„Remonty dróg gminnych oraz wykonanie dojazdów do działek budowlanych w 2023 r.”

GMINA MIASTECZKO ŚLĄSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00151709
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00151709/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-27 11:49
Lokalizacja
Miasteczko Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9dc5c0b0-b2b9-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
6452502967
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00151709 z dnia 2023-03-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remonty dróg gminnych oraz wykonanie dojazdów do działek budowlanych w 2023 r.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTECZKO ŚLĄSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258799

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 8

1.5.2.) Miejscowość: Miasteczko Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-610

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@miasteczko-slaskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miasteczko-slaskie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9dc5c0b0-b2b9-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remonty dróg gminnych oraz wykonanie dojazdów do działek budowlanych w 2023 r.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9dc5c0b0-b2b9-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00151709

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00053757/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Remonty dróg gminnych i chodników oraz wykonanie dojazdów do działek budowlanych w 2023 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00109285

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: M.271.9.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 304778,07 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie dróg gminnych oraz wykonaniu dojazdów do działek budowlanych w 2023 r., tj.:
1) remoncie cząstkowym nawierzchni bitumicznych mieszankami mineralno-bitumicznymi,
2) naprawie dróg o nawierzchni nieulepszonej,
3) remoncie dróg dla pieszych i ciągów pieszo-rowerowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
Zamawiający planuje wykonać:
A) roboty nawierzchniowe masą mineralno-bitumiczną – 63 t,
B) naprawę dróg o nawierzchni nieulepszonej – 905 m2,
C) remont dróg dla pieszych i ciągów pieszo-rowerowych – 10 m2,
przy czym nie są to wielkości gwarantowane, zatem wielkości robót ostatecznie powierzonych Wykonawcy mogą być mniejsze, jednak nie mniejsze niż:
a) roboty nawierzchniowe masą mineralno-bitumiczną – 20 t,
b) naprawa dróg o nawierzchni nieulepszonej – 100 m2,
c) remont dróg dla pieszych i ciągów pieszo-rowerowych – 2 m2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po odrzuceniu oferty Wykonawcy – Repex spółka cywilna Iwona Gryc Jan Gryc w oparciu o art. 226 ust. 1 pkt 10 ustawy Prawo zamówień publicznych, cena pozostałej oferty (oferty Wykonawcy ZRD Orfin Sp.k.), nawet gdyby oferta ta została uznana za najkorzystniejszą, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (przy uwzględnieniu zaoferowanych cen jednostkowych oraz zakresu robót przyjętych do obliczenia wartości szacunkowej zamówienia), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do cen oferty Wykonawcy - ZRD Orfin Sp.k.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 501922,41 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 501922,41 PLN

2023-03-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane