Roboty remontowe na obiekcie mostowym zlokalizowanym nad drogą krajową A4 w km 248+089 w m. Odrowąż
GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00139867
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00139867/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-17 08:25
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c6768606-9ca0-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 7540003773
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00139867 z dnia 2023-03-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowe na obiekcie mostowym
zlokalizowanym nad drogą krajową A4 w km 248+089 w m. Odrowąż
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty remontowe na obiekcie mostowymzlokalizowanym nad drogą krajową A4 w km 248+089 w m. Odrowąż
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6768606-9ca0-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00139867
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00066765
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O/OP.D-3.2421.01.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1093150,62 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu wyposażenia obiektu ( izolacja, odwodnienie, krawężniki, kapy podchodnikowe, balustrady, nawierzchnia bitumiczna, wymiana dylatacji) oraz zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych ( przęsła, podpory, gzymsy ) wraz z wymianą nawierzchni na dojazdach do obiektu zlokalizowanego nad autostradą A4 w km 248+089 w miejscowości Odrowąż.
Podstawowe parametry obiektu (ciąg pieszo-jezdny):
Obiekt dwuprzęsłowy ciągły, o monolitycznej, betonowej, sprężonej konstrukcji przęseł. Na betonowej płycie w obrębie jezdni ułożona jest nawierzchnia bitumiczna, natomiast wyniesione pobocza wykonane są z prefabrykowanych kap chodnikowych.
• długość obiektu – 61,70 m
• szerokość obiektu – 5,60 m (jezdnia 3,50m, opaski 2 x 0,30m, pobocze 2 x 0,75m)
• ilość przęseł – 2
Zakres prac remontowych:
Zabudowa płyty pomostowej:
o Rozbiórka istniejącej zabudowy pomostu: balustrad, kap chodnikowych z gzymsami, nawierzchni bitumicznej i izolacji.
o Ukształtowanie przeciwspadku na płycie pomostu.
o Zabudowa sączków i wpustów odwodnienia.
o Wykonanie izolacji płyty pomostowej i drenażu izolacji.
o Montaż krawężników.
o Wykonanie kap chodnikowych z gzymsami.
o Zabudowa barieroporęczy na krawędziach obiektu.
o Wykonanie nawierzchni jezdni na obiekcie:
warstwy wiążącej z asfaltu lanego
warstwy ścieralnej z SMA,
o Wykonanie izolacjo nawierzchni kap chodnikowych.
o Wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego gzymsów kap chodnikowych.
Odwodnienie:
o Remont istniejącego odwodnienia.
o Wymiana elementów odwodnienia wiaduktu.
Wyposażenie:
o Wymiana dylatacji.
o Renowacja zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji betonowej przęsła i podpór.
o Renowacja zabezpieczeń antykorozyjnych i konserwacja łożysk.
o Remont i odtworzenie biegu betonowych schodów skarpowych.
o Montaż drzwi w ekranie akustycznym od strony Odrowąża.
Dojazdy
o Wymiana warstw nawierzchni jezdni i poboczy
o Remont umocnienia stożków skarpowych.
Uwaga :
Roboty będą prowadzone przy zamknięciu ruchu pieszych i pojazdów na obiekcie.
Na autostradzie pod obiektem dopuszcza się ograniczenia w ruchu pozwalające na wykonanie robót zgodnie z uzgodnioną przez Wykonawcę robót tymczasową organizacją ruchu na czas prowadzenia robót.
Z uwagi na natężenie ruchu na autostradzie A4 i charakter planowanych robót należy tak zaplanować realizację robót remontowych aby:
- w poniedziałek nie blokować ruchu ( bez utrudnień) na jezdni północnej (relacja Katowice – Wrocław),
- w piątek nie blokować ruchu ( bez utrudnień) na jezdni południowej (relacja Wrocław – Katowice).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1255354,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2181349,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1255354,19 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TARCOPOL Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP : 6640000130
7.3.3) Ulica: Składowa 16
7.3.4) Miejscowość: Starachowice
7.3.5) Kod pocztowy: 27-200
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
- obsługa geodezyjna przedmiotu umowy.
- wykonanie, utrzymanie i likwidacja czasowej organizacji ruchu na autostradzie
- rozebranie nawierzchni bitumicznej, oczyszczenie i skropienie podbudowy z kruszywa
- oczyszczenie i skropienie warstwy wiążącej, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego - warstwa wiążąca
- wykonanie nawierzchni z mieszanki mastyksowo-grysowej
- wykonanie górnej w-wy poboczy na dojazdach do obiektu gr. 10 cm
- wykonanie odwodnienia
- montaż jednomodułowego urządzenia dylatacyjnego szczelnego
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1255354,19 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 147 dni
| 2023-03-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |