Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Gmina Siewierz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00137935
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00137935/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-16 07:50
- Lokalizacja
- Siewierz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-369b03ba-b280-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 6252457481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00137935 z dnia 2023-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siewierz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258227
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 16
1.5.2.) Miejscowość: Siewierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-470
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 64 99 400
1.5.8.) Numer faksu: 32 64 99 402
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: siewierz@siewierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siewierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-369b03ba-b280-11ed-9236-36fed59ea7dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-369b03ba-b280-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00137935
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00047327/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z infrastrukturą towarzyszącą
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00105749
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIFZP-VII.271.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9800000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Przebudowę dróg gminnych na ulicy Ludowej i Kościuszki, wraz ze skrzyżowaniami z ulicą Krakowską, Kopernika i
Czarnieckiego oraz miejscami parkingowymi przy ulicy Kościuszki, w tym wykonanie jezdni wraz z chodnikami i wszystkimi
zjazdami indywidualnymi i publicznymi (istniejącymi i zaprojektowanymi) i niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Należy
wykonać obniżone krawężniki przy przejściach dla pieszych na całym zakresie zadania. Zakres zamówienia został określony
na załączniku graficznym (Załącznik nr 1).
2) Budowę odwodnienia drogi – w tym w szczególności budowę kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami,
3) Budowę dodatkowej studni kanalizacji deszczowej w ulicy Czarnieckiego w miejscu istniejącej studni „k30” wraz z
przykanalikami i połączeniem z planowaną studnią „D80” (zakres dodatkowy nie został uwzględniony w przedmiarze –
należy wycenić),
4) Przebudowę kanalizacji sanitarnej – w tym w szczególności wykonanie nowych przyłączy,
5) Zabezpieczenie sieci gazowej,
6) Przebudowę oświetlenia ulicznego. Lampy oświetleniowe muszą posiadać uchwyty na ozdoby świąteczne, uchwyt na
flagę oraz możliwość podłączenia dodatkowych elementów świecących. 7) Przebudowę sieci elektroenergetycznej na doziemną – w tym w szczególności budowę ziemnej sieci elektroenergetycznej
i demontaż istniejących elementów sieci wraz z budową linii odbiorczych WLZ do wszystkich obiektów w tym budynków
mieszkalnych,
8) Budowę kanału technologicznego wraz z odgałęzieniami do granic wszystkich posesji,
9) Wykonanie prac wokół pomnika Józefa Piłsudskiego przy ul. Kościuszki tj. nawierzchni utwardzonej tożsamej z
wykonywanym chodnikiem wraz z wymianą dwóch lamp oświetleniowych,
10) W miejscach kolizji istniejącej sieci z projektowaną infrastrukturą, wykonanie zabezpieczenia tych sieci,
11) Regulacja i czyszczenie wszystkich studzienek i włazów (istniejących i wykonywanych) do realizowanej nawierzchni na
ulicy Ludowej i ulicy Kościuszki,
12) Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z opracowaniem i uzgodnieniem projektu czasowej
organizacji ruchu,
13) Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu drogowego, zgodnie z projektem organizacji ruchu oraz opiniami i
zatwierdzeniami,
14) Wykonanie wszelkich robót ziemnych, przygotowawczych i rozbiórkowych, wynikających z dokumentacji projektowej
oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w tym również wywóz i utylizacja zbędnych materiałów oraz odwóz
w miejsce wyznaczone materiałów nadających się do ponownego wykorzystania. Demontaż i utylizacja powinny odbywać
się zgodnie z właściwymi przepisami dotyczącymi odpadów,
15) Wykonanie wycinki drzew i krzewów,
16) Wykonanie połączenia, wykończenia i nawiązania do istniejących nawierzchni przy połączeniach z nawierzchniami na
końcowych odcinkach wykonywanych prac,
17) Wykonanie prac wykończeniowych i porządkowych, w tym w szczególności humusowanie i obsianie trawą terenów
zielonych,
18) Wykonanie prac zgodnie z uzgodnieniami. W przypadku uzyskania nowych uzgodnień w trakcie realizacji inwestycji, w
szczególności od gestorów sieci, w tym TAURON i ORANGE, Wykonawca dostosuje zakres realizacji do aktualnych
uzgodnień.
2. Wykonawca będzie zobowiązany ponadto do:
a) Zapewnienia badań i nadzoru archeologicznego w trakcie prac ziemnych zgodnie z wymogiem zawartym w pozwoleniu nr
K/431/2022 Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z 25.04.2022 r. oraz z pismem nr K-
AR/5183.204.2022.KWK z dnia 18.11.2022 r. wraz z wykonaniem programu badań, pozyskaniem pozwolenia na
prowadzenie badań oraz innych niezbędnych zgód i zezwoleń,
b) Zapewnienia stałego dostępu ruchu pieszego i kołowego do posesji (w tym w szczególności w miejscach gdzie
prowadzona jest działalność gospodarcza) oraz do Liceum Ogólnokształcącego, plebania przy kościele św. Macieja w
Siewierzu w okresie realizacji inwestycji, aż do zakończenia i odbioru końcowego robót, (również pojazdom odbierających
nieczystości/śmieci),
c) Urządzenia i oznakowania terenu budowy i odpowiedniego jego zabezpieczenia i zapewnienia odpowiednich
zabezpieczeń bhp,
d) Wykonania robót zabezpieczających i odtworzeniowych, zgodnie z projektem,
e) Wykonania wszystkich robót towarzyszących, zgodnych z projektem i prawidłową technologią wykonywania robót,
f) Wykonania ewentualnych przyłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb budowy oraz ponoszenia kosztów
zużycia mediów,
g) Poniesienia ewentualnych kosztów wyłączeń i włączeń mediów,
h) Wykonania projektu organizacji i technologii robót i stosowania go w praktyce z uwzględnieniem warunków bhp,
i) Wykonania, uzgodnienia i wdrożenia projektu tymczasowej organizacji ruchu i zabezpieczenia robót w okresie trwania
budowy,
j) Występowania z wnioskami o zajęcia pasa drogowego oraz poniesienia ewentualnych kosztów zajęcia,
k) Wykonania przedmiotu umowy zgodnie z uzgodnieniami z zarządcami dróg, zarządcami sieci i uzbrojenia terenu,
l) Zapewnienia nadzoru odpowiednich zarządców dróg lub sieci uzbrojenia terenu, jeżeli roboty będą wymagały nadzoru lub
jeśli wynika on z innych uzgodnień, także w przypadku, gdy będzie odpłatny - Wykonawca poniesie te koszty,
m) Wykonania niezbędnych badań, prób i pomiarów oraz wszystkich badań, prób i pomiarów na każde polecenie
inspektorów nadzoru w celu stwierdzenia prawidłowości wykonanych robót,
n) W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia w toku realizacji zadania urządzeń, terenu, obiektów, budowli lub też
istniejących sieci uzbrojenia terenu – naprawienia ich i doprowadzenie do stanu pierwotnego,
o) Zgłaszania Zamawiającemu robót ulegających zakryciu lub zanikających,
p) W przypadku niezgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających Wykonawca na żądanie
Zamawiającego zobligowany jest do wykonania badań, prób i rozruchu, jak również do dokonania odkrywek,
q) Zapewnienia uprawnionego nadzoru i dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
r) Usuwania na bieżąco z terenu budowy zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
s) Uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru
końcowego,
t) Przywrócenia terenu po wykonywanych robotach przynajmniej do stanu pierwotnego (chyba, że z uzgodnień
szczególnych wynika inny zakres odtworzenia),
u) Przedsięwzięcia wszelkich środków ostrożności niezbędnych dla zachowania materiałów i części uzyskanych z rozbiórki
wskazanych przez Zamawiającego.
v) Zapewnienia obsługi geodezyjnej w celu wytyczenia, bieżącej kontroli i inwentaryzacji oraz naniesienia wykonanych
elementów na zasoby geodezyjne (inwentaryzacja powykonawcza).
w) Dokonania uzgodnień, uzyskania wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku,
x) Wykonania innych prac, niezbędnych dla prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.
3. Pozostałe warunki zamówienia:
1) Przewiduje się wynagrodzenie w formie ryczałtowej, zgodnie z zasadami programu: Rządowy Fundusz Polski Ład:
Program Inwestycji Strategicznych. Do dnia podpisania umowy Wykonawca dostarczy kosztorys ofertowy w formie
uproszczonej oraz szczegółowej. Ceny i wartości należy przedstawić w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku.
2) Przedmiary robót mają charakter pomocniczy w sporządzeniu oferty i wyliczeniu ceny ryczałtowej.
3) Należy zachować warunki wynikające z decyzji, uzgodnień, opinii, pism, zatwierdzeń i postanowień wydanych do ww.
zadania i stanowiącymi załącznik do SWZ lub dokumentacji, w tym umowy. W przypadku wygaśnięcia warunków należy
niezwłocznie wystąpić po aktualne warunki lub poinformować Zamawiającego celem uzyskania nowych warunków.
4) W trakcie robót Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić materiały do akceptacji koordynatorowi z ramienia
Zamawiającego, na co najmniej 10 dni przed ich zastosowaniem lub wbudowaniem.
5) Wykonawca zapewni na każdym etapie realizacji zamówienia osoby zdolne do wykonania zamówienia, w tym osoby z
odpowiednimi uprawnieniami
i kwalifikacjami. Dla zakresu wpisanego do rejestru zabytków (ul. Kościuszki) należy zapewnić osobę kierującą robotami,
która posiada uprawnienia budowlane określone przepisami ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad
zabytkami.
6) Wykonawca jest zobowiązany do stałej współpracy z Zamawiającym w celu prawidłowego i bezkonfliktowego
zrealizowania przedsięwzięcia, w tym na płaszczyźnie koordynacji robót związanych z budową sieci teletechnicznej, kanału
technologicznego, odwodnienia, itp.
7) Wykonawca opracuje i dostarczy Zamawiającemu niezbędne dokumenty konieczne do przekazania urządzeń
elektroenergetycznych, na rzecz TAURON Dystrybucja S.A., zgodnie z wymogami Umowy z dnia 23.03.2020 r.
TD/OBD/OME/2020-03-24/1011672661/1, w tym kosztorys powykonawczy. W przypadku braku akceptacji kosztorysu przez
TAURON, Wykonawca dostosuje go do wytycznych TD.
8) Niedopuszczalne jest składowanie materiałów budowlanych, sprzętu oraz inne korzystanie z działek prywatnych bez
uprzedniego uzgodnienia z właścicielami nieruchomości warunków wejścia w teren prywatny.
9) Szczegółowy zakres robót zostanie ujęty w harmonogramie rzeczowo-finansowym opracowanym na podstawie
dokumentacji projektowej, kosztorysu ofertowego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót oraz wytycznych
Zamawiającego i będzie stanowił załącznik do umowy.
4. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności wskazano w Rozdziale III pkt 7 SWZ.
5. Obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy określono w Rozdziale
III pkt 10 SWZ.
6. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski
Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dla zadania o nazwie „Przebudowa ul. Kościuszki i ul. Ludowej w Siewierzu wraz z
infrastrukturą towarzyszącą”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie ponieważ cenanajkorzystniejszej oferty, na kwotę 14 845 941,29 zł przewyższała kwotę 9 800 000,00 zł, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 14845941,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15841373,58 PLN
| 2023-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |