Modernizacja placówek oświatowych w miejscowości Michałówka w gminie Garwolin wraz z zagospodarowaniem terenu.

GMINA GARWOLIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00139710
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00139710/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-16 19:24
Lokalizacja
Garwolin, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-576ba655-b6d7-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
8262044712
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty na placu budowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00139710 z dnia 2023-03-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placówek oświatowych w miejscowości Michałówka w gminie Garwolin wraz z zagospodarowaniem terenu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GARWOLIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582256

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mazowiecka 16

1.5.2.) Miejscowość: Garwolin

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@garwolin-gmina.pl,

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.garwolin-gmina.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://garwolin-gmina.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placówek oświatowych w miejscowości Michałówka w gminie Garwolin wraz z zagospodarowaniem terenu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-576ba655-b6d7-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00139710

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033327/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja placowek oświatowych w miejscowości Michałówka w gminie Garwolin wraz z zagospodarowaniem terenu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00112729

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TIP.271.7.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Przedmiotem zamówienia jest:
1. Modernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałówce - Michałówka 3, 08-400 Garwolin ul. Szkolna polegająca na:
1) Całkowitym remoncie wybranych pomieszczeń sanitarnych:
a) łazienek dla chłopców-szt.2
b) łazienek dla dziewcząt- szt.1,
c) łazienek personelu- szt.2
2) Częściowym remoncie wybranych pomieszczeń - malowanie:
a) pomieszczenia przebieralni przy sali gimnastycznej - szt.2
b) pomieszczenia klatek schodowych szt. 3 ( od poziomu piwnic do poziomu I piętra)
3) Remoncie instalacji kanalizacyjnej piwnic wraz z remontem ścian po wymianie w/w instalacji.
4) Wykonaniu nowego pomieszczenia magazynowego na parterze (wydzielonego z powierzchni korytarza parteru).
5) Wykonaniu nowej posadzki w pomieszczeniu sali lekcyjnej zlokalizowanej w poziomie piwnic z wykładziny PCV.
6) Wyposażeniu wybranych pomieszczeń szkoły w klimatyzatory wg. usytuowania zaznaczonego na rzutach parteru i piętra.
7) Wykonaniu rolet zewnętrznych okien, pomieszczenie sali informatycznej.
8) Wymianie oświetlenia- opraw korytarzowych na terenie szkoły w ilości szt. 62 wraz z doprowadzeniem​ instalacji elektrycznej do klimatyzatorów, rolet zewnętrznych i nowego pomieszczenia magazynowego.

2. Modernizacja zagospodarowania terenu wokół budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałówce - Michałówka 3, 08-400 Garwolin ul. Szkolna, polegająca na:
1) modernizacji istniejącego i zakupie nowego wyposażenia terenu tj. zestawów zabawowych, zestawów sprawnościowych i małej architektury,
2) wykonaniu nawierzchni bezpiecznej pod urządzenia zabawowe,
3) wymianie istniejących i wykonaniu nowych nawierzchni utwardzonych – ciągów komunikacyjnych,
4) przebudowie fragmentu ogrodzenia terenu.

3. Modernizacja wybranych pomieszczeń Publicznego Przedszkola w Michałówce - Michałówka 3, 08-400 Garwolin ul. Szkolna polegająca na:
1) Całkowitym remoncie wybranych pomieszczeń sanitarnych: łazienek dla dzieci-szt.2.
2) Wymianie drzwi wewnętrznych.
3) Przebudowie i remoncie pomieszczeń gabinetu i zaplecza socjalnego, które zostaną połączone w jedno pomieszczenie.
4) Remoncie pomieszczenia sensorycznego - malowanie ścian + wykonanie rolet wewnętrznych i zewnętrznych.
5) Doposażeniu pomieszczenia sensorycznego w dodatkowe pomoce oraz szafki w zabudowie stojącej.

4. Modernizacja zagospodarowania terenu wokół budynku Publicznego Przedszkola w Michałówce - Michałówka 3, 08-400 Garwolin ul. Szkolna, polegająca na:
1) modernizacji istniejącego i zakupie nowego wyposażeniu terenu tj. urządzenia zabawowe i mała architektura,
2) wykonaniu nawierzchni bezpiecznej pod urządzenia zabawowe,
3) wymianie nawierzchni utwardzonych dojazdów do zaplecza budynku.

5. Odwodnienie polegające na:
1) Modernizacji przyłącza wodociągowego i zmianie lokalizacji hydrantu.
2) Modernizacji przyłącza kanalizacji sanitarnej.
3) Wykonaniu kanału deszczowego.
4) Wykonaniu drenażu.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji projektowej oraz w przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 9 do SWZ (na podstawie których Wykonawca zobowiązany jest do opracowania kosztorysu ofertowego – uproszczonego i przedstawienie go Zamawiającego przed podpisaniem umowy).

UMOWA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA ZOSTANIE ZAWARTA Z WYKONAWCĄ PO OTRZYMANIU PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO PROMESY Z RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH


II.WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY ART. 95 PZP.
1. Zamawiający wymaga, aby przez cały okres realizacji zamówienia, osoby wykonujące osoby wykonujące bezpośrednio prace ogólnobudowlane, zatrudnione były przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeksu pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r poz. 1510). Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy,
z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający wymaga, aby każda zatrudniona osoba brała czynny udział przy realizacji przedmiotu zamówienia. Powyższy wymóg nie dotyczy osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.
2. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących określone w ppkt. 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
1) żądania oświadczeń w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
3. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody, w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcą osób wykonujących wskazane w ppkt. 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia;
1) oświadczenia zatrudnionego pracownika,
2) oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę,
3) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika,
4) innych dokumentów
- zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
4. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
5. W przypadku nie przedstawienia Zamawiającemu w terminie określonym w wezwaniu o którym mowa w ppkt 3, dowodów potwierdzających spełnienie wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcą osób wykonujących wskazane w ppkt. 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia – Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne określone § 10 ust. 1 pkt 9 projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.

III. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE
W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia określono jakikolwiek materiał, urządzenie lub wyrób poprzez podanie nazwy producenta lub w inny podobny sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, dopuszcza się dla tych materiałów, urządzeń lub wyrobów możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych tzn. przy zachowaniu nie gorszych parametrów niż przewidziane w dokumentacji technicznej. Każdorazowo zastosowanie rozwiązania zamiennego wymaga uzgodnienia z inspektorem nadzoru. Zmiany takie nie stanowią zmiany umowy. Wszelkie znaki towarowe, patenty lub pochodzenie użyte w niniejszej SWZ winny być interpretowane jako definicje standardów, a nie jako nazwy konkretnych rozwiązań mających zastosowanie w dokumentacji technicznej i należy je odczytać z dopiskiem „lub równoważne”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu o zamówienie publiczne wpłynęła jedna oferta tj.:
INTER-PROFIL SP Z O. O.
Ul. Puławska 111a Lok 29,
02-707 Warszawa
Cena netto: 6 987 586,45 zł.
Cena brutto: 8 594 731,33 zł.
Okres gwarancji na wykonanie roboty budowlane – 60 miesięcy
Termin realizacji zamówienia:
I Etap – 6 miesięcy od daty zawarcia umowy.
II Etap – 16 miesięcy od daty zawarcia umowy
Warunki płatności: 30 dni

Zamawiający podał na stronie prowadzonego postępowania kwotę, jaką przeznacza na sfinansowanie zamówienia tj. 5.915.000,00 zł brutto (słownie: pięć milionów dziewięćset piętnaście tysięcy złotych). Kwota zaoferowana przez Wykonawców w ofertach przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt.3 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
„cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8594731,33 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8594731,33 PLN

2023-03-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane