„Wymiana nawierzchni na drodze powiatowej nr 1497D na odcinku Biskupice - Działosza oraz drodze powiatowej nr 1496D na odcinku Biskupice - Drołtowice”

Powiat Oleśnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00147305
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00147305/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-23 08:21
Lokalizacja
Oleśnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be577ea7-8cce-11ed-b4ea-f64d350121d2
Identyfikator
9111780454
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ANNA CHLEBOŚGranowiec, PL · lot 0
5 130 088,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00147305 z dnia 2023-03-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana nawierzchni na drodze powiatowej nr 1497D na odcinku Biskupice - Działosza oraz drodze powiatowej nr 1496D na odcinku Biskupice - Drołtowice”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Oleśnicki

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934696

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słowackiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuropodawcze@powiat-olesnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-olesnicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-olesnicki.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wymiana nawierzchni na drodze powiatowej nr 1497D na odcinku Biskupice - Działosza oraz drodze powiatowej nr 1496D na odcinku Biskupice - Drołtowice”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be577ea7-8cce-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00147305

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00007229/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 „Wymiana nawierzchni na drodze powiatowej nr 1497D na odcinku Biskupice - Działosza oraz drodze powiatowej nr 1496D na odcinku Biskupice - Drołtowice”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00020714

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RP.272.1.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu nawierzchni na drodze powiatowej nr 1497D na odcinku Biskupice – Działosza oraz na drodze powiatowej nr 1496D na odcinku Biskupice - Drołtowice.
Remont polegać będzie na wykonaniu nakładki bitumicznej na istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz ze zjazdami oraz wykonaniem obustronnych poboczy z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m. Zakres obejmuje również lokalne wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni poprzez wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE) na głębokość 15 cm, o długości około 330 m, oraz lokalną wymianę całej konstrukcji w miejscach utraty nośności podłoża o długości około 20 m.

Łączna długość remontowanej nawierzchni to 7540 m, w podziale na odcinki:
1. droga powiatowa nr 1497D Biskupice – Działosza – łączna długość 5035 m:
a. Km 0+980 – 1+600 – (620 m) Biskupice
b. Km 2+275 – 3+955 – (1680 m ) Biskupice – Działosza
c. Km 5+285 – 8+020 – (2735 m) Działosza – Stradomia Wierzchnia
2. Droga powiatowa 1496D Biskupice – Drołtowice – łączna długość 2505 m:
a. Km 2+585 – 2+770 – (185 m) Św. Marek
b. Km 4+520 – 6+300 – (1780 m) Biskupice
c. Km 7+240 – 7+780 – (540 m) Radzyna
Przewidywany zakres:
1) Wykonanie i wdrożenie projektu czasowej organizacji ruchu,
2) wykonanie robót ziemnych,
3) wykonanie robót rozbiórkowych
4) wykonanie nawierzchni jezdni:
a. oczyszczenie mechaniczne i skropienie asfaltem nawierzchni
b. wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 5 cm – warstwa wiążąco – profilująca z AC16W
c. wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm – warstwa ścieralna z AC11S
5) wykonanie nawierzchni na odcinkach wzmocnień warstwą MCE:
a) wykonanie warstwy podbudowy z mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej MCE o grubości 15 cm
b) oczyszczenie mechaniczne i skropienie asfaltem nawierzchni
c) wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 5 cm – warstwa wiążąco – profilująca z AC16W
d) wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm – warstwa ścieralna z AC11S
6) wykonanie nawierzchni jezdni w miejscach pełnej wymiany konstrukcji:
a. wykonanie warstwy stabilizacji cementowo – piaskowa Rm =2,5 MPa, gr. 15 cm
b. wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego 0/63mm, stabilizowanego mechanicznie, o grubości 20 cm
c. oczyszczenie mechaniczne i skropienie asfaltem nawierzchni
d. wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości 8 cm – warstwa wiążąco – profilująca z AC16W
e. wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o grubości po zagęszczeniu 4 cm – warstwa ścieralna z AC11S
7) Wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej i kamiennej:
a. Wykonanie betonowej ławy z oporem pod krawężniki
b. Ułożenie krawężników betonowych najazdowych
c. Wykonanie betonowej ławy z oporem pod obrzeża
d. Ułożenie obrzeży betonowych
e. Profilacja istniejącej podbudowy kruszywem łamanym 0/31,5, stabilizowanym mechanicznie o grubości 10cm
f. Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 o grubości 3 cm
g. wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej o grubości 18 cm, na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 o grubości 3 cm
8) wykonanie zjazdów z kruszywa łamanego
9) wykonanie poboczy z kruszywa łamanego
10) regulacja pionowa studzienek i zaworów
11) oczyszczanie przepustów
12) plantowanie poboczy
13) mechaniczne karczowanie krzaków oraz prześwietlanie koron drzew
14) porządkowanie terenu budowy
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w niniejszej SWZ, w tym w Projekcie umowy (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz:
1) dokumentacji projektowej (Załącznik nr 8 do SWZ),
2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 9 do SWZ),
3) Przedmiarze robót (Załącznik nr 10 do SWZ),
5. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
6. Wymagany przez Zamawiającego minimalny termin udzielenia gwarancji to 36 miesięcy.
7. Miejsce wykonywania przedmiotu zamówienia:
obręb Biskupice gm. Syców, obręb Działosza gm. Syców, obręb Stradomia Wierzchnia gm. Syców, obręb Wielowieś gm. Syców, obręb Drołtowice gm. Syców

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5130088,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6440453,71 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5130088,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś Kościelna 3 63-435 Granowiec

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6221088982

7.3.3) Ulica: Kościelna 3

7.3.4) Miejscowość: Granowiec

7.3.5) Kod pocztowy: 63-435

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5130088,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-03-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane