"Dostawa i montaż zapasowej sprężarki powietrza dla budynku 24ABCD w OR POLATOM”.

Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00155035
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00155035/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2023-03-29 09:33
Lokalizacja
Otwock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e40c9a3c-bc2b-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
5320100125
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

SprężarkiRoboty budowlaneRoboty sanitarneInstalowanie wentylacjiRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychSprężarki powietrza

Wykonawcy

1 przyznane

AIRSERVICE-INSTALL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
188 186,31 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00155035 z dnia 2023-03-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
"Dostawa i montaż zapasowej sprężarki powietrza dla budynku 24ABCD w OR POLATOM”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych Ośrodek Radioizotopów POLATOM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001024043

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Andrzeja Sołtana 7

1.5.2.) Miejscowość: Otwock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@polatom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polatom.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.polatom.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut badawczy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Prace naukowo - badawcze w zakresie radiofarmaceutyków

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Dostawa i montaż zapasowej sprężarki powietrza dla budynku 24ABCD w OR POLATOM”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e40c9a3c-bc2b-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00155035

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

uzasadnienie prawne: na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.
uzasadnienie faktyczne: Zaistniała potrzeba szybkiego montażu dodatkowej (zapasowej/redundantnej) sprężarki ze względu na to, iż obecnie w zakładzie jest tylko jedno urządzenie, które ma ponad 10 lat i w najbliższym czasie będzie wymagać kapitalnego remontu. Coraz częściej występują drobne awarie np. wycieki oleju powodujące wzrost temperatury i zatrzymanie urządzenia czy tzw. ,,sklejanie" przekaźników sugerujące przeciążenie i w następstwie również zatrzymanie urządzenia. Zakup nowej sprężarki spowoduje, że w przypadku awarii jednej druga przejmie jej funkcje, a dodatkowo podczas prac serwisowych nie będzie konieczności zatrzymania całego układu sprężonego powietrza.
W OR Polatam nieprzerwana dostawa sprężonego powietrza jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania takich działów jak: DP, DA, DB, DR.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 08/P/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 155000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa i montaż zapasowej sprężarki powietrza dla budynku dla budynku 24ABCD w OR POLATOM. Zakres prac objętych zamówieniem można podzielić na:
• Instalacje sprężonego powietrza,
• Instalację wentylacyjną,
• Instalację elektryczną i sterowniczą.
• Instalację odprowadzenia skroplin,
• Serwis gwarancyjny.

Prace obejmują swym zakresem wytyczne dotyczące przebudowania instalacji sprężonego powietrza w zakresie niezbędnym do posadowienia nowej sprężarki powietrza tzw. zapas. Zadaniem przebudowy będzie zapewnienie nieprzerwanych dostaw powietrza sprężonego w przypadku awarii istniejącego urządzenia (GA26+). Dodatkowo należy zamontować zintegrowany sterownik zarządzający grupą sprężarek (2 sztuki) w celu uzyskania optymalnego ciśnienia w układzie, dodatkowych oszczędności energii i równych godzin pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42123000-7 - Sprężarki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45232460-4 - Roboty sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

42123400-1 - Sprężarki powietrza

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 188186,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 188186,31 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 188186,31 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AirService-Install sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1132984436

7.3.3) Ulica: Golędzinowska 21

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-302

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 188186,31 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2023-03-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy