„Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, ul. Marii Konopnickiej 2 do wymogów ochrony p.poż. – II etap (system sygnalizacji alarmu poż. SSP i roboty budowlane)

Gmina Miejska Wałcz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00156520
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00156520/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-29 15:27
Lokalizacja
Wałcz, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d6ec3a47-b37e-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
7651602896
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoMontaż instalacji piorunochronnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00156520 z dnia 2023-03-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, ul. Marii Konopnickiej 2 do wymogów ochrony p.poż. – II etap (system sygnalizacji alarmu poż. SSP i roboty budowlane)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Wałcz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791483

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Wałcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-600

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umwalcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipwalcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6ec3a47-b37e-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu, ul. Marii Konopnickiej 2 do wymogów ochrony p.poż. – II etap (system sygnalizacji alarmu poż. SSP i roboty budowlane)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6ec3a47-b37e-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00156520

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000902/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 2

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00109963

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRP.271.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostosowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu do wymogów ochrony p.poż – II etap (system sygnalizacji alarmu poż. SSp i roboty budowlane)”, poprzez:
1) Wykonanie systemu sygnalizacji alarmu pożarowego SSP:
wyposażenie budynku głównego w system sygnalizacji pożarowej (ochrona całkowita budynku głównego bez przekazywania sygnałów alarmowych do Państwowej Straży Pożarnej, jedynie do miejsca stałego dozoru – firma ochroniarska). Do systemu pożarowego należy podłączyć centrale oddymiające klatki schodowe A, B i C. System pożarowy będzie sterować również windą osobową oraz kurtynami pożarowymi EI69 w obrębie klatki schodowej B.
2) Wykonanie systemu oddymiania klatka schodowa C i A, awaryjnego oświetlenia na klatce schodowej A.:
- system oddymiania klatki schodowej C – okna na poddaszu - demontaż siłowników, montaż nowych siłowników po wymianie okien, podłączenie do istniejącej centrali oddymiania, programowanie
i uruchomienie;
- system oddymiania klatki schodowej A – odtworzenie drzwi wejściowych na klatce schodowej – montaż nowego siłownika drzwiowego, podłączenie do istniejącej centrali oddymiania, programowanie
i uruchomienie;
- montaż nowych opraw awaryjno–ewakuacyjnych nad odtworzonymi drzwiami wejściowymi.
3) Wykonanie robót budowlanych:
a) przyziemie:
- wymiana istniejących drzwi drewnianych wraz z ościeżnicami na aluminiowe o klasie odporności ogniowej EI30 I EIS30;
- wykonanie ścianki działowej murowanej gr. 12 cm z cegły pełnej z obustronnym tynkiem
i zamontowaniem drzwi aluminiowych EIS30 w klatce schodowej “A”;
- w drzwiach istniejących pomieszczeń nr. 04 i 05 należy zamontować samozamykacze dla zabezpieczenia przejścia drogą ewakuacyjną;
- od strony zewnętrznej okna na klatce schodowej “B” należy zamontować kurtynę pożarową.
b) parter:
- wymiana istniejących drzwi drewnianych wraz z ościeżnicą na aluminiowe o klasie odporności ogniowej EIS60
w łączniku przy sali gimnastycznej;
- wykonanie ścianki działowej murowanej gr. 12 cm z cegły pełnej z obustronnym tynkiem
i zamontowaniem drzwi aluminiowych EIS30 na korytarzu przy dźwigu osobowym;
- wykonanie ścianki działowej przeszklonej aluminiowej ognioodpornej EI30 i zamontowaniem nowych drzwi
w pomieszczeniu nr 1.9;
- wykonanie ścianki działowej murowanej gr. 12 cm z cegły pełnej z obustronnym tynkiem
i zamontowaniem drzwi aluminiowych lub drewnianych dymoszczelnych w formie istniejących w ścianie
sąsiedniej (przewidzianych do demontażu);
- montaż samozamykaczy i uszczelek dymoszczelnych w drzwiach istniejących;
- wymiana okien w klatce “A” na nowe aluminiowe z siłownikami;
- montaż siłowników w istniejących oknach w klatce schodowej “C”;
- usunięcie zamurowania w klatce schodowej nr 1.20 (wejście główne) i montaż drzwi drewnianych
odtwarzających formę istniejących (lub renowacja);
- usunięcie drzwi wewnętrznych przy wyjściu z klatki schodowej “B”.
c) przyziemie sala gimnastyczna:
- wymiana istniejących drzwi drewnianych wraz z ościeżnicami na aluminiowe o klasie odporności ogniowej EI30 i dymoszczelne.
d) I piętro:
- montaż samozamykaczy i uszczelek dymoszczelnych w drzwiach istniejących.
e) II piętro:
- montaż samozamykaczy i uszczelek dymoszczelnych w drzwiach istniejących;
- od strony zewnętrznej okien na korytarzu nr 3.11 I pom. zaplecza nr 3.10 należy zamontować kurtyny pożarowe.
f) poddasze:
- wymiana istniejących drzwi drewnianych wraz z ościeżnicami na aluminiowe o klasie odporności ogniowej EIS30;
- wymiana okien w klatce “C” na nowe aluminiowe z siłownikami;
- na poddaszu należy pomalować dwukrotnie elementy więźby dachowej środkiem ognioochronnym zabezpieczającym elementy do klasy NRO (nierozprzestrzeniające ognia).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2023-03-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane