Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej Lodowiska BOSiR przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00137304
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00137304/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-15 13:52
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ed6881dc-9720-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 9662117220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00137304 z dnia 2023-03-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej Lodowiska BOSiR przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Włókiennicza 4
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-465
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 85 665 2870
1.5.8.) Numer faksu: 85 6652871
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bosir.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miejskoaktywni.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ed6881dc-9720-11ed-94da-6ae0fe5e71591.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz utrzymania terenów rekreacyjnych oraz obiektów i urządzeń sportowych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej Lodowiska BOSiR przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed6881dc-9720-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00137304
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00025785/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej w budynku Lodowiska BOSiR
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00044386
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.262.2.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2645000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanym w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, polegających na modernizacji maszynowni chłodniczej.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Etap I - wykonanie wszystkich koniecznych prac projektowych zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia i programem funkcjonalno – użytkowym oraz uzyskanie niezbędnych decyzji i opinii w szczególności:
a) wykonanie wielobranżowej kompletnej dokumentacji projektowej,
b) wykonanie przedmiaru robót,
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych branży budowlanej, instalacji sanitarnych i elektrycznych w pełnym zakresie wraz z przeprowadzeniem niezbędnych odbiorów i dopuszczeń do użytkowania obiektu po modernizacji zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją. Zakres prac w ramach etapu II obejmuje m.in.:
a) prace demontażowe związane ze starą maszynownią i z wentylatorową wieżą chłodniczą,
b) wymianę chłodziwa w układzie mrożeniowym lodowiska zużytego 35% glikolu etylenowego na nowy,
c) wymianę chłodziwa w układzie odzysku ciepła z wody na 40% glikol propylenowy,
d) dostawa i montaż nowej amoniakalnej maszynowni chłodniczej wraz z automatyką,
e) dostawa i montaż drycoolera na dachu lodowiska,
f) wykonanie instalacji odzysku ciepła
g) demontaż starego systemu detekcji amoniaku oraz instalacji wentylacji awaryjnej i montaż nowego systemu detekcji amoniaku oraz instalacji wentylacji awaryjnej,
h) demontaż instalacji elektrycznych i oświetleniowych w pomieszczeniach maszynowni i rolby oraz montaż nowych instalacji elektrycznych i oświetleniowych w ww. pomieszczeniach,
i) dostawę i podłączenie instalacji odzysku wody z topielnika,
j) pierwszy rozruch maszynowni i mrożenie płyty lodowiska.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym zał. nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45000000-7 - Roboty budowlane
42100000-0 - Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej
42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W postępowaniu wpłynęły dwie oferty jn.:
1. Oferta Wykonawcy: Robeks Chłodnictwo Zakład Usługowo Handlowy Krzysztof Skrzypczak, ul. Mińska 49a, 61-049 Poznań, na kwotę 2 630 355,00 zł;
2. Oferta Wykonawcy: PRORINK INTERNATIONAL AB, Valajantie 2, 86-300 Oulainen, na kwotę 3 690 000 ,00 zł.
Oferta, której cena ofertowa brutto wynosi 2 630 355,00 zł podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zamawiający wymagał, aby oferta zabezpieczona była wadium wniesionym według wyboru Wykonawcy, w jednej z form określonych w rozdz. XV pkt 2 SWZ. Złożona oferta nie była zabezpieczona wadium.
W związku z tym, iż oferta, której cena ofertowa brutto wynosi 3 690 000,00 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 253 350,00 zł., Zamawiający unieważnił postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3690000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3690000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-03-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |