Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1618N– etap I

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W MRĄGOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00141230
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00141230/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-17 14:27
Lokalizacja
Mrągowo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f22a2a8e-a3ae-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
7421845098
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00141230 z dnia 2023-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1618N– etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W MRĄGOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751088

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Nowogródzka 1

1.5.2.) Miejscowość: Mrągowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-700

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 897419580

1.5.8.) Numer faksu: 897419590

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.sekretariat@powiat.mragowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.powiat.mragowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_mragowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1618N– etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f22a2a8e-a3ae-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00141230

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00023092/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1618N - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00080274

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S6.261.1.1.2023.AZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową odcinka drogi powiatowej nr 1618N wraz z niezbędną przebudową obiektów budowlanych oraz istniejącej infrastruktury technicznej. Przebudowa obejmuje odcinek drogi powiatowej od km 0+000 do km 2+059.
W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje:
1) opracowanie Dokumentacji Projektowej, opisanej w PFU,
2) wykonanie robót budowlanych oraz pozostałych prac, niezbędnych do wykonania całości Przedmiotu Umowy,
3) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych;
4) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, opinii decyzji instytucji i organów administracji, wymaganych dla realizacji robót budowlanych i przystąpienia do użytkowania obiektów budowlanych będących przedmiotem niniejszej umowy, w szczególności uzyskanie ostatecznej i prawomocnej decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wszystkich obiektów budowlanych, składających się na przedmiot umowy, a w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę nie będzie konieczne - zgłoszenie budowy bez sprzeciwu właściwego organu oraz uzyskanie ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wszystkich obiektów budowlanych, składających się na Przedmiot Umowy, a w przypadku, gdy zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie będzie konieczne – zawiadomienie o zakończeniu budowy wszystkich obiektów budowlanych składających się na przedmiot umowy i niezgłoszenie sprzeciwu przez właściwy organ,
5) wykonanie dokumentacji powykonawczej.
6) Wykonawca zobowiązany jest do posiadania przez cały okres obowiązywania umowy, ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zgodnej z przedmiotem zamówienia. W przypadku konieczności kontynuacji ubezpieczenia zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu bez odrębnego wezwania.
Wykonawca wyłoniony w ramach postępowania, zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy, dowód opłaconej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 2 000 000,00 zł.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), SWZ oraz projektowane postanowienia umowy. Wszystkie wymagania określone w dokumentach powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
2. Niniejsza inwestycja przewidziana jest do dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po przeprowadzonej analizie stwierdził, że nie może zwiększyć środków finansowych na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym na podstawie art. 255 ust 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5648007,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7189376,76 PLN

2023-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane