Bieżące remonty nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych w Gminie Gniezno w 2023 roku

GMINA GNIEZNO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00140843
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00140843/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-17 12:50
Lokalizacja
Gniezno, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e7c0c2aa-8b99-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
7842299718
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógMateriały do naprawiania nawierzchni drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

RYSZARD BIANEKŚroda Wlkp., PL · lot 0
721 395 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00140843 z dnia 2023-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące remonty nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych
w Gminie Gniezno w 2023 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GNIEZNO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259519

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleje Władysława Stanisława Reymonta 9-11

1.5.2.) Miejscowość: Gniezno

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.7.) Numer telefonu: 61 424 57 50

1.5.8.) Numer faksu: 61 424 57 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@urzadgminy.gniezno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.urzadgminy.gniezno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_gniezno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące remonty nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych
w Gminie Gniezno w 2023 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7c0c2aa-8b99-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00140843

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00006735/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.27 Bieżące remonty nawierzchni dróg gruntowych i tłuczniowych w Gminie Gniezno w 2023 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00006757

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GR.271.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace remontowe nawierzchni dróg gruntowych lub tłuczniowych na
wyznaczonych przez Zamawiającego odcinkach położonych na terenie Gminy Gniezno, który swoim
zakresem obejmuje:
2.1 Wykonanie bieżącej konserwacji dróg gminnych poprzez:
 Ścięcie zawyżonego pobocza z odwozem materiału
 Mechaniczne wykonanie koryta do głębokości 10 cm z ziemią do wykorzystania jako pobocze
gruntowe
 Mechaniczne profilowanie równiarką i zagęszczenie istniejącego podłoża (nadania profilu
podłużnego i poprzecznego drogi)
 Zakup, transport i ułożenie warstwy odsączającej z piasku wraz z zagęszczaniem
 Ułożenie rozściełaczem górnej warstwy z tłucznia wraz zagęszczeniem
 Ręcznie plantowanie i uzupełnienie pobocza gruntowego
Przedmiotowa konwersacja nawierzchni wykonywana będzie z zastosowaniem jednej z poniższych grubości
kruszywa:
a) h=10 cm po zagęszczeniu
b) h=15 cm po zagęszczeniu
c) h=15 cm wraz z warstwą odsączającą piasku h=10 cm po zagęszczeniu
d) h=10 cm wraz z warstwą odsączającą piasku h=10 cm po zagęszczeniu (materiał do utwardzenia
zapewnia zamawiający)
Szacunkowa ilość powierzchni do remontu łącznie ok 3.000,00 m2.
2.2 Roboty, które mogą wystąpić przy bieżącej konserwacji drogi gminnej – regulacja wysokościowa
urządzeń podziemnych w pasie drogowym:
 Regulacja pionowa włazów kanałowych kanalizacji sanitarnej lub kanalizacji deszczowej
 Regulacja pionowa ulicznych kartek ściekowych
 Regulacja pionowa zaworu wodociągowego lub gazowego
 Regulacja studzienki telefonicznej
Szacunkowa ilości urządzeń do regulacji: 3 szt.
2.3 Uzupełnienie ubytków w nawierzchni tłuczniem przy użyciu równiarki oraz mechanicznym
zagęszczeniem walcem:
 Mechaniczne profilowanie drogi równiarką wraz z rozłożeniem tłucznia równiarką (moc równiarki
min. 100 KM, ilość 2 szt.) – cena brutto za 1h pracy sprzętu
 Mechaniczne zagęszczenie drogi walcem wibracyjnym cena brutto za 1h pracy sprzętu (czas pracy
walca na budowie jest liczony jako rzeczywisty czas pracy walca)
Szacunkowa ilość tłucznia: 5000 ton.
Szacowana ilość powierzchni do profilowania nawierzchni równiarką oraz mechanicznego zagęszczenia
walcem: 200.000,00 m2. Szacunkowa ilość godzin pracy sprzętu równiarki 800 godzin a walec ok 200 godzin.
Materiał do utwardzania dróg
1.Kruszywo drogowe frakcja 0 – 31,5 mm (cena brutto za t) typu gabro, melafir, granit.
2.Kruszywo drogowe grube 4-63 mm (cena brutto za t) typu gabro, melafir, granit.
3.Kruszony gruz betonowy
a) 0 – 31,5 mm (cena brutto za t)
b) 0 – 63 mm (cena brutto za t)
Roboty uzupełniające
Praca sprzętu – koparko–ładowarka
Praca sprzętu – wywrotka czteroosiowa / opcjonalnie - wywrotka z możliwością przechylenia bocznego skrzyni
ładunkowej
Pracownik fizyczny – ręczne plantowanie poboczy (wspomaganie operatorów maszyn)
Remont ubytków w poboczach z utwardzeniem – materiał zapewnia zamawiający
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w specyfikacji technicznej wykonania i
odbioru robót stanowiącej załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44113700-2 - Materiały do naprawiania nawierzchni drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 721395,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1006509,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 721395,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FERD Firma Robót Inżynieryjnych i Drogowych Ryszard Bianek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 786-100-38-19

7.3.3) Ulica: ul. Szarych Szeregów 25

7.3.4) Miejscowość: Środa Wielkopolska

7.3.5) Kod pocztowy: 63-000

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-02-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 721395 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-12-23

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane