Modernizacja placu zabaw przy ul. Zielnej

Gmina Miejska Zgorzelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00145400
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00145400/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-22 07:41
Lokalizacja
Zgorzelec, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7e894b65-b36c-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
6151794018
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaWyposażenie placów zabawPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00145400 z dnia 2023-03-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placu zabaw przy ul. Zielnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Zgorzelec

1.3.) Oddział zamawiającego: GM Zgorzelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Domańskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zgorzelec.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zgorzelec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placu zabaw przy ul. Zielnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e894b65-b36c-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00145400

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00051545/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja placu zabaw przy ul. Zielnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00107888

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej oraz na jej podstawie wykonanie robót budowlano-montażowych związanych z przebudową placu zabaw przy ul. Zielnej w Zgorzelcu. Zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 r., w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Realizacja przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1, została podzielona na dwa etapy:
1) Etap I „zaprojektuj” – w ramach którego należy opracować dokumentację projektową, zwaną w dalszej części SWZ „dokumentacją”, a w przypadku konieczności - dokonać skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę albo uzyskać decyzję pozwolenia na budowę;
2) Etap II „wybuduj” – w ramach którego należy wykonać roboty budowlano-montażowe, mające na celu przebudowę placu zabaw przy ul. Zielnej w Zgorzelcu, obejmujące w szczególności:
a) Demontaż i utylizację istniejących urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury, tj.: zestawu zabawowego WISUS (1 szt.), sprężynowca (konik 1 szt.), ławek z oparciem (2 szt.), kosza na śmieci metalowego (1 szt.), tablicy regulaminowej (1 szt.);
b) Usunięcie darni w miejscu przeznaczonym (zaprojektowanym) na nowy plac zabaw;
c) Wykonanie robót budowlano-montażowych polegających w szczególności na: wykonaniu zejścia do placu zabaw poprzez budowę schodów terenowych z kostki brukowej betonowej wraz z pochylnią oraz barierką, w miejscu istniejącej skarpy,
a także dojścia od schodów do furtki, wykonaniu nawierzchni placu zabaw z płyt przerostowych ok 200 m2 wraz z humusowaniem i obsianiem trawą, zakupie wraz
z montażem urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury, w tym regulaminu i tabliczki pamiątkowej oraz wykonanie ogrodzenia placu zabaw.
3. Teren inwestycji objęty jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dzielnicy Ujazd Północ w Zgorzelcu, przyjętym Uchwałą Nr 165/08 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 24 kwietnia 2008r., oznaczony symbolem: US1. Inwestycja znajduje się na działce nr 39/1, Obr. IX AM-6.

4. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia został zawarty
w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU), stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
5. Wymagania dotyczące gwarancji:
1) Zamawiający wymaga udzielenia minimum 36 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane materiały oraz zamontowane urządzenia.
2) Bieg terminu gwarancji, o której mowa w pkt 1, rozpoczyna się
z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego z klauzulą „odbieram”.
3) Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (materiałów, urządzeń, itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione w cenie oferty.
4) Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane, zastosowane materiały oraz zamontowane urządzenia, stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Zamawiający określa maksymalny punktowany okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zasady oceny ofert zostały zawarte w Rozdziale XX SWZ.
5) Zamawiający wymaga udzielenie przez Wykonawcę 12 miesięcznego okresu gwarancji na opracowaną dokumentację projektową.
6) Szczegółowe wymagania dotyczące udzielonej gwarancji zostały zawarte w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.
6. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zmówienia
z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.

7. Rozwiązania równoważne:
Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie: znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w SWZ, przy czym kryterium stosowanym w celu oceny równoważności będą parametry wskazane w SWZ lub w załącznikach do SWZ.
Przez rozwiązanie równoważne Zamawiający rozumie takie rozwiązanie, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych.
W przypadku, gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, aprobat, specyfikacji technicznych
i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, należy je rozumieć jako przykładowe. Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza w każdym przypadku zastosowanie rozwiązań równoważnych opisywanym w treści SWZ. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”.
W takim przypadku zastosowanie ma przepis art. 101 ust. 5 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 92.000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. 10 marca br. do godz. 09:00, wpłynęła wyłącznie 1 oferta złożona przez WERAN Sp. z o.o., z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Nowodworskiej 12/9, z wynagrodzeniem ryczałtowym brutto w kwocie: 219.924,00 zł, która przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia o kwotę 127.924,00 zł. Zamawiający po analizie swoich możliwości finansowych stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny ww. oferty.
Biorąc powyższe pod uwagę, Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2023-03-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane