„Budowa kanalizacji w miejscowości Masłowice w formule "Zaprojektuj i Wybuduj"

GMINA MASŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00142973
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00142973/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-20 14:07
Lokalizacja
Masłowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3fd52a12-ae4e-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
7722259981
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówNadzór nad robotami budowlanymiRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacjiRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychWyrównywanie terenuRoboty instalacyjne elektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowę

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00142973 z dnia 2023-03-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa kanalizacji w miejscowości Masłowice w formule "Zaprojektuj i
Wybuduj"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MASŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648103

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Masłowice 4

1.5.2.) Miejscowość: Masłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-515

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@maslowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.maslowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3fd52a12-ae4e-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa kanalizacji w miejscowości Masłowice w formule "Zaprojektuj i
Wybuduj"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fd52a12-ae4e-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00142973

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00015946/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa kanalizacji w miejscowości Masłowice w formule "Zaprojektuj i Wybuduj"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00107688

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UG.IOŚ.271.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa kanalizacji w miejscowości Masłowice w formule "Zaprojektuj i Wybuduj”
4.2. Planowana inwestycja będzie polegała na budowie ok. 5 km sieci instalacji kanalizacyjnej wraz z możliwością przyłączy w formule „Zaprojektuj i Wybuduj”.
4.3. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie: sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami i przepompownią ścieków w miejscowości Masłowice. Przedmiot zamówienia realizowanych w systemie zaprojektuj i wybuduj obejmuje:
1) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (zał. Nr 1 do SWZ) zawierającej:
a) projekt budowlany opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w formie papierowej (5 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze);
b) projekty wykonawcze (techniczne) dla całego zakresu zamówienia opracowane zgodnie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. poz. 2454). - w formie papierowej (5 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD
(2 egzemplarze);
c) kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD(2 egzemplarze);
d) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze).
2) uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia;
3) uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego),
4) wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ obejmujących w szczególności: Budowę kanalizacji w miejscowość Masłowice. Na ogólny zakres robót budowlanych składa się:
- sieć kanalizacji grawitacyjnej PVC-U fi 200 o długości szacunkowej 3300 m,
- sieć kanalizacji grawitacyjnej PVC-U fi 250 o długości szacunkowej 180 m,
- sieci kanalizacji grawitacyjnej PVC-U fi 315 o długości szacunkowej 130 m,
- przykanaliki PVC-U fi 160 o długości szacunkowej 830 m,
- sieć kanalizacji ciśnieniowej PE o długości szacunkowej 300 m,
- pompownia ścieków (tłocznie) – 1 szt.
5) wykonanie obsługi geodezyjnej i dokumentacji geotechnicznej;
6) wykonanie dokumentacji powykonawczej łącznie z inwentaryzacją geodezyjną
7) rozbiórka i odtworzenie nawierzchni komunikacyjnych i elementów pasa drogowego na trasie wykonywanych robót
8) projekt stałej organizacji ruchu
9) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ
10) pełnienie stałego nadzoru autorskiego projektanta
11) Wykonanie tablic informacyjnych i pamiątkowych (o ile będą wymagane)
12) Przygotowanie wszelkich niezbędnych dokumentów odbiorowych.
13) Uzyskanie nowej decyzji pozwolenia wodnoprawnego (o ile będzie wymagana)
14) Opłaty za nadzory obce, badania, energię elektryczną, wodę itp.
15) Uzyskanie nieprawomocnego pozwolenia na użytkowanie w imieniu zamawiającego lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu w sprawie przystąpienia do użytkowania w imieniu zamawiającego. (jeżeli dotyczy)
4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Warunki realizacji Umowy i jej zakres przedmiotowy, w tym zakres prac projektowych oraz robót określa Program funkcjonalno-użytkowy (dalej zwany również: „PFU”) - Załącznik Nr 1 do SWZ oraz wzór umowy - Załącznik Nr 2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Gmina Masłowice, działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710ze zm.; zwana dalej: PZP), zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielnie zamówienia publicznego pn. Budowa kanalizacji w miejscowości Masłowice w formule "Zaprojektuj i Wybuduj” stosowanie do treści art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Uzasadnienie
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 14.03.2023 r., godz. 10:00 wpłynęły trzy oferty:
Numer oferty Nazwa i adres Wykonawcy Cena oferty brutto (PLN)


1. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE EKOINŻBUD ŁUKASZ STĘPIEŃ, ul. Trybunalska 3, 97-371 Gomulin-Kolonia
6 027 000,00
2. Ewa Cłapa Zakład Usług Wodociągowo Hydraulicznych Magnifique Gabinet Kosmetologii Estetycznej, Gazomia Nowa, 97-310 Gazomia Nowa 5 533 770,00
3. Przedsiębiorstwo Budowlane "Budomont" sp. z o.o., Przy Torze 1, 35-205 Rzeszów 4 721 500,02

Zamawiający, działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 poz. 1710 ze zm.) przed otwarciem ofert poinformował, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 2 400 000,00 zł brutto (słownie: dwa miliony czterysta tysięcy złotych 00/100 gr),
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowych jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
Zamawiający informuje, że o wszczęciu postępowania dotyczącego tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmującego ten sam przedmiot zamówienia zostaniecie Państwo poinformowani osobnym pismem.

Jednocześnie Zamawiający informuje, że wobec czynności Zamawiającego przysługują Wykonawcom środki ochrony prawnej w terminach i zgodnie z zasadami określonymi w Dziale IX PZP,
2023-03-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane