Rozwój infrastruktury ogólnodostępnej wokół Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

POWIAT SIEMIATYCKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00147281
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00147281/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-23 08:14
Lokalizacja
Siemiatycze, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36d7fb78-b9a5-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
5441437102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00147281 z dnia 2023-03-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozwój infrastruktury ogólnodostępnej wokół Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT SIEMIATYCKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658611

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Legionów Piłsudskiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Siemiatycze

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-300

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@siemiatycze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siemiatycze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-36d7fb78-b9a5-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozwój infrastruktury ogólnodostępnej wokół Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36d7fb78-b9a5-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00147281

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00003071/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rozwój infrastruktury ogólnodostępnej wokół Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120158

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OG.272.1.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie terenu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach realizowane w ramach zadania pn. „Rozwój infrastruktury ogólnodostępnej wokół Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach”. Zmiany w organizacji zieleni przed budynkiem występują pod kątem doprowadzenia terenu do charakteru parku miejskiego. Zagospodarowanie dotyczy układu nawierzchni, doboru gatunkowego zieleni oraz rozmieszczenia małej architektury, w tym ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych oraz tablic informacyjnych.
Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy zgodnie z dokumentacją projektową, w skład której wchodzi:
- „Projekt nawierzchni i małej architektury”;
- „Projekt zieleni”.
Teren przeznaczony do zagospodarowania zlokalizowany jest w Siemiatyczach przy ulicy Legionów Piłsudskiego 3, na działce o nr ewid. 1202/3, obręb 001 Siemiatycze, Województwo Podlaskie, Powiat Siemiatycki, Gmina Miasto Siemiatycze.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
- wykonanie ścieżek szutrowych, trawników, nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wraz
z robotami towarzyszącymi;
- wyczyszczenie oraz ponowne ułożenie części istniejącej kostki brukowej;
- dostawę i montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze, stojaki rowerowe, tablice informacyjne);
- zagospodarowanie zielenią w tym nasadzenia: drzew, krzewów, traw ozdobnych, róż, wykonanie trawnika oraz prace towarzyszące;
- wymianę egzemplarzy obumarłych lub w złej kondycji na wolne od wad w okresie gwarancji jakości;
- wykonanie projektów i nadruków treści na tablice informacyjne;
Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy z materiałów, urządzeń i przy pomocy sprzętu, który dostarczy Wykonawca, we własnym zakresie i w sposób określony w dokumentacji projektowej.
Wykonawca wykona przedmiot zamówienia w sposób zapewniający korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym w szczególności poprzez zastąpienie stopnia wyznaczającego strefę pomnikową podjazdem z kostki o nachyleniu 2%.
Biorąc pod uwagę zapisy art. 100 ustawy Pzp, dokumentacja projektowa uwzględnia korzystanie z obiektów przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich.
Na zrealizowany przedmiot zamówienia, Wykonawca udzieli gwarancji jakości na okres co najmniej 12 miesięcy liczony od daty odbioru końcowego przedmiotu umowy i obejmuje cały zakres objęty przedmiotem zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, których ceny przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia pn. „Rozwój infrastruktury wokół Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach”, tj. 154 178,04 zł. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający zatem unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2023-03-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane