Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej Brynica – Chełmce na odcinku 990 mb dz. 304, obręb 0001 Brynica

Miasto i Gmina Piekoszów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00139790
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00139790/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-17 07:50
Lokalizacja
Piekoszów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd4c9f4f-a928-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
9591478926
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógPrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00139790 z dnia 2023-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej Brynica – Chełmce na odcinku 990
mb dz. 304, obręb 0001 Brynica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Piekoszów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010599

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Częstochowska 66A

1.5.2.) Miejscowość: Piekoszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-065

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@piekoszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piekoszow.biuletyn.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cd4c9f4f-a928-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej Brynica – Chełmce na odcinku 990
mb dz. 304, obręb 0001 Brynica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd4c9f4f-a928-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00139790

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00076370/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej Brynica – Chełmce na odcinku 990 mb dz. 304, obręb 0001 Brynica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00090351

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRO.271.2.2.2023.PK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 557385,58

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej na dł. 990m w msc. Brynica
zlokalizowanej na dz. 304, 313 i 352
Zasadniczymi i najistotniejszymi elementami rozbudowy drogi są:
1. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe,
2. Roboty ziemne – wykonanie koryta w poszerzeniach drogi,
3. Poszerzenie istniejącej konstrukcji jezdni,
4. Wykonanie nowych warstw bitumicznych na całej szerokości projektowanej jezdni

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, iż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, gdyż Zamawiający udzielając odpowiedzi na zadane w terminie pytanie, przy próbie modyfikacji ogłoszenia o zamówieniu w zakresie zmiany terminu składania ofert, nie zdążył opublikować ogłoszenia w wymaganym terminie. W związku
z powyższym Wykonawcy nie mieli możliwości zapoznać się z Informacją o zmianie ogłoszenia przed zmianą terminu składania ofert.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający informuje, iż nastąpiło łączne wystąpienie następujących przesłanek:
• postępowanie jest obarczone wadą, gdyż Wykonawcy nie mieli możliwości zapoznać się z Informacją
o zmianie ogłoszenia przed zmianą terminu składania ofert,
• wady tej nie można usunąć;
• stwierdzona wada postępowania uniemożliwia zawarcie umowy w sprawie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp unieważnia postępowanie, gdyż jest ono obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
Ponadto Zamawiający wypełniając zobowiązania wynikające z postanowień art. 255 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022. poz. 1710 ze zm.) informuje, iż cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego też stosownie do zapisów art. 255 ust. 1 pkt 3 ustawy postępowanie unieważniono.
2023-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane