EP/220/4/2023 Zaprojektowanie wraz z wykonaniem bezprzerwowego, automatycznego przełączania zasilania (...) w SPWSZ w Szczecinie przy ul. Alfreda Sokołowskiego 11
Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00159066
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00159066/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-31 09:48
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dcae7255-add6-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 8512537954
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00159066 z dnia 2023-03-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
EP/220/4/2023 Zaprojektowanie wraz z wykonaniem bezprzerwowego, automatycznego przełączania zasilania (...) w SPWSZ w Szczecinie przy ul. Alfreda Sokołowskiego 11
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
1.3.) Oddział zamawiającego: SPWSZ w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290274
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Arkońska 4
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-455
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 91 813 9076
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spwsz.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spwsz.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.spwsz.szczecin.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
EP/220/4/2023 Zaprojektowanie wraz z wykonaniem bezprzerwowego, automatycznego przełączania zasilania (...) w SPWSZ w Szczecinie przy ul. Alfreda Sokołowskiego 112.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dcae7255-add6-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00159066
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Umowa nr RPZP.02.10.00-32-C100/20-00 z dnia 20.01.2021 r. o dofinansowanie Projektu „Budowa elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 500 kWp, wolnostojącej w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie przy ul. Alfreda Sokołowskiego 11” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00098095
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EP/220/4/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 169084,73 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie wraz z wykonaniem bezprzerwowego, automatycznego przełączania zasilania pomiędzy pracą sekcji I i sekcji II RGnn Stacji nr 1127 „Zdunowo Sanatorium” z jednego lub dwóch transformatorów 15,75/0,4kV, celem umożliwienia zasilania sekcji I i II przez elektrownię fotowoltaiczną w SPWSZ w Szczecinie przy ul. Alfreda Sokołowskiego 11.
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ oraz w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 i 1A do SWZ.
3. Wizja lokalna:
Zamawiający nie przewiduje obligatoryjnej wizji lokalnej.
Zamawiający umożliwia natomiast dokonanie oględzin terenu związanego ze świadczeniem usług i wykonywaniem robót budowlanych w ramach wykonania przedmiotu zamówienia:
1) w dniu 23.02.2023 r. na godz. 10:00 w Dziale Technicznym Zamawiającego, klatka 11E, pok. BMS przy ul. Sokołowskiego 11 (Szczecin-Zdunowo).
Wykonawca, który zamierza dokonać oględzin terenu, zobowiązany jest do poinformowania o tym Zamawiającego, w dniu je poprzedzającym do godziny 14:30 na adres: panka@spwsz.szczecin.pl lub lisowski@spwsz.szczecin.pl.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
72212100-0 - Usługi opracowywania przemysłowego specyficznego oprogramowania
72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ww. postępowanie unieważniono z uwagi na ziszczenie się przesłanki unieważnienia postępowania określonej w art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy Pzp.Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego było zaprojektowanie wraz z wykonaniem bezprzerwowego, automatycznego przełączania zasilania pomiędzy pracą sekcji I i sekcji II RGnn Stacji nr 1127 „Zdunowo Sanatorium” z jednego lub dwóch transformatorów 15,75/0,4kV, celem umożliwienia zasilania sekcji I i II przez elektrownię fotowoltaiczną w SPWSZ w Szczecinie przy ul. Alfreda Sokołowskiego 11. W dniu 24.03.2023 r., przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 165 030,81 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu ofertę złożył jeden Wykonawca:
1) Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Energoterm Sp. z o.o., ul. Płaska 4-10, 87-100 Toruń (Lider Konsorcjum) i Brepo Sp. z o.o. ul. Ks. Franciszka Górka 144, 43-196 Mikołów (Partner Konsorcjum), który zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za cenę wynoszącą 795 810,00 zł brutto.
Zaoferowana przez Wykonawcę cena (oferta z najniższą ceną) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Wystąpienie wyżej opisanej sytuacji faktycznej spowodowało ziszczenie się przesłanki unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego opisanej w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Zgodnie bowiem z przywołanym przepisem, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty. Regulacja ta, na mocy przepisu art. 266 ustawy Pzp, znajduje przy tym zastosowanie do postępowań o wartości mniejszej niż progi unijne.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 795810 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 795810 PLN
| 2023-03-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |