Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Fabrycznej w Bełżycach
Gmina Bełżyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00056247
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00056247/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-22 13:32
- Lokalizacja
- Bełżyce, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b6a0f5cb-8649-443c-9a66-4207259d9ce8
- Identyfikator
- 7132984379
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00056247 z dnia 2025-01-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Fabrycznej w Bełżycach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bełżyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020084
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubelska 3
1.5.2.) Miejscowość: Bełżyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 815162737
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wegiel@belzyce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://belzyce.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Fabrycznej w Bełżycach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6a0f5cb-8649-443c-9a66-4207259d9ce8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00056247
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00040212/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Fabrycznej w Bełżycach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00041717
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Odcinek kanalizacji uległ niespodziewanej awarii.Doraźnie ścieki są wypompowywane beczkowozem kilka razy dziennie przez ZGKiM i odprowadzane do OczyszczalniŚcieków. To tymczasowe rozwiązanie.Brak natychmiastowego podjęcia modernizacji odcinka, spowoduje brak możliwości korzystania z kanalizacji dla ok. 2000 mieszkańców.Wymagana jest szybka reakcja Zamawiającego (bez konieczności ogłaszania przetargu w trybie konkurencyjnym, z zachowaniem ustawowych terminów przy procedowaniu). Zamówienie z wolnej ręki będzie udzielone ze względu na wyjątkową sytuację, niewynikającą z przyczyn po stronie Zamawiającego.Zadanie nie było przewidziane w projekcie uchwały budżetowej na 2025r.Wprowadzono do budżetu Gminy w dniu 15.01.25 r.Uchwałą RM w Bełżycach.Zamówienie zostanie udzielone tylko w zakresie natychmiastowej niwelacji skutków awarii, a nie do modernizacji całej kanalizacji w Gminie.W ten sposób zostanie usunięte zagrożenie życia, zdrowia, zabezpieczenie majątku i interesu przed większą szkodą
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271/01/25/B/WR/MW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 237438,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Fabrycznej w Bełżycach, działka nr 1054/2, obręb Bełżyce Centrum. Zakres prac obejmuje m in.:
- rozebranie i odtworzenie nawierzchni: z brukowca i kostki brukowej – 20m2
z tłucznia przy garażach - 42m2
- wykonanie wykopów – 2 kpl
- wywiezienie gruzu – 7,2 m3
- roboty ziemne – 108 m3
- umocnieni szalunkami pionowych ścian wykopów liniowych – 120 m2
- demontaż rurociągu o średnicy 500 mm z betonu żwirowego – 9 m
- demontaż studni rewizyjnych o średnicy 1200 m i gł. 5 m – 1 kpl
- wykonanie odcinka sieci kanalizacyjnej metodą krakingu z jednoczesną likwidacją istniejącego odcinka sieci - materiał PE, DN 400 – 55 mb,
- montaż studzienek rewizyjnych o średnicy 1200m i gł. 5 m – 1 kpl
- zasypywanie wykopów – 108m3
- zagęszczenie nasypów z gruntu – 108 m3
- zabezpieczenie pasa drogowego drogi gminnej – 1 kpl
- roboty towarzyszące – 1 kpl
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 287820 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287820 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 268000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MASTER KRZYSZTOF GUZ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7131024298
7.3.4) Miejscowość: Krężnica Jara 444, Lublin
7.3.5) Kod pocztowy: 20-515
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 268000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
dotyczy sekcji6.2.)
6.3.)
6.4.)
8.2.)
Oferta wstępna była na kwotę 287.820,00 zł brutto. Po negocjacjach ustalono cenę 268.000,00 zł brutto.
| 2025-01-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |