Przebudowa DW nr 758 polegająca na budowie części drogi przeznaczonej dla ruchu pieszego (chodnika) w m. Koprzywnica na odcinku od km 28+235 do km 29+432 strona prawa, długość odcinka 507 m.b.
Województwo Świętokrzyskie - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00159088
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00159088/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-03-31 09:52
- Lokalizacja
- Kielce, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c60af282-be5f-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
- Identyfikator
- 9591506120
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00159088 z dnia 2023-03-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa DW nr 758 polegająca na budowie części drogi przeznaczonej dla ruchu pieszego (chodnika) w m. Koprzywnica na odcinku od km 28+235 do km 29+432 strona prawa, długość odcinka 507 m.b.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Świętokrzyskie - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich
1.3.) Oddział zamawiającego: Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009337
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 72
1.5.2.) Miejscowość: Kielce
1.5.3.) Kod pocztowy: 25-602
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@szdw.kielce.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szdw.kielce.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szdw-kielce.logintrade.net/zapytania_email,120121,db304c0c06222d9c79241e3dbf2e5093.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa DW nr 758 polegająca na budowie części drogi przeznaczonej dla ruchu pieszego (chodnika) w m. Koprzywnica na odcinku od km 28+235 do km 29+432 strona prawa, długość odcinka 507 m.b.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c60af282-be5f-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00159088
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00062470/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.27 Przebudowa DW nr 758 polegająca na budowie części drogi przeznaczonej dla ruchu pieszego (chodnika) w m. Koprzywnica na odcinku od km 28+835 do km 29+342 strona prawa, długości odcinka 507 mb
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00129246
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 21.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 625674,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: Przebudowa DW nr 758 polegająca na budowie części drogi przeznaczonej dla ruchu pieszego (chodnika) w m. Koprzywnica na odcinku od km 28+235 do km 29+432 strona prawa, długość odcinka 507 m.b.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
- Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych, dla trasy drogowej w terenie pagórkowatym, wykonanie inwentaryzacji powykonawczej;
- Rozbiórkę i przełożenie istniejącej nawierzchni z kostki betonowej prefabrykowanej na podsypce cementowo-piaskowej na istniejących zjazdach;
- Rozbiórkę istniejącego krawężnika betonowego na zjazdach;
- Rozbiórkę i przestawienie istniejącego oznakowania pionowego;
- Wykonanie wykopów mechanicznie w gruncie kat. III z transportem urobku poza plac budowy na odl. do 5 km (zdjęcie warstwy humusu gr 10 cm);
- Wykopy oraz przekopy pod chodnik i zjazdy wykonywane koparkami przedsiębiernymi z przemieszczeniem materiału na nasyp oraz odwozem poza plac budowy nadmiaru materiału;
- Formowanie i zagęszczanie nasypów o wys. do 3.0 m z materiału z wykopu;
- Regulację pionową urządzeń podziemnych - regulacja wysokościowa włazów studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej;
- Profilowanie i zagęszczanie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni wykonywane ręcznie w gruncie kat. II-IV;
- Wykonanie podbudowy pomocniczej z mieszanki związanej cementem o wytrzymałości , klasa Rc=3/4MPa, z dowozem samochodami, pielęgnacja podbudowy przez posypanie piaskiem i polewanie wodą, grubość warstwy po zagęszczeniu 15cm (chodnik);
- Wykonanie podbudowy z mieszanki niezwiązanej kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie C90/3 (0-31,5) - warstwa o grubości po zagęszczeniu 15 cm (chodnik);
- Ustawienie krawężników betonowych drogowych o wymiarach 20x30x100 ustawionych na ławie betonowej z oporem wykonanej z betonu C12/15 ( ilość betonu na 1mb ławy wynosi 0,075m3);
- Ustawienie oporników betonowych wtopionych na zakończeniu zjazdów o wymiarach 12x25x100 ustawionych na ławie betonowej z oporem wykonanej z betonu C12/15 (ilość betonu na 1mb ławy wynosi 0,0675m3);
- Ustawienie obrzeży betonowych o wymiarach 6x20x100 ustawionych na ławie betonowej z oporem wykonanej z betonu C12/15 ( ilość betonu na 1mb ławy wynosi 0,056m3), spoiny wypełnione zaprawą cementową;
- Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej, grubość 8·cm, na podsypce cementowo-piaskowej gr 5 cm, kostka szara(chodnik i zjazdy ) – kostka w kształcie „podwójne T” (typu Behaton) z wypełnieniem spoin mieszanką cementowo – piaskową;
- Frezowanie nawierzchni asfaltowej na zimno przy użyciu frezarki, średnia głębokość frezowania 5 cm .
- Odwóz materiału na plac Obwodu Drogowego w Staszowie. Część do pozostawienia na budowie do uzupełnienia poboczy;
- Ułożenie warstwy profilującej z betonu asfaltowego AC 16W;
- Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W , grubość warstwy po zagęszczeniu 5 cm - kategoria ruchu KR3;
- Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S grubość warstwy po zagęszczeniu 4,0cm. - kategoria ruchu KR3 (jezdnia główna i skrzyżowanie);
- Umocnienia skarp płytami ażurowymi 60x40x10 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 10 cm;
- Humusowanie skarp w obrębie chodnika na gr. 10 cm;
- Uzupełnienie poboczy materiałem z frezowania nawierzchni na szer. 1,5m gr. średniej 10cm. wraz z
zagęszczeniem;
3. Zamówienie będzie realizowane na podstawie Opisu Przedmiotu Zamówienia, zgodnie z Przedmiarem robót, Kosztorysem ofertowym, Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi oraz harmonogramem
rzeczowo - finansowym. Dokumenty te stanowią integralną część umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zgodnie z art. 255 pkt 3 ww. ustawy Zmawiający unieważnia postępowanie w przypadku gdy cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający, działając zgodnie z art. 222 ust. 4 ww. ustawy, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 770 000,00 złotych.
Cena jedynej oferty złożonej w przedmiotowym postępowaniu (1 133 512,28 złotych) przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1133512,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1133512,28 PLN
| 2023-03-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |