Remont budynku mieszkalnego w Leśnictwie Przymuszewo na potrzeby Nadleśnictwa Przymuszewo

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przymuszewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00139967
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00139967/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-17 09:05
Lokalizacja
Przymuszewo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6de0ac51-b66b-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
5550007688
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00139967 z dnia 2023-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku mieszkalnego w Leśnictwie Przymuszewo na potrzeby Nadleśnictwa Przymuszewo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przymuszewo

1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Przymuszewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090550710

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przymuszewo 3

1.5.2.) Miejscowość: Przymuszewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-634

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 52 554 19 19

1.5.8.) Numer faksu: 52 554 18 63

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przymuszewo@torun.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przymuszewo.torun.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_przymuszewo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont budynku mieszkalnego w Leśnictwie Przymuszewo na potrzeby Nadleśnictwa Przymuszewo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6de0ac51-b66b-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00139967

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00518355/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja budynku Leśniczówki Przymuszewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00111519

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Remont budynku mieszkalnego leśniczówki Przymuszewo, w miejscowości Przymuszewo Wybudowanie 45, gmina Brusy, na działce o nr ewidencyjny 3155/1.
Działka o nr ewidencyjnym 3155/1, znajdująca się w Przymuszewie, gm. Brusy stanowi własność Skarbu Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe we władaniu Nadleśnictwa Przymuszewo. Działka zabudowana, zagospodarowana.
Istniejący budynek stanowi zwartą bryłę, budynek parterowy z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczony. Przykryty dachem dwuspadowym. Leśniczówka jest budynkiem wykonanym w technologii tradycyjnej, następujące elementy konstrukcyjne zbudowano:
 Fundamenty oraz ściany piwnicy wykonano z cegły pełnej – gr. 48/52 cm.
 Strop nad piwnicą – betonowy z belkami stalowymi.
 Ściany parteru – gr. 38 cm murowane z cegły pełnej, zewnętrznie otynkowany
 Strop nad parterem – drewniany z podsufitką otynkowaną zaprawą cementowo-wapienną.
 Ściany poddasza użytkowego– gr. 38 cm murowane z cegły pełnej otynkowane.
 Strop nad poddaszem – drewniany ocieplony wełną mineralną gr. 15/20 cm.
 Połać dachowa – więźba drewniana pokryta blachodachówką na deskowaniu, docieplona wełną mineralną gr. 15/20 cm

Remont budynku obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych przyziemia styropianem gr. 10 cm z odkopaniem fundamentów, przygotowaniem podłoża, mocowaniem foli, wykonaniem tynku mozaikowego, docieplenie ścian zewnętrznych elewacji styropianem gr. 15 cm z przygotowaniem podłoża, wykonaniem tynku silikonowego. Ocieplenie płytami styropianowymi gr, 3 cm z przygotowaniem podłoża wykonaniem tynku silikonowego.
Wykonanie remontu wewnątrz budynku polegającego na wymianie instalacji c.o. (piec c.o. dostarczy inwestor), wymianę części instalacji wod.-kan. z wymianą białego montażu, wymianę części instalacji elektrycznej, wymianę glazury. Malowanie ścian i sufitów wewnętrznych farbą emulsyjną.
Wykonanie nowej oczyszczalni ścieków. Wymiana części ogrodzenia. Wymiana opaski wokół budynku.

Powierzchnie i kubatury obiektu:
projektowana powierzchnia użytkowa - 174,06 m2
projektowana kubatura - 747,25 m3

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIE FAKTYCZNE I PRAWNE
W Postępowaniu, cena oferty z najniższą cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zgodnie zaś z art.255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższa ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Nadleśnictwo Przymuszewo jak Zamawiający w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym (Wariant I) SA.270.4.2023 pt. „Remont budynku mieszkalnego w Leśnictwie Przymuszewo na potrzeby Nadleśnictwa Przymuszewo”
informuje,
że odrzucił ofertę Wykonawców :
- POLBUD s.c G.Piatek, P.Szachta
ul. Białachowska 1A
83-210 Zblewo
- HARDBUD Budownictwo Andrzej Licbarski
ul.gen.Władysława Andersa 4/19
80-175 Gdańsk
Uzasadnienie faktyczne i prawne
POLBUD s.c. G.Piątek, P.Szachta , ul.Białachowska 1A, 83-210 Zblewo nie
złożyła poprawnie kosztorysu ofertowego wraz z ofertą. Kosztorys ofertowy
złożony wraz z ofertą nie zawierał poszczególnych pozycji (prac) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia. Brak złożenia kosztorysu wraz ze wszystkimi
pozycjami (pracami) wchodzącymi w skład przedmiotu zamówienia wraz z ofertą skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art.226 ust.1 pkt 5) ustawy Pzp w zw.
Z art. 266 ustawy Pzp, tj. z powodu niezgodności oferty z warunkami zamówienia.
W rozdziale 11 pkt 11.4 podpunkt a) SWZ dla postępowania Zamawiający
jednoznacznie wskazał, że wykonawca ma złożyć wraz z ofertą kosztorys
ofertowy. Wymóg ten Zamawiający powtórzył ponadto w rozdziale 13.1 oraz 13.2
SWZ, szczegółowo określając elementy treści kosztorysu ofertowego.
Obowiązek sporządzenia i złożenia poprawnie wraz z ofertą kosztorysu
ofertowego był immanentnie związany z przyjętą w postepowaniu kosztorysową
formuła wynagrodzenia, które miało zostać określone właśnie w oparciu o
kosztorys złożony przez wykonawcę wraz z oferta.
W świetle powyższego kosztorys ofertowy stanowi istotną część oferty. Brak
złożenia poprawnie kosztorysu ofertowego nie może być przy tym konwalidowany
w drodze uzupełnienia, gdyż ustawodawca w normach Pzp nie przewidział
możliwości uzupełnienia treści oferty.
Niezłożenie wbrew jasnym wymaganiom Zamawiającego, kosztorysu ofertowego
skutkuje niezgodnością oferty Wykonawcy z warunkami zamówienia, prowadząc
w konsekwencji do ziszczenia się przesłanki odrzucenia oferty określonej w
art.226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, znajdującej zastosowanie w niniejszym
postepowaniu z uwagi na regulację art.266 ustawy Pzp.
-3-
HARDBUD Budownictwo Andrzej Licbarski, ul.gen. Władysława Andersa 4/19,
80 -175 Gdańsk nie złożyła kosztorysu wraz z ofertą. Brak złożenia kosztorysu
wraz z ofertą skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art.226 ust.1 pkt 5)
ustawy Pzp w zw. Z art. 266 ustawy Pzp, tj. z powodu niezgodności oferty z
warunkami zamówienia. W rozdziale 11 pkt 11.4 podpunkt a) SWZ dla
postępowania Zamawiający jednoznacznie wskazał, że wykonawca ma złożyć
wraz z ofertą kosztorys ofertowy. Wymóg ten Zamawiający powtórzył ponadto w
rozdziale 13.1 oraz 13.2 SWZ, szczegółowo określając elementy treści
kosztorysu ofertowego. Obowiązek sporządzenia i złożenia wraz z ofertą
kosztorysu ofertowego był immanentnie związany z przyjętą w postepowaniu
kosztorysową formuła wynagrodzenia, które miało zostać określone właśnie w
oparciu o kosztorys złożony przez wykonawcę wraz z oferta.
W świetle powyższego kosztorys ofertowy stanowi istotną część oferty. Brak
złożenia kosztorysu ofertowego nie może być przy tym konwalidowany w drodze uzupełnienia, gdyż ustawodawca w normach Pzp nie przewidział możliwości zupełnienia treści oferty.
Niezłożenie wbrew jasnym wymaganiom Zamawiającego, kosztorysu ofertowego
skutkuje niezgodnością oferty Wykonawcy z warunkami zamówienia, prowadząc w konsekwencji do ziszczenia się przesłanki odrzucenia oferty określonej w art.226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, znajdującej zastosowanie w niniejszym postepowaniu z uwagi na regulację art.266 ustawy Pzp.
2023-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane