentów orzecznictwa w tym zakresie oraz wizjach lokalnych przeprowadzonych z udziałem Oferentów uznał, iż w sposób wadliwy został opisany zakres zamawianych prac albowiem prowadzone postępowanie ma prowadzić do przeprowadzenia szerokich robót adaptacyjnych polegających na zwiększeniu funkcjonalności dotychczasowego budynku, co będzie wiązało się z koniecznością przeprowadzenia prac modernizacyjnych polegających na dostosowaniu warunków pomieszczeń do wymogów wynikających z przeznaczenia obiektu na potrzeby terapii dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi. Tym samym użyte w opisie przedmiotu zamówienia stwierdzenie „remont” jest pojęciem zbyt wąskim, mylącym w stosunku do zakresu zaplanowanych prac adaptacyjnych.
Mając na uwadze powyższe okoliczności unieważnienie jest zasadne i konieczne.
2025-01-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane